Ankara Çene Hatlarının Belirginleştirilmesi

Ankara Güzellik Salonları Çene Hatlarının Belirginleştirilmesi

ÇENE HATLARININ BELİRGİLEŞTİRİLMESİ

Çene hatlarının belirginleştirilmesi için pek çok yöntem vardır. Çene hatlarının belirginleştirilmesi ile yüz çevresinde hayal edilen keskin hatlar ön plana çıkar. Çene hatlarının belirginleştirilmesi için fazla kilolardan kurtulmak biraz etkili olur ancak tam etki için işte şu yöntemlerden biri uygulanabilir:

Sakız çiğnemek; stres atmak ya ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Ankara Güzellik Salonları Çene Hatlarının Belirginleştirilmesi

ÇENE HATLARININ BELİRGİLEŞTİRİLMESİ

Çene hatlarının belirginleştirilmesi için pek çok yöntem vardır. Çene hatlarının belirginleştirilmesi ile yüz çevresinde hayal edilen keskin hatlar ön plana çıkar. Çene hatlarının belirginleştirilmesi için fazla kilolardan kurtulmak biraz etkili olur ancak tam etki için işte şu yöntemlerden biri uygulanabilir:

Sakız çiğnemek; stres atmak ya da sıradan bir aktivite olarak görülen sakız çiğneme aslında Çenen hatlarının belirginleştirilmesinde çok verimli bir uygulamadır. Çene bölgesi hareket ettikçe kasların gelişimini sağlar, bölgedeki yağlanmayı durur. Gün içerisinde sakız çiğnemek bir çeşit egzersiz olarak değerlendirilmektedir.

Göz egzersizleri yapmak; Çene hatlarının belirginleştirilmesi için çeneyle egzersiz yapmak yeterli olmaz. Göz torbalarını önlemek, gözlerdeki şişlikleri azaltmak, göz çevresindeki derin çizgileri önlemek için göz egzersizleri ile desteklenmelidir. Oldukça basit bir egzersizdir. Göz açıp kapatmak yeterlidir. 35 kere bu işlemi yapmak yeterlidir. Ya da ilerleyen aşamalarda bu sayılar artırılarak yapılabilir.

Makyaj teknikleri; makyaj tonlarını ve fırça hareketlerinin doğru kullanılması ile kusurları kapatmak ve istenilen etkileri oluşturmak çok kolaydır. Çene hatlarının belirginleştirilmesi için yanaklara özellikle elmacık kemiklerine uygulanabilir. Ya da çene kısmına koyu tonlu allık ile sivri bir çene elde edilebilir.

Ağız egzersizleri; Çene hatlarının belirginleştirilmesi için etkili bir yöntemdir. Ağız ve çevresindeki derinin sıkı ve gergin olması çenenin görüntüsünü de doğrudan etkilemektedir. Dolayısı ile bu egzersiz çeşidi de önemlidir. Dudaklar büzülür, yüz ifadesi somurtkandır. Bu şekilde 35 saniye kadar beklemek gerekir. Beş kere bu hareket tekrarlanır. Egzersizi bitirmek için ağız ile yuvarlak hareketler yapılır.

Gıdı ve boyundaki kiloları verin; gıdı ve boyun bölgesindeki aşırı kilo, yağlanma gibi sorunlar yüz hatlarını oldukça değiştirmektedir. Çene hatlarının belirginleştirilmesi için etkili ve başarılı bir adım olan Gıdı ve boyundaki kiloların verilmesi ile Çene hatlarının belirginleştirilmesi sağlanabilir.

Çene dolgusu; bu işlem cerrahi müdahale gerektirmektedir. İlk öncelikle çene bölgesi uyuşturulur. Enjeksiyon içerisindeki hyaluronik asit bulunan sıvı dolgu maddesi olarak kullanılır. Kişinin istediği şekilde ve yüzü ile uyumlu bir şekilde Çene hatlarının belirginleştirilmesi yapılır.

Yüz yogası; dudakları düz bir şekilde birbirine baskı yaparak kapatmak ya da o şeklinde dudakları büzmek vb. hareketler yüz yogası kapsamındadır. Hareketleri düzenli yapılması gerekir. Böylece etkileri görülebilir.

Burnun şeklini inceltmek; makyaj hileleri ile burunun şekline müdahale etmek çenenin ön plana çıkmasını sağlar. Bunun için koyu renkli makyaj kalemi ile burunun iki yandan boyanması görüntüsünü inceltir. Böylece hayal edilen Çene hatlarının belirginleştirilmesini sağlar.

Çene hatlarının belirginleştirilmesi demek yüzün güzelliğini ve çekiciliğini artırır. Ayrıca yaşlanma belirtileri hemen çene bölgesinde meydana gelen değişimlerin habercisidir. Böylece Çene hatlarının belirginleştirilmesi için yapılacak her uygulama yaşın gizlenmesi anlamına gelir. Yani çene kemiğinin şeklini kaybetmesi, dolgun ve hatlarını kaybetmesi ilerleyen yaşlarda sıkça karşılaşılan bir sorundur. Aynı zamanda derinin çökmesi, kas sisteminin esnekliğini kaybetmesi çenenin hatlarını olumsuz etkileyen unsurlardandır. Çene hatlarının belirginleştirilmesi için her yeni yöntem bu sorunları yaşayan kişiler için bir umut olmaktadır. Bu tür sorunlar ile yaşamayı öğrenmek yerine basit uygulamalar ya da cerrahi müdahaleler ile kolayca kurtulmak mümkündür. Çene hatlarının belirginleştirilmesi için saydığımız yöntemlerden bazıları evde, işte, okulda kolayca uygulanabilecek, basit uygulamalardır. Bu yöntemler çene bölgesinde sorunların, yıpranmaların ciddi seviyelerde olmayan kişilerin yapması tavsiye edilmektedir. Ve ilerleyen yaşlarda çene bölgesindeki yıpranmaları önlemek için basit yöntemler uygulanabilir. Cerrahi müdahale içeren yöntemlerde çene bölgesinde simetri sorunu olan, çökme meydana gelen kişiler için tavsiye edilmektedir.