Ankara Ayak Bakımı - Medikal

Ayak Bakımı - Medikal Ankara Güzellik Merkezleri

MEDİKAL AYAK BAKIMI

Medikal ayak bakımı neden gereklidir? Medikal ayak bakımının pedikürden farkı nedir? Medikal ayak bakımı nasıl yapılır? Medikal ayak bakımı uygulamaları nelerdir? Günümüz hayat şartları insanların daha fazla ve ağır koşullarda çalıştığını görmekteyiz. Çalışma süresi boyunca uzun süre vücudun ağırlığını taşıyan ayaklar, dış faktörlerin yanı sıra iç faktörlerden de etki...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Ayak Bakımı - Medikal

VIP+ Ayak Bakımı - Medikal

toplam 31 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Ayak Bakımı - Medikal Ankara Güzellik Merkezleri

MEDİKAL AYAK BAKIMI

Medikal ayak bakımı neden gereklidir? Medikal ayak bakımının pedikürden farkı nedir? Medikal ayak bakımı nasıl yapılır? Medikal ayak bakımı uygulamaları nelerdir? Günümüz hayat şartları insanların daha fazla ve ağır koşullarda çalıştığını görmekteyiz. Çalışma süresi boyunca uzun süre vücudun ağırlığını taşıyan ayaklar, dış faktörlerin yanı sıra iç faktörlerden de etkilenerek çabucak yıpranmaktadır. Ayakların bakımı tırnak kesimi ile sınırlı tutulmaktadır. Ancak ayaklara da diğer organlar kadar gereken önemin gösterilmesi gerekir. Ayaklar, hayatın devam ettirilmesi için insanları taşıyan, ayakta durma gibi fonksiyonlar sebebiyle her an değerlidir.

Medikal ayak bakımı; Türkiye de son yıllarda yaygınlaşan sorunlar arasında ayağın alt kısmı, ayak, ayağın üstü, ayak bileği, ayağın yanları, ayak parmaklarında görülen hastalıkların belirlenmesi ilaçlı ya da ilaçsız tedavi edilmesi ile ayağa gereken bakımın, tedavinin yapılmasıdır. Medikal ayak bakımı sayesinde temiz ve dezenfekte edilen ortamlarda analiz, tedavi gibi işlemleri kapsadığından tıp dünyasıyla da ilişkilidir. Aynı zamanda tırnak kesimi, masaj gibi uygulamaları ile kozmetik sektöründen de etkilenmektedir.

Medikal ayak bakımı uygulamaları şunlardır:

Yıpranan tırnak bakımı

Ayak kokusu, ayak terlemesi için yapılan bakım

Siğil tedavisi

Nasır tedavisi

Batık tırnak tedavisi

Mantarlı tırnak ya da mantarlı deri tedavisi

Topuk çatlaklarının bakımı

Şeker hastalarının ayak bakımı

Yeni nesil ayak bakımı

Gibi uygulamalar yapılırken ayak tırnaklarının kesilmesi, ölü derileri temizlenmesi, sararan tırnakların rengini dengeleme, tırnak sanatı gibi işlemleri de görmek mümkündür.

Medikal ayak bakımı yapılmadan önce hasta ile iletişim kurularak şikâyetleri anlatılması istenir. Daha sonra ayak muayene edilir. Daha sona kişinin sorununa yönelik Medikal ayak bakımı uygulanır.

Medikal ayak bakımı düzenli yaptırılması ve pediatri uzmanlarına yaptırılması durumunda etkili sonuçlar alınmaktadır. Ayaklarda çeşitli sorunların oluşumunun temel sebebi giyilen ayakkabılardan kaynaklanmaktadır. Mesela yaz aylarında kapalı ayakkabıların giyinilmesi ayakların terlemesine neden olmaktadır. Eğer ayakkabılar uzun süreli giyiniliyorsa ıslak olan ayaklarda mantar oluşumu kaçınılmazdır. Ya da ayakkabının burun kısmının dar yani sivri olması, ayakkabı tabanın sert ve ayağı tam kavramaması, aşırı yüksek ya da çok alçak topuklardaki ayakkabıların giyinilmesi ayaklarda zaman içinde hastalık oluşumu kaçınılmazdır.

Medikal ayak bakımı yaptıran kişiler de hastalıklar tedavi ediliyor. Ayrıca Medikal ayak bakımının sürekli yapılması sayesinde hastalıkların oluşmaması için tedbir alınmaktadır. Ayrıca kişilerin nasıl ayakkabı tercih etmesi gerektiği, sorun oluşması durumunda nasıl tedavi edileceği, Medikal ayak bakımının önemi konularda bilgi verilerek insanların bilinçlenmesi sağlanıyor.

Medikal ayak bakımının pedikür uygulamasından farkları şunlardır:

Ayak sorunun teşhisi ve tedavisi pediatri uzmanı tarafından yapılır.

Kullanılan aletler, malzemeler tıbbi cihazlardır. Aletler ve ortamlar dezenfekte edilerek kullanılmaktadır.

Medikal ayak bakımı içi kullanılan tıbbi cihazın adı podoloji aletidir.

Medikal ayak bakımı esnasında ayaklar kurudur. Deri de yumuşama olması için suya konulmaz.

Tırnak bakımı ve uygulaması olan pedikürde sıkça karşılaşılan tırnak batıklarının çözümü Medikal ayak bakımı olmaktadır.

Medikal ayak bakımın da deride kesme, tırnak etlerinin kesilmesi gibi işlemler yapılmadığından bu işlem esnasında ve sonrasında enfeksiyon kapma riski minimum seviyededir.

Ankara gibi büyük şehirlerde gün erken saatlerde başlar ve geç saatlere kadar şehir canlıdır. Ankara şehrinde mesafelerin uzun olması, çeşitli taşıtlara indi bindi gerçekleştirilmesinin yanı sıra bazen de yürümek gerekebilir. Dolayısı ile hareketli ve zorlu bir şehir olan Ankara da ayakları rahat tutan ayakkabılara yönelir. Ancak özel günlerde tercih edilen şık ayakkabılarda rahat ve sağlıklı olması gibi faktörler geri plandadır. Dolayısı ile ayaklarda sorunlar oluşmaya başlayınca Medikal ayak bakımı için poliklinikler, klinikler, hastanelerde soluğu almaktadır.