Ankara Nail Art

Nail Art Ankara Güzellik Merkezleri

NAİL ART

Nail art; tırnak sanatı olarak çevrilse de uygulamada tırnaklara çeşitli işlemler yaparak süsleme işlemidir. Güzellik sektöründe Nail art, son beş yıl içerisinde ortaya çıkmış olup oje sürme işleminden daha fazlasıdır. Ellere ve tırnaklara bakım yapmak artık kadınları tatmin etmiyor. Nail art, günlük hayatta ya da özel günler için dikkatleri tırnaklara çekmek isteyenlerin sıkça başvurduğu yöntemdir. Desenler...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Nail Art Ankara Güzellik Merkezleri

NAİL ART

Nail art; tırnak sanatı olarak çevrilse de uygulamada tırnaklara çeşitli işlemler yaparak süsleme işlemidir. Güzellik sektöründe Nail art, son beş yıl içerisinde ortaya çıkmış olup oje sürme işleminden daha fazlasıdır. Ellere ve tırnaklara bakım yapmak artık kadınları tatmin etmiyor. Nail art, günlük hayatta ya da özel günler için dikkatleri tırnaklara çekmek isteyenlerin sıkça başvurduğu yöntemdir. Desenler, şekiller, pul, sim, taş, gibi malzemeler ile renkli ojeler kullanılarak yapılır. Tırnaklar kısa olarak yapılabileceği gibi uzun olarak da Nail art yapılabilir.

Nail Art Nasıl Uygulanır?

Tırnakları adeta bir resim kâğıdı gibi kullanarak hayal edilen her şey tırnak üstüne nakşedilmektedir. Resim kâğıdı üzerinde resimlerin etkisini artırmak için renkli boyalar kullanıldığı gibi Nail art içinde rengarenk ojelere ihtiyaç vardır. Resim çizme konusunda yeteneğiniz varsa bu işlemi tırnaklar üzerinde uygulayabilirsiniz. Eğer bu konuda yetenekli değilseniz tırnaklara taş, sim, boncuk gibi güzelleştirebilecek ögeler yapıştırılarak da yapılabilir. Nail art işlemi için kullanılacak her malzeme tırnak için özel ve ayrıdır. Fırçalar, yapıştırıcılar, pul, parlak taşlar vb. uçları ince ve küçük olmaları tırnak yüzeyinde hareket etmeyi kolaylaştırır. Bütün bu işlemlerden önce el bakımı ve tırnak bakımının yapılmış olması gerekir. Tırnaklar kısa kullanılmak isteniyorsa kesilip törpülenir. Ayrıca tırnak etrafındaki kurumuş, gereksiz deriler temizlenir. Bu işlemler sonrasında tırnakların arındırılması için alkol ile temizlenmelidir. Oje öncesinde tırnak üzerindeki renk farklılığını önlemek için baz uygulanır. Oje uygulanınca alttan tırnağın rengi belli olmayacağı gibi ojenin rengi daha da ortaya çıkar. Çiçek, kelebek, çizgi film karakterleri gibi objeler çizime hazır hale gelir. Desenin tırnakta uzun süre kalması için parlatıcı (şeffaf oje) sürülür. Nail art işleminden sonrasında tırnaklar oldukça dikkat çekici bir form kazanır.

Nail Art Ankara'da Nerede Yapılır?

Nail Art, el becerisi istediği gibi hayal dünyanızın da geniş olması gerekir. Kendini bu konuda yeterli hisseden kişiler Nail Art işlemini genellikle evinde uygulamaktadır. Bunun için piyasada çeşitli markaların ürettiği Nail Art setlerini bulmak mümkündür. Ancak Ankara'da bu işlemi yapacak çok sayıda güzellik merkezi de bulunmaktadır. Eğer tırnaklarınız ile başınız dertteyse yani bir şekil veremiyor, çabuk kırılıyor ya da daha uzun tırnakların hayalini kuruyorsanız güzellik merkezlerinde Nail Art işlemini yaptırabilirsiniz. Ayrıca tırnaklarını süslemek, çeşitli desenler ile dikkat çekici hale getirmek için yeterli zamanınız yoksa da mutlaka Ankara'daki güzellik merkezlerini tercih edebilirsiniz. İlk önce el ve tırnak bakımı yapılarak daha sonra süsleme işlemine geçilmektedir. Böylece ellerin ihtiyaç duyduğu, mutlaka düzenli olarak yapılması gereken bakım da yaptırılmış olunur.

On yıl öncesine kadar güzellik uygulamaları arasında oje sürmek belirli işlemler ile sınırlıydı. Tırnakları uzatmak, oje sürmek, french yapmak gibi. Ancak günümüzde bu uygulamalar klasik işlemler olarak değerlendirilmektedir şimdi piyasa da çok sayıda süs malzemeleri ve ojeleri bulabilirsiniz. Ojelerde capcanlı renk tonlarını da bulabilirsiniz. Fosforlu renkler, canlı ve sıcak renkler. Bu kadar malzeme bir araya gelip biraz da yetenek ile harmanlandığında Nail Art işlemi ortaya çıkmıştır.

Nail Art Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Bu teknik için herhangi bir sınırlama yoktur. Günlük kullanıldığı gibi yılbaşı, düğün gibi özel günler için tercih edilebilir. Ayrıca yaz mevsiminde renkli ve abartılı renkler ile yaz aylarının etkisi tırnaklara yansıtıldığı gibi sonbahar veya kış gibi aylarda da daha pastel renkler ile yapılmaktadır.

Modanın etkisi tırnaklara da yansıdığını da görebiliriz. Her sezon tırnaklarda yeni bir figür, yeni bir uygulama moda olmaktadır.