Ankara Aroma Terapi

Aroma Terapi Ankara Güzellik Merkezleri

AROMATERAPİ

Aromaterapi, bitkilerden elde edilen çeşitli yağ özlerinin kullanılarak ruh halinizi iyileştiren ve yaşadığınız yoğun ağrılardan uzaklaşmanızı sağlayan bir masaj tipidir.

Aromaterapi masajında, yağ özleri, badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı gibi çeşitli taşıyıcı yağlar ile birleştirilerek cildinize uygulanır. Tercih ettiğiniz masaj uzmanı sizin ihtiyacınıza yönelik 5 farklı yağı karıştırarak en uygun masajı elde etmenizi sağlar. Örneğin rahatlamak istediğiniz bir masaj içerisinde lavant...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Aroma Terapi Ankara Güzellik Merkezleri

AROMATERAPİ

Aromaterapi, bitkilerden elde edilen çeşitli yağ özlerinin kullanılarak ruh halinizi iyileştiren ve yaşadığınız yoğun ağrılardan uzaklaşmanızı sağlayan bir masaj tipidir.

Aromaterapi masajında, yağ özleri, badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı gibi çeşitli taşıyıcı yağlar ile birleştirilerek cildinize uygulanır. Tercih ettiğiniz masaj uzmanı sizin ihtiyacınıza yönelik 5 farklı yağı karıştırarak en uygun masajı elde etmenizi sağlar. Örneğin rahatlamak istediğiniz bir masaj içerisinde lavanta ve bergamot özleri bulunurken, ağrıyan kaslarınız için nane ve okaliptüs özleri kullanılacaktır.

Aromaterapiler için kullanılan yağ özleri çok çeşitli kaynaklardan elde edilmiş olabilir. Bunun içinde başlıca tercih edilen yağlar genellikle bitkilerin türüne bağlı olarak köklerinden, yapraklarından, saplarından, çekirdeklerinden ve hatta çiçeklerinden bile elde edilmiş olabilir. Aynı zamanda masaj yağı olarak kullanılmalarının yanında banyo suyunuz içerisine de katılarak aynı tedavi edici özellikleri üzerinizde gösterebilir. Eğer istenirse yüz maskeleri ve tüm vücut bakımı için de kullanılabilir.

Aromaterapi uygulamaları ile alakalı bilinmesi gereken en önemli unsurlardan birsi ise, bu terapilerde kullanılan yağların asla bir parfüm veya parfüm yapında kullanılan yağlarla aynı olduğu sanılmamasıdır. Çünkü burada kullanılan yağ özleri tamamen saf ve başka bir kimyasal madde içermemektedir. Zaten bu yağları parfümlerden ayıran en önemli özellik de budur. Çünkü parfümler terapi etkisi gösterecek özelliklere sahip olmazlar. Bu yüzden tercih ettiğiniz uzmanların mutlaka saf ve hoş koku yağları kullanıyor olmasının sizlere olumlu etki yaptığını bilmeniz gerekir.