Ankara Dermabrazyon

Dermabrazyon Ankara Güzellik Merkezleri

DERMABRAZYON

Dermabrazyon işlemi cihaz yardımı ile cildi ölü derilerden soyarak arındırma işlemidir. Dermabrazyon işlemi için kullanılan cihazda ne iğne, ne lazer ışını ne de kimyasal maddeler kullanılmaz. Dermabrazyon işlemi ciltte yıllara bağlı olarak oluşan yıpranmaları, lekeleri, derin çizgileri, izleri, yaraları temizlemek için kullanılır. Dermabrazyon işlemi anlaşıldığı üzere herhangi bir...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Dermabrazyon Ankara Güzellik Merkezleri

DERMABRAZYON

Dermabrazyon işlemi cihaz yardımı ile cildi ölü derilerden soyarak arındırma işlemidir. Dermabrazyon işlemi için kullanılan cihazda ne iğne, ne lazer ışını ne de kimyasal maddeler kullanılmaz. Dermabrazyon işlemi ciltte yıllara bağlı olarak oluşan yıpranmaları, lekeleri, derin çizgileri, izleri, yaraları temizlemek için kullanılır. Dermabrazyon işlemi anlaşıldığı üzere herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmez. Dermabrazyon işlemi halk tabiri ile zımparalama olarak kullanılmaktadır. Ancak işlem esnasında cihaz tarafından minik kristaller ve vakumlama başlığı işlem yapmaktadır.

Dermabrazyon işlemi deri de her yara ya da yıpranma sonucunda kullanılır mı? Dermabrazyon işleminin uygulanabilmesi için şu durumlardan bir veya birkaçının oluşmuş olması gerekir: yaşlanma belirtileri olan çizgiler, güneş ışınlarının yol açtığı lekeler, sivilce izleri, siyah noktalarının yoğun olması, yaşlılık belirtileri olan lekeler, deri yüzeyinde oluşan pullanma, kabuklanma, iz gibi sorunların oluşması durumunda Dermabrazyon işlemi çözüm olmaktadır.

Dermabrazyon işleminin başarı ile tamamlanması sonucunun etkili olduğu görülmektedir. Saymak ile bitiremeyeceğimiz Dermabrazyon işleminin faydalarından bazıları şunlardır: seans sonrasında etkisi hemen görülür. Yaşlanma belirtilerini silmek için ideal bir uygulamadır. İşlem öncesinde ön hazırlığa ihtiyaç yoktur. Seans sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Uygulama son derece acısız, ağrısız olduğundan konforlu bir tedavi yöntemidir. Dermabrazyon işlemi herkese uygulanabilir. Ciddi derece de cilt sorunu olan küçüklerde doktorun tavsiyesi doğrultusunda uygulanabilir. Bunun dışında kadın erkek herkes Dermabrazyon işlemi ile tedavi ya da cilt bakımı yaptırabilir.

Dermabrazyon işleminde her adım kontrollü olarak yapıldığında güvenli bir uygulamadır. Cilde peeling etkisi oluşturacak minik kristalli maddeler cihaz yardımı ile gönderilir. Gönderme işleminde hız çok fazla olduğundan cildi soyar. Yani işlevini yitirmiş, atıl durumda bulunan cilt soyulur. Böylece alttan yepyeni ve capcanlı yeni bir cilt açığa çıkar. Böylece ileri yaşlarda oluşabilecek belirtilerin etkileri de azaltılmaktadır.

Dermabrazyon işlemi tek başına etkili bir tedavi süreci olduğu gibi başka işlemler ile birlikte kullanılabilir. Mesela ciltte oluşan sarkmaları, çökmeleri tedavi etmek için uygulanan dolgu işlemleri gibi.

Yaklaşık yarım saat içinde Dermabrazyon işleminin seansı tamamlanır. Ciltte ciddi hasarlar olması durumunda süre 40 ya da 45 dakikaya kadar çıkarılabilir. En az 4 en fazla 7 seans ile Dermabrazyon işlemi ile kusursuz bir cilt gerçekleştirilmektedir. Seans aralıkları yaklaşık 20 gün kadar olmalıdır. Bu süre azaltılmamalıdır. Çünkü cildin kendini yenilemesi ve iyileştirmesi için zamana ihtiyacı vardır. Dolayısı ile seanslar arasındaki mesafeyi uzatmak en iyisidir.

Dermabrazyon işlemi ilk seans tamamlandıktan sonrasında gözle görülebilir etkiler oluşmaktadır. Uzmanın belirlediği seans sayısı tamamlandıktan sonra ciltteki kusurlar yok olmaktadır. Cildi çeşitli uygulamalardan ve kimyasallardan uzak tutularak Dermabrazyon işleminin etkileri uzun vadeli olması sağlanabilir. Mesela solaryum, ağırlık çalışmaları yapılması vb. uygulamalardan kaçınmak gerekir. ayrıca sigara gibi alışkanlıklar Dermabrazyon işlemine başlamadan önce ara verilmesi istenir.

Dermabrazyon işlemi güvenilir bir uygulamadır. Çünkü yan etkileri ve zararları oldukça azdır. Ölü derilerden arındırılması nedeni ile geçici bir kızarıklık yaşanabilir. Ancak 24 saat içerisinde bu etkiler geçicidir.

Dermabrazyon işlemi başka hangi tedavilerde ya da alanlarda kullanılır? Cilt üzerine yapılan ve çıkarılması neredeyse imkânsız olan dövmeyi sildirmek için bu yöntem kullanılmaktadır. Cildi tahriş etmeden dövme izlerinden kurtulmak için uzmanlar Dermabrazyon işlemini önermektedir. Hassas bölgeler ya da geniş yüzeyler için kullanılabilir. Geniş yüzeylerde genellikle bölgesel olarak uyuşturulmaktadır. Böylece işlem esnasında herhangi bir yan etki hissedilmemesi içindir. Cilt 180 gün içerisinde kendini onarır.