SON YILLAR POPÜLER OLAN DİYETLER

blog yazısı ekle !

SON YILLAR POPÜLER OLAN DİYETLER

Dukan Diyeti

Dukan diyeti olarak bilinen diyet türü düşük karbonhidrat ve yüksek protein içerikli beslenmeyi içerir. Diyetin dört aşamasında plana sadık kaldıktan sonra ne kadar yediğinin bir önemi yoktur. Birinci aşamada sıkı bir yağsız protein uygulaması vardır. İlk aşamada listede hindi, tavuk, yumurta, balık, yağsız süt gibi 72 tane yağ oranı düşük, protein açısından zengin yiyecek vardır. Bu ortalama beş günde sağlanacak hızlı kilo kaybı içindir. Karbonhidrat az miktarda yulaf kepeği gibi şeylerle oldukça sınırlıdır. Atkins diyetinin aksine Dukan, yağı ve fasulye gibi sebzeleri ciddi anlamda yasaklar. Daha sonraki üç aşama bazı meyve, sebze ve karbonhidratları içerir. Amaç uzun süreli kilo kaybını teşvik edecek bir kilo kaybı başlatmaktır. Son aşama için zaman sınırı yoktur. Önemli olan düzenli egzersiz yapmak ve diyete ilk başlandığındaki protein yüklemesidir


Ayşe Aldemir LA BEAUTÈ

Çukurambar

devamını oku... Adres: Dumlupınar Bulvarı 9/A YDA Center A2 Blok Kat:4 No:98 Çukurambar-Ankara

Arinka Beauty

Kızılay

devamını oku... Adres: Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Safiye Soysal İş Hanı 91/24 Kızılay-Ankara

Jasminn Beauty Club

Batıkent

devamını oku... Adres: Ergazi Mahallesi Cengiz Aytmotov Caddesi No:19/AC Batıkent-Ankara

Ozon Estetik Güzellik Akademisi

Eryaman

2013 de kurulan salonumuz Eryaman Altay mahallesindedir. siz değerli danışanlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak, sizleri hijyenik koşullarda, tecrübeli ve profesyonel kadromuzla sizleri güzel hissettirmek ve bundan mutlu ayrılmanızı sağlamak temel hedefimizdir. Yine Eryaman bölgesinde Akademimiz olup bu sektör eğitimli uzmanlar yetiştirmekteyiz. Salonumuz aile ortamı olup, keyifle zaman geçirebileceğiniz bir yerdir. Ayak bakımı , manikür, ipek kirpik, lifting, protez tırnak, kalıcı makyaj, cilt bakımı, depilasyon, masaj ,bölgesel incelme, lazer vb birçok alanda hizmet vermekteyiz. Kendinizi özel hissetmek istiyorsanız mutlaka salonumuza bekliyoruz. GEÇ KALMA GENÇ KAL.devamını oku... Adres: Altay Mahallesi 27.Cadde No: 17 1. Etap Eryaman - Ankara

Ataform Diyet

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Subaşı Sokak Ata Apartmanı No:27/A Ata Apartmanı Eryaman-Ankara

Vita Diyet

Keçiören

devamını oku... Adres: Güçlükaya Mah. Çekirge Caddesi 21-A Keçiören-ANKARA

Diyetisyen Neva Yeniçeri

Ümitköy

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah 3149 Sokak No:3 Yaşamkent-Ankara

Es Epilasyon ve Güzellik

Etimesgut

devamını oku... Adres: İstasyon Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No:8/2 Uğur Apartmanı Etimesgut-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Diyetisyen Merve Emek Hacıfazlıoğlu

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. 1267. Sok No:1/2 Balgat-Ankara

Senanur Çevik Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mah. 54. Cadde (Eski 6. Cadde) No: 26/2 Bahçelievler - Ankara

devamını oku... Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 294. Sokak Wings Ankara Plaza B Blok No:13 Yenimahalle - Ankara

Neslihan Sofu Beauty

Mustafa Kemal Mahallesi

Ben Neslihan Sofu 30 Eylül 2021 yılında güzellik sektörüne giriş yaptım. Vizyonumuz her geçen gün daha da büyüyen güzellik sektöründe yenilikleri takip ederek danışanlarımıza en iyi hizmeti vermek, merkezimiz Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sokak Beren plaza'da hizmet vermektedir.

Neslihan Sofu Beauty'de hydrofacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, akne bakımı, leke giderme bakım ve protokolleri anti aging bakımlar, cilt yenileme, bölgesel incelme, heykeltras magic crush ,ödem atma, lenf drenaj, kas güçlendirme ve yağ yakma uygulamaları yapıyoruz. Kalıcı makyaj, pudralama microbleading, dudak renklendirme, babyliner uyguluyoruz.

Türkiye'de sayılı cihazlar dan olan hibrit teknoloji buz lazer epilasyon yapıyoruz. Etkisi kısa sürede gözle görülmektedir.
Protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür uyguluyoruz. Batık tırnakları çıkarıyoruz.
devamını oku...
Adres: 2144.Sokak Beren Plaza No:14/11 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Diyetim Burada

Pursaklar

devamını oku... Adres: Fatih Mah. Emek Cad. 15/2 Pursaklar - Ankara

Marsel Beauty Bar

Etlik

devamını oku... Adres: İncirli Mahallesi General Dr. Teyfik Sağlam Caddesi No:76/6 Etlik-Ankara

Uzman Diyetisyen Yasin Koçak

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi 1442 Cadde No:18 1071 Plaza B Blok Kat:3 Daire:20 Çukurambar-Ankara

Diyetisyen Aylin Güngör

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Tunus Cad. 87/3 Tunalı - Ankara

Ayda Beauty

Çankaya

devamını oku... Adres: Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:73/2 Çankaya-Ankara

Mena Diyet

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Ragıp Tüzün Caddesi 143/2 Yenimahalle-Ankara

Pem Güzellik ve Estetik

Kızılay

Pem Estetik Güzellik olarak, Siz değerli misafirlerimize, 17 yıldır aynı adreste, Kızılay Atatürk Bulvarında hizmet veriyoruz. Uzun yıllardır edinilmiş tecrübe ve deneyimle, tüm eğitim ve sertifikalarını tamamlamış uzman ekibimizle, hijyenik ortamda, üst düzey ve kaliteli hizmet sunmak öncelikli hedefimizdir. Uluslararası standartlara uygun, FDA onaylı cihazlarımızla Sizleri Merkezimize bekliyoruzdevamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı Erciyes İş Hanı No:109/7 Kızılay-Ankara


Dukan Diyetinin Artıları

Motive olduğunuzda çok hızlı kilo verebilirsiniz. Sıkı kuralları olan bir diyet olduğu için takip etmesi daha kolaydır. Yiyeceklerin miktarlarını hesaplamaya ya da kalori hesabı yapma ihtiyacı duymazsınız. Düşük yağlı, tuzlu, protein içeren gıdaları ilk iki hafta sınırsız olarak yiyebilirsiniz.

Dukan Diyetinin Eksileri

Bir diyete başlarken bir anda karbonhidratı kesmenin olumsuz etkileri olacaktır. Yorgunluk, baş dönmesi, mide bulantısı, ağız kokusu gibi rahatsız edici yan etkileri olabilir. Diyetin ilk dönemlerinde ki meyve sebze eksikliği kabızlık gibi sorunlara yol açabilir.

Paleo Diyeti

Mağara adamı diyeti olarak da bilinen Paleo diyeti son yılların en çok aranan diyetleri arasında bulunmaktadır. Diyet elde edilebilir ve avlanabilir gıdalardan meydana geliyor. Örneğin yumurta, fındık, sebze, et ve deniz ürünleri gibi. Bu rejim paleotik dönemde avcılıkla geçinen insanların beslenme alışkanlıklarından esinlenilmiş. Paleo diyetiyle de ilgili birçok uzman görüşü var. Genel görüş diyabet ve kalp sağlığı hastalıklarına iyi geleceği ve uzun vadede beslenme alışkanlıklarını değiştirecek bir yöntem olduğu kanaatinde. Ancak diğer diyetlere göre daha etkili olup olmadığı tartışılan bir konu.

Paleo Diyetinin Artıları

Daha az işlenmiş gıda yemeye sevk ederek daha sağlıklı bir beslenme türünü öne çıkarır. Yüksek kalorili gıdaların tüketiminin azalması kilo vermeye yardımcı olur. Diyet sadece kalori hesabı yapmak anlamına gelmez. Bu sebeple Paleo diyeti başarılı olabilir.

Paleo Diyetinin Eksileri

Avlanma dönemindeki insanların beslenme alışkanlıklarına dair kayıtlar bulunmadığı için diyet sadece tahminler üzerine kuruludur. Fazla et tüketimi tavsiyesi olması çok da sağlıklı bir durum değildir. Sağlığa iyi gelen bazı ürünler bu diyette yasak. Süt ve süt ürünleri gibi. Ayrıca et tüketimine dair olan ağırlık vejeteryan beslenme içinde uygun değil.

Uzmanlara göre ise beslenme yetersizliklerine sebep olabileceği için takviyelere ihtiyacı olan bir diyet türüdür. Olumlu yönleri de vardır. Ancak herhangi bir gıda grubunu yasaklamayacak şekilde yeniden düzenlenmesi daha sağlıklı olacaktır.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve daha sağlıklı bir hayata devam etmek için Ankara spor salonlarında egzersiz yapmaya başlayarak kısa sürede oluşacak değişimi gözlemleyebilirsiniz.