MEME ESTETİĞİ VE OPERASYONLARI

blog yazısı ekle !

MEME ESTETİĞİ VE OPERASYONLARI

Meme estetiği, göğüslerinizin daha güzel görünmesini ve sağlıklı durmasını sağlayan bir estetik çeşididir. Meme operasyonlarının; meme küçültme, büyütme, dikleştirme ve toparlama gibi ihtiyaçlara göre pek çok alt çeşidi bulunmaktadır.

Göğüsler, vücutta sarkmanın en çok görüldüğü bölgelerdir. Özellikle menopoz, yaşlılık, hamilelik ve emzirme dönemleri göğüste erken sarkmanın görüldüğü zamanlardır. Göğüslerde sarkma gibi problemler bulunuyorsa, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan estetik ve güzellik merkezlerine gidip, göğüs estetiği yaptırmak mümkündür.

Neslim Güngen Beauty

Mamak

23 Yıllık güzellik sektörü tecrübesine sahip girişimci iş insanı Neslim Güngen aldığı eğitimlerle Uzman Estetisyen ünvanına sahiptir.

Neslim Güngen Güzellik Merkezi 127 şube olarak hizmet vermektedir.

Güzellik sektöründeki yenilikleri takip ederek, hizmetlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.

Deneyimli kadromuzla kaliteyi zirveye taşıyoruz!

Her bir uygulama için gerekli hijyen standartlarını sağlamak ve memnuniyetinizi artırmak için çalışıyoruz.
devamını oku...
Adres: Cengizhan Mahallesi 817. Sokak No:8/D Mamak - Ankara

Funda Kurt Healthy Beauty

Çankaya

Funda Kurt Güzellik Merkezi olarak güzel olmanın, özen isteyen bir süreç olduğuna inanarak; güzelliğin özünde de sağlığın ve mutluluğun yer aldığı gerçeğiyle hareket ediyoruz. Güzelliğin sırrı doğallık, doğallığın sırrı sağlıkta gizlidir.Bu bilinçle çıktığımız yolda doğal güzellik birincil önceliğimiz, bunu en iyi şekilde gerçekleştiriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz çünkü güzelliğin anatomisini biliyoruz. İnsanın doğasında var olan güzelliği fark edilir kılmak adına siz değerli müşterilerimize bütüncül bir güzellik deneyimi sunuyoruz.

Funda Kurt markamıza özgü; yenilikçi ve kaliteli hizmetimizle güzellik sektöründe fark yaratmaya devam ediyoruz. Kişiye özel güzellik uygulamalarımız ile kaliteden ödün vermeden sürdürülebilir hizmet anlayışı ile hareket ediyoruz. Eğitmen düzeyindeki uzman personelimizin müşterilerimiz ile olan iletişimini ve gerçekleştirilen hizmetin kalitesini optimum düzeyde tutarak her müşterimizin kendisini ayrıcalıklı hissetmesini sağlıyoruz.

Biliyoruz ki; bizim müşterilerimiz en güzelini ve en kalitelisini hak ediyor.

devamını oku...
Adres: Oran Mahallesi Zülfi Tigrel Caddesi No:1/2 Kuzu Effect C Blok Ofis Bina No:42 Kat:3 Çankaya - Ankara

Eyza Güzellik ve Sağlık Merkezi

Çayyolu

Eyza Güzellik ve Sağlık Merkezi - ANKARA'NIN SAĞLIK & GÜZELLİK KONSEPTİNDE İLK SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

Ankara'nın Çayyolu merkezinde sağlık ve güzellikuygulamalarını bir arada bulabileceğiniz, kadın ve erkek olarak hizmet verdiğimiz, güler yüzlü ve tecrübeli ekibiyle merkezimize sizi davet ediyoruz.

2018 yılında "Sağlık ve güzellik sektörüne çözüm ve destek olmak" ilkesiyle yola çıkan Eyza Güzellik ve Sağlık Merkezi olarak, geçen süreç içerisinde mutlak müşteri memnuniyetine yönelik ev sahipliği yapmaktayız.

Alınan ve uygulanan eğitimlerle hizmetlerimizi en iyi şekilde yapmamızı sağlayacak insan kaynağına,teknik bilgi ve donanıma sahip kurumsal bir firmayız. Hizmetlerimizle fark yaratır, sonuç odaklı çalışmanın mükâfatı olarak misafir kazanırız. Sürekli gelişen, değişen, sorgulayan ve öğrenen bir iş kültürüyle çalışır, katkı yaratan çalışanlarımızı ayrıştırır ve ödüllendiririz.

Sağlık ve Güzellik anatomi ilkelerinden ödün vermeden mutlu çalışan kadromuzun istikrarını sağlayarak Sağlık ve Güzellik konusunda en çok talep gören SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ işletmesi yolunda ilerlemek arzusundayız.

Eyza Güzellik ve Sağlık Merkezi olarak;

Vizyonumuz; Kalitede süreklilik sağlamak için misafirlerimizle duygusal bağ kurarak en çok güvenilen SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ markası olmak

Misyonumuz; Yaşam kalitenizi artırmak ve başarılı bir sonuç elde etmek için tercihiniz olmamız yeterli olacaktır.

devamını oku...
Adres: Koru Mahallesi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Caddesi North Star Plaza 2.Kat No:4/3 Çayyolu-Ankara

Seren Ertan Güzellik Salonu

Çankaya

16 yıllık tecrübemizle Seren Ertan Güzellik Salonu olarak Çankaya birlik mahallesinde hijyenik ortamda uzman kadromuz ve yeni cihazlarımızla, diode buz lazer, hydrafacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, iğnesiz mezoterapi, g5 masajı, lenf drenaj, ems sistem pasif jimnastik, el ayak bakımı, protez Tırnak, depilasyon ağda işlemleri, vücut bakımı, iğnesiz sac mezoterapisi, leke tedavisi cilt tonu düzenleme işlemleri yapmaktayız.devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 480 Sokak 6/A Çankaya - Ankara

Neslihan Sofu Beauty

Mustafa Kemal Mahallesi

Ben Neslihan Sofu 30 Eylül 2021 yılında güzellik sektörüne giriş yaptım. Vizyonumuz her geçen gün daha da büyüyen güzellik sektöründe yenilikleri takip ederek danışanlarımıza en iyi hizmeti vermek, merkezimiz Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sokak Beren plaza'da hizmet vermektedir.

Neslihan Sofu Beauty'de hydrofacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, akne bakımı, leke giderme bakım ve protokolleri anti aging bakımlar, cilt yenileme, bölgesel incelme, heykeltras magic crush ,ödem atma, lenf drenaj, kas güçlendirme ve yağ yakma uygulamaları yapıyoruz. Kalıcı makyaj, pudralama microbleading, dudak renklendirme, babyliner uyguluyoruz.

Türkiye'de sayılı cihazlar dan olan hibrit teknoloji buz lazer epilasyon yapıyoruz. Etkisi kısa sürede gözle görülmektedir.
Protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür uyguluyoruz. Batık tırnakları çıkarıyoruz.
devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2616 Sokak No:5/B Batıkent - Ankara

Songül Şahin Güzellik Salonu

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Bahçelievler Mahallesi 281. Cadde 59/A Gölbaşı - Ankara

Beauty Beyond Güzellik Salonu

Tunalı

Güzelliğinizi bizlerle keşfetmeye ne dersiniz?
Sektörde edinmiş olduğumuz 20 yıllık deneyim ve uzmanlığımızı müşterilerimize aktarmak,onlara daha kaliteli ve güvenilir hizmet verebilmek adına alanında başarılarıyla adını duyurmuş güzellik uzmanlarımız ve profesyonel kadromuzla siz değerli müşterilerimizi hijyen ve müsteri memnuyetinin ön planda tutulduğu aile sıcaklığında hizmet alabileceğiniz salonumuza bekliyoruz. Beauty&Beyond ailesi olarak hepinize sevgilerimizi sunuyoruz.
devamını oku...
Adres: Kavaklıdere Mahallesi Büklüm Sokak No:44/3 Tunalı-Ankara

Şule Gürsoy Güzellik Salonu

Altındağ

devamını oku... Adres: Güneşevler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No: 3/E Altındağ - Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Meme sarkmaları tedavisi, tıp dilinde mastopeksi adı verilen meme toparlama ve dikleştirme operasyonu ile yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde göğüsleriniz istediğiniz şekle kavuşmakta ve daha güzel görünebilmektedir. Meme ucunun genişlemesinden kaynaklanan sarkmalarda, meme ucu küçültülmekte ve memeye istenilen şekil verilmektedir.

Bu operasyon uygulanırken tedavi gören kimselere anestezi uygulandığı için, hastalar herhangi bir acı duygusu hissetmemektedir. Ankara Güzellik Salonu gibi çeşitli güzellik ve estetik merkezlerinde gerçekleşen bu tür operasyonlar sırasında oluşan ameliyat izleri, zamanla kendiliğinden geçerek, görünmeyecek hale gelmektedir.

Ankara Güzellik Uzmanı gibi güzellik ve estetik konusunda uzman kişiler, meme estetiğinin; meme ucunda aşağıya doğru sarkma, meme boyutundaki büyüklük ya da küçüklük, meme duvarından aşağıda olma ve iki meme arasındaki orantısızlık durumları varsa yaptırılması gerektiğine dikkat çekmektedir. Yapılacak meme dikleştirme ameliyatlarında, memeler arasındaki orantılara, memelerin sarkma derecelerine, büyüklük ve şekillerine ve de çeşitli nedenlerden dolayı genişlemiş ve büyümüş olan meme uçlarına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Meme estetiği operasyonları gerçekleştirilmeden önce, bazı noktalara dikkat edilmesi tedavi açısından önemlidir. Öncelikle eğer sigara kullanıyorsanız, azaltmanız ve hatta bırakmanız doktorunuz tarafından sizden istenebilir. Çünkü sigara kullanmamak, iyileşme sürecini hızlandırmakta ve erken iyileşme sağlamaktadır. Operasyondan nasıl bir beklenti içinde olduğunuz hakkında doktorunuza bilgi vermeniz önemlidir. Meme estetiğinde iz bırakan ve bırakmayan yöntemleri öğrenip, seçiminizi bu doğrultuda yapmanız gereklidir. Operasyon öncesinde mamografi çektirmeniz istenebilir.

Meme içerisindeki dokularınız zarar görmüşse ya da dokularda incelme ya da azalma söz konusuysa meme büyütme işlemi de yaptırmanız gerekli olabilir. Operasyon öncesinde, bitkisel ilaçlar, zayıflama ilaçları ya da aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlar kullanmamalısınız. Eğer önceden kullanıyorsanız da operasyon başlamadan bir ay kadar önce bu ilaçları kullanmayı kesmeniz gereklidir.

Meme estetiği operasyonlarında, istenilen tedavi sağlandıktan sonra işlem sonlandırılmaktadır. Estetikten sonra kalan izler kalıcı olsa da zamanla solduğu için, başkaları tarafından görülmesi mümkün değildir. Operasyon bittikten sonra iyileşme süreci için, pansuman, bandaj ve özel masaj yapılmalıdır.

İyileşme sürecinde doktor tarafından verilen hafif ağrı kesici ve antibiyotik ilaçların doktorun talimatları doğrultusunda düzenli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Ödem ve şişkinlik problemlerine karşı, bir buçuk iki ay kadar medikal destekleyici sutyen kullanabilirsiniz. Meme estetiğinden sonra, memenin şekli yaklaşık olarak 2-3 ay gibi bir sürede oturabilmektedir. İşlem sonrasında da sağlıklı yaşam tarzına ve beslenmeye dikkat edilmesi önemlidir.