Ankara El-Ayak SPA

Ankara Güzellik Salonları El-Ayak SPA

EL-AYAK SPA

El-ayak spa bakımı uygulamaları nelerdir? El-ayak spa bakımı nasıl yapılır? El-ayak spa bakım paketinde neler vardır? Stresli ve yorucu bir günün ardından eve gelip koltuğa uzanmak yerine El-ayak spa bakımı gibi kişinin kendini rahatlamış hissedeceği hizmetler için randevu almak doğru bir karardır. Bütün günün yorgunluğu güzel kokulu esansın kullanılarak yapıldığı masajlar ve bir yandan...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ El-Ayak SPA

VIP El-Ayak SPA

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları El-Ayak SPA

EL-AYAK SPA

El-ayak spa bakımı uygulamaları nelerdir? El-ayak spa bakımı nasıl yapılır? El-ayak spa bakım paketinde neler vardır? Stresli ve yorucu bir günün ardından eve gelip koltuğa uzanmak yerine El-ayak spa bakımı gibi kişinin kendini rahatlamış hissedeceği hizmetler için randevu almak doğru bir karardır. Bütün günün yorgunluğu güzel kokulu esansın kullanılarak yapıldığı masajlar ve bir yandan suyun terapi etkisi ile rahatlama sağlanabilir.

El-ayak spa bakımı içi öncelikle süt banyosu hazırlanır. Bunun için su badem yağı ile harmanlanır. Ardından peeling bakımı ile ölü derilerden arındırılmakta ve gözeneklerin nefes alması sağlanmaktadır. Bunun için tatlı badem yağı ile hazırlanan kür ve maskeler kullanılmaktadır. Peeling yaparken cildin kaybettiği nemliliği de geri kazandırılmaktadır.

Spa Manikür - Pedikür Nedir?

Bitki özlerinin su ile buluşturularak özel banyo suyunda el ve ayakların yumuşamaya bırakılmasına spa manikür – pedikür denir. Kullanılan bitki özleri hoş kokulu olduğu gibi cildi besleyecek değerlere sahiptir. Mesela okaliptüs. Yumuşayan derinin yıpranmış olan tabakası temizlenir yani peeling yapılır. Deniz tuzunun negatif elektriği alma özelliği kanıtlanmış olduğundan işlem esnasında kullanılır. Ardından açığa çıkan yeni tabakayı güçlendirmek ve korumak amacı ile çeşitli kürler (yosun) hazırlanır. Nemlendirme işlemi ile bitirilir. Jojoba yağı işlem için idealdir. Nemlendirme işlemi en keyifli kısımdır. Çünkü cilde masaj yapılmaktadır. El-ayak spa bakımında tırnak ile ilgili işlemler yani sıradan manikür ya da pedikür uygulamalarından farklı olduğu görülmektedir.

El-ayak spa bakımı fiziksel olarak sağlığı korumaya yönelik yapılmasının yanı sıra dolaşım sistemini de harekete geçirir. Böylece yorgunluk belirtileri ya da aşırı negatif enerjiden kurtulma sağlanmış olur. Ayrıca gün boyu koşuşturmadan dolayı ellerde ve ayaklarda meydana gelen şişlikler veya ödemden de kurtulma sağlanır.

El-ayak spa bakım paketinde şu hizmetler yer alır; el bakımı, manikür, ayak bakımı, pedikür, el oje uygulaması, ayak oje uygulaması, el törpüleme, ayak törpüleme ve nasır ya da mantar tedavisi.

Ayak Sağlığı Merkezi Fiyatları

Protez tırnak uygulaması için ortalama 185 TL

Batık tırnak tel uygulaması için ortalama 355 TL

Çatlak topuk bakımı için ortalama 115 TL

Nasır tedavisi için ortalama 80 TL

Kalıcı ayak oje uygulaması ortalama 85 TL

Ayak sağlığı merkezi fiyatları ortalama olarak bu ücretler uygulanmaktadır. Yukarıda belirtilen hizmetlerden başlıca olup hizmetleri artırmak mümkündür.

Medikal Ayak Bakımı Ürünleri

Ayak parmağı koruma jeli

Ayak bileği ortezi

Mantar giderici tırnak kremi

Soğuk-sıcak su torbası

Ayak törpüsü

Tırnak yağı

Gibi ürünler medikal ayak bakımı ürünleri olarak sayılabilir. Bu ürünler kişide oluşmuş hastalıkları tedavi etmenin yanı sıra oluşabilecek sorunlara karşı tedbir almak için de kullanılabilir. Mesela ayaklarda ödem oluşması ya da şişliklerin indirilmesi için soğuk su torbasının kullanılması gibi. El-ayak spa bakımları ile el ve ayaklarda oluşacak sorunlarda minimize edilmesi mümkündür.

El-ayak spa bakımları hizmetleri şunlardan oluşur: tırnak güçlendirme tedavisi, topuk çatlakları uygulaması, mantar tedavisi, nasır tedavisi, tırnak batması tedavisi vb.

El-ayak spa bakımları sayesinde kapanan gözenekler açılarak derinin yeniden nefes alması sağlanır. Böylece dışarı atılmak istenen toksinler gözeneklerden atılarak vücudun sağlığı da korunmaktadır. El-ayak spa bakımı hizmetleri sayesinde yüksek tempolu hayata biraz ara verip dinlenme sağlanabilir. Böylece kişi bakımını yaptırırken dinginlikte kazanır. Her zaman güzel ve bakımlı görünmek için El-ayak spa bakımı idealdir. Mesela kalıcı tırnak ojeleri sayesinde uzun vadede tırnaklar boyanmaktadır. Ya da protez tırnak uygulaması sayesinde güzel görünümlü tırnaklar uygulanmaktadır.