LAZER EPİLASYON HER MEVSİM YAPILABİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON HER MEVSİM YAPILABİLİR Mİ?

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz fakat hangi mevsimler yaptıracağınızı bilemeyebilirsiniz. Bunun için sizlere birkaç bir şey yazmak istedim. İlk olarak lazer epilasyon uygulaması lazer epilasyon cihazlarından çıkan lazer ışınlarının uygulanacak olan bölgeye yaptığı atışlar ile tüy köklerinin yakıp azalmasına ve tüylerinizin incelmesini sağlamaktadır. Lazer epilasyonu yaptıracak olan kişinin öncelik ile nerede hangi poliklinikte yaptıracağına karar vermelidir. Uzman doktorlar tarafından lazer epilasyonun yapılmasında fayda vardı. Çünkü bilinçsiz bir şekilde yapıldığı takdirde cildinizde çeşitli lekeler oluşmasına sebep olabilir. Diğer dikkat etmeniz gereken bir konuda lazer epilasyon cihazlarının başlıklar 6 ayda bir değişim göstermektedir.Peki, lazer epilasyon uygulaması hangi mevsimde yapılabilir? Lazer epilasyon uygulaması genel olarak kış aylarında yapılması tercih edilmektedir. Fakat yaz aylarında da günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yapılabiliniyor. Ama yaz aylarında yapılacak olan lazer epilasyon da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekmektedir. Lazer epilasyonu yaptırırken cildinizin kendi rengine sahip olmalısınız.

Bronzlaşmış ten cildinizin pigmentlerinin güneş ışığına maruz kalması ile birlikte değişiklik göstereceğinden ötürü ten renginiz ile tüy köklerinizin pigmentleri neredeyse aynı renkte olacağından ötürü lazer epilasyonu sırasında lazer ışınları tüy köklerinizi görmeyecektir. Bu sebepten ötürü güneş ışınlarından korunmanız gerekmektedir. Güneş ışınlarından güneş koruyucu kremler yardımı ile korumanız gerekmektedir. Güneşten korunmak için kullanacağınız güneş kremi 30 faktörden fazla olmasında fayda olduğunu söyleyebilirim. Yani lazer epilasyon uygulaması her mevsimde yapılabilir. Ama dediğim gibi özellik ile yaz aylarından cildinizin doğal renginizi korumanızda fayda vardır.

Daha iyi sonuçlar almak için en yakın poliklinikliği gidip istediğiniz soruları sormanız gerekmektedir. Doktorunuzun söyledikleri şartlara ve kurallara daha iyi sonuç almanız için uymanız gerekmektedir. Lazer epilasyonu sırasında lazer ışınlarından korunabilmeniz için uygulama esnasında size verilen koruyucu gözlüklerinizi kullanmanız gerekmektedir. Ayrıyeten lazer epilasyonu yapacak olan uzman hekimin de bu koruyucu gözlükten takması gerekmektedir. Tabi ki lazer epilasyonda hijyende oldukça önemlidir. Bunun için uzman hekiminizin de eldiven takması gerektiğini söyleyebilirim.