Ankara El Bakımı - Medikal

El Bakımı - Medikal Ankara Güzellik Merkezleri

MEDİKAL EL BAKIMI

Medikal el bakımı uygulaması sayesinde günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız ellerimizin temizliği ve güzelliği için geliştirilmiştir. Medikal el bakımı uygulaması ile kişi sağlığı için ilk adımı gerçekleştirmiş olacaktır. Medikal el bakımı uygulaması, ellere yapılsa da bütün vücut için etkisi söz konusudur. Medikal el bakımı uygulamasının en belirgin özelliği sağlık...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 17 sonuç bulundu.
1 - 17 arası gösteriliyor.
El Bakımı - Medikal Ankara Güzellik Merkezleri

MEDİKAL EL BAKIMI

Medikal el bakımı uygulaması sayesinde günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız ellerimizin temizliği ve güzelliği için geliştirilmiştir. Medikal el bakımı uygulaması ile kişi sağlığı için ilk adımı gerçekleştirmiş olacaktır. Medikal el bakımı uygulaması, ellere yapılsa da bütün vücut için etkisi söz konusudur. Medikal el bakımı uygulamasının en belirgin özelliği sağlık merkezlerinde yapılmasıdır. Kullanılan malzemeler kişiye özgü olduğu gibi dezenfekte edilmiş ve temizdir.

Medikal el bakımı uygulaması şu durumlarda yapılabilir:

Ellerin derisinde oluşan yıpranmaları onarmak için

Tırnakların yanlış kesilmesi sonucunda oluşan batık tedavisi için

Egzama gibi sağlık sorunun çözümü için

Ellerdeki yara, bere oluşumunda tedavi için

Tırnakların doğru ve düzgün kesilmesi

Protez tırnak uygulaması

Medikal el bakımı uygulaması uzman sağlık personeli tarafından yapılmaktadır. İşlem için kullanılan malzemeler her zaman tertemiz olması gerekir. Çünkü hastalıkların bulaşması kaçınılmaz olur. Burada yapılacak her uygulama temiz ortam da ve temiz cihazların kullanılması sayesinde hastaların içinin rahat etmesini sağlamaktadır.

Evde yapılacak basit yöntemler sayesinde günlük el bakımı yapılmış olur. Mesela eller sürekli kullanılması, sıcak ve soğuktan fazla etkilendiğinden gün sonunda derisi kurumaya başlar. Dolayısı ile vazelin ile yumuşatılması ciddi çatlakların oluşmasını engeller. Aynı zamanda tırnakların dayanıklılığı da artırılmış olur. Güneş koruyucularını güneşe çıkmadan önce yarım saat öncesinde ellere uygulanması gerekir. Böylece güneşin zararlı ışınları ellerin üzerinde leke oluşumunu önler. Bu yöntemler herkesin yapabileceği küçük tedbirlerden bir kaçıdır.

Medikal el bakımı uygulaması sadece uzmanı tarafından yapılması gereken yöntemlerden oluşmaktadır. Böylece piyasada kolayca edinebileceğiniz ürünler, cihazlar yanlış uygulanılması sonucunda hastalıkları tedavi etmediği gibi yeni sorunların oluşmasına da neden olur.

Medikal Manikür Fiyatları

Medikal manikür fiyatları ortalama olarak 75 TL'dir. Kullanılan tedavi şekli, işlemi yapan kişiler ve işlemin tekrarlanması Medikal el bakımı uygulamasında farklılık göstermektedir.

Bu yöntemde eller su içerisin konulmaz, tırnakların kenarlarında oluşan tırnak etleri alınmaz. Dolayısı ile işlemin güvenilirliği buradan gelmektedir. Yani kesme işlemi olmadığı için vücut mikrop kapma, mantar vb. hastalığa yakalanma riskleri minimize edilmektedir.

Medikal El Ayak Bakımı Eğitimi

Sağlık merkezlerinde uzman eleman ihtiyacı doğrultusunda medikal el ayak bakımı eğitimi programı hazırlanmaktadır. Medikal el bakımı yöntemleri ile yapılan tedavi ya da güzellik işlemlerine olan isteği giderek artması üzerine uzman ihtiyacı da artmıştır. Medikal el ayak bakımı eğitimi programları sonrasında her uygulama kişinin sorunun çözümü, doğru ve uygun yöntemlerin kullanılması, anatomi bilgisi ile donanımlı kişiler hizmet vermeye başlayacaktır. Medikal el ayak bakımı eğitimi programı 3 ila 6 ay arasında değişmektedir.

Medikal Manikür Cihazı

Teknolojinin etkisini Medikal el bakımı uygulamalarında görmek mümkündür. Böylece işlem esnasında uzman kişi işlemi kolay tamamlayabilmektedir. Manuel uygulamalara göre medikal manikür cihazı daha fazla avantaja sahiptir. El aleti şeklinde tasarlanmış döner başlıklar sayesinde Medikal el bakımını yapar.

Medikal Manikür Seti

Tırnak eti makası

Tırnak eti pensi

Tırnak eti itici

Manikür makası

Tırnak eti çıkarıcı

Yukarıdaki en temel malzemelerdir. Medikal manikür seti malzemeleri uygulamanın derinliğine göre çeşitlendirilebilir. Sıradan bir Medikal el bakımı uygulaması ise bu malzemeler yeterli olmaktadır. Ancak tedavi amaçlı yapılıyorsa uzmanın kullanacağı malzemeler artabilir ve elektronik cihazlar da kullanılabilir.

Medikal el bakımı uygulaması için şehir hastanelerinde el ayak sağlık merkezlerinde hizmet sunulmaktadır. Bakımlı ve temiz eller, sağlıklı tırnaklar için Medikal el bakımı uygulaması bir numaralı çözümdür. Sağlık merkezlerinde Her soruna karşı sunulan tedavi yöntemleri için teknolojik makineler kullanılmaktadır.