Ankara Deri Hastalıkları

Ankara Güzellik Salonları Deri Hastalıkları

DERİ HASTALIKLARI

"Ankara'daki Deri Hastalıkları Tedavi merkezleri yukarıda listelenmiştir. Ankara Deri Hastalıkları Tedavi merkezlerini inceleyiniz."

Kaşıntılı bir cilt, şişlikler, kabarmalar, tüm bunlar yaklaşık 3000 farklı çeşidi bulunan deri hastalıklarından bir kaçıdır. Bazıları geçicidir, tedavi edilebilir ve çevresel etmenlere bağlıdır. Bir kısmı ise ömür boyu sizinle birliktedir ve kronik rahatsızlıklara dönüşerek, duygusal olarak da baskı altında kalmanıza neden olurlar. Hatta bazıları daha da tehlikeli olab...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Deri Hastalıkları

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Deri Hastalıkları

DERİ HASTALIKLARI

"Ankara'daki Deri Hastalıkları Tedavi merkezleri yukarıda listelenmiştir. Ankara Deri Hastalıkları Tedavi merkezlerini inceleyiniz."

Kaşıntılı bir cilt, şişlikler, kabarmalar, tüm bunlar yaklaşık 3000 farklı çeşidi bulunan deri hastalıklarından bir kaçıdır. Bazıları geçicidir, tedavi edilebilir ve çevresel etmenlere bağlıdır. Bir kısmı ise ömür boyu sizinle birliktedir ve kronik rahatsızlıklara dönüşerek, duygusal olarak da baskı altında kalmanıza neden olurlar. Hatta bazıları daha da tehlikeli olabilirler.

Peki, cildimiz tam olarak ne yapar? Derimiz, vücudumuzda ki en geniş organdır ve üç tabakadan oluşur. Cildimiz bedenimiz üzerinde koruyucu bir tabaka ve zırh oluşturarak, güneşin zararlı etkilerini, atıkları ve zararlı maddeleri bizden fiziksel olarak uzak tutar. Bu yüzden de kesikler ve açık yaralar, patojenlerin sistemimize girmesine neden olarak enfeksiyonlara dönüşürler. Cildimiz, kendisini nemli tutabilmek için sebum adı verilen bir yağ salgılar, serinlememiz için terleme özelliğini taşır ve aynı zamanda üzerinde ki sinir yollarıyla acıya ve ağrıya karşı da duyarlılığımızı sağlamış olur. Ayrıca üzerinde tüyleri ve kıl köklerini barındırır.

Cildimizin bu kadar çok niteliğinin olması aynı zamanda onun bakımını da gerektirmektedir. Böylece pek çok insanın bir doktor muayenesini tercih etmesinin de nedeni genellikle cilt sorunları olmuş olur. Yapılan araştırmalarda da her 3 kişiden birinin cilt ile ilgili bir şikâyeti olduğunu ortaya koymuştur. Elbette bunda direkt cilt üzerinde olmayan fakat dolaylı olarak cildi etkileyen sebepler de büyük bir etki yaratmaktadır. Tüm bu sebeplerden ötürü de deri hastalıklarının hangi aşamada olursa olsun mutlaka ciddiye alınması gerekir.