Ankara Dudak Üstü Bakımı

Dudak Üstü Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

DUDAK ÜSTÜ BAKIM

Dudak üstü bakım uygulamaları nelerdir? Dudak üstü bakım uygulamalarından hangilerinde başarılı sonuçlar alınmaktadır? Dudak üstü bakım uygulamaları ne zaman yapılmalıdır? Dudak üstü bakım uygulamalarında dudağın üzerindeki ve etrafındaki cildin parlaklığını, sıkılığını korumak amaçtır. Böylece dudakların şeklini ve güzelliği üst ve çevresindeki cildin elastik yapısına bağlıdır...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Dudak Üstü Bakımı

toplam 61 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Dudak Üstü Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

DUDAK ÜSTÜ BAKIM

Dudak üstü bakım uygulamaları nelerdir? Dudak üstü bakım uygulamalarından hangilerinde başarılı sonuçlar alınmaktadır? Dudak üstü bakım uygulamaları ne zaman yapılmalıdır? Dudak üstü bakım uygulamalarında dudağın üzerindeki ve etrafındaki cildin parlaklığını, sıkılığını korumak amaçtır. Böylece dudakların şeklini ve güzelliği üst ve çevresindeki cildin elastik yapısına bağlıdır. Zaman içerisinde dudağın üst bölgesindeki ciltteki derin ve dikey çizgiler dudakların da sarkmasına neden olmaktadır.

Dudak üstü bakım uygulamaları şu durumlarda yapılmaya başlanır; sigara içme alışkanlığından dolayı ciltte derin çizgilerin oluşması, genetik durumlar, derinin nemini kaybederek matlaşması, menopoz dönemi. Bu durumlar cildin farklı bölümlerinde sinyaller vermeye başlar. Bu bölümlerden biri de Dudak üstü bakımı gerektirmektedir.

Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Krem Kullananlar

Piyasada çeşitli markaların kozmetik ürünleri olarak satılan Dudak üstü bakım kremlerine ulaşmak mümkündür. Bu bakım ürünleri, hızlı etki etme özelliğine sahiptir. Ayrıca FDA tarafından onaylanan laboratuvar ortamlarında üretildiğinden son derece güvenli ürünlerdir. Dudak üstü kırışıklıkları için krem kullananlar etkilerini şöyle anlatıyor; 20 dakika gibi kısa bir süre içinde 5 ya da 10 yaş gençleşmenin mümkündür. Cildin nem ihtiyacı bu özel kremler ile karşılanabilir.

Dudak Üstü Buruşması

Dudağın üstünde yer alan cilt en hassas yapıdadır. Dolayısı ile elastik yapısını çabucak kaybeder. Collagen kaybı sonrasında dudak üstü buruşması sorunu ortaya çıkar. Ancak Dudak üstü bakım uygulamaları ile bu sorunu en aza indirmek mümkündür. Mesela dudak üstünde bulunan tüylerin alınması için ağda ya da ağda bantlarının kullanılması cildin sarkmasına ve buruşmasına neden olmaktadır. Dolayısı ile tüy sorunu lazer sistemi ile kalıcı olarak yok edildiği gibi ciltte korunmuş olacaktır.

Dudak Üstü Kırışıklık Egzersizleri

30 yaş ve üzeri için Dudak üstü bakım uygulamalarına olan ilgi artmaktadır. Çünkü bu bölge de oluşan çizgiler ya da sarkmalar için çözüm arayışları başlar. Dudak üstü kırışıklık egzersizlerinin başında Yüz yogası son günlerde sosyal medyayı sallayan bir akım haline geldi. Yüz yogası sayesinde yüz bölgesinde çizgilerin en çok oluştuğu göz çevresinde ve dudak çevresindeki kasları yeniden hareket ettirerek ciltte toparlanma sağlamaktır. İlk hareket iki yanağı şişirme. Her iki yanak aynı anda şişirilir. Daha sonra sağ sol olarak işlem tekrarlanır. İkinci hareket iki işaret parmağı ile elmacık kemikleri bölgesindeki deriye baskı uygulayarak gülme hareketidir. Böylece dudak üzerindeki cilt gerilir.

Dudak Çevresi Kırışıklıkları İçin Bitkisel Çözümler

Bitkiler her dönem tedavi ve bakım uygulamalarında etkilerinden vazgeçilemeyecek derecede değerli olmuştur. Son yıllarda gelişen teknolojiye rağmen bitkilerin büyülü dünyasının etkisini azaltamamıştır. Dudak çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözümler genellikle maske ya da kür olarak hazırlanmaktadır. Zeytinyağı, vazelin, bal, badem yağı, şeker ile hazırlanacak kür gece yatmadan önce uygulanır. İdeal bir Dudak üstü bakım uygulamasıdır.

Dudak Üstü Çizgilerine Botoks

Dudak üstü bakım uygulamaları sadece ileri yaş gurubu için yapılmaz. Eğer belirtiler genç yaşlarda da görülmeye başlandıysa doktor tavsiyesine göre hareket etmek gerekir. Dudak üstü çizgilerine Botoks işlemi, çok derin çizgi oluşması durumunda yapılır. Diğer basit ama etkili Dudak üstü bakım uygulamaları ve yöntemlerinden sonuç alınamaması durumunda yapılabilir. Dudak üstü çizgilerine Botoks işlemi sadece üst deriye yapılmaz. Aynı zamanda dudaklara da işlem yaparak tedavinin etkisi artırılması amaçlanır. Bu işlem biraz risklidir. Uygun doz kullanılmadığı durumlarda kişi mimik kaybı ya da yeme, içme sorunu oluşur.

Dudak üstü bakım uygulamaları bilinçli ve uzman kişilere yaptırılırsa estetik bir görüntü elde edilebilir.