Ankara Epilasyon-İğneli

Epilasyon-İğneli Ankara Güzellik Merkezleri

İĞNELİ EPİLASYON

Epilasyonun hayatımızdaki yeri hiçbir şekilde tartışılamaz. İster erkek olsun ister bayan olsun muhakkak epilasyon hayatımızın bir parçasıdır. Ankara'da kişisel bakım için birçok mekân hizmet vermektedir. Kişisel bakımın en ince ve en önemli detayı olan epilasyon için birçok yöntem geliştirilmiştir. Günümüzde aktif olarak ta kullanılan birçok epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bu kadar çok yöntemin amacı kesinlikle en iyi, en ideal, en acısız ve en hijyenik epilasyonu yapabilme...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Epilasyon-İğneli Ankara Güzellik Merkezleri

İĞNELİ EPİLASYON

Epilasyonun hayatımızdaki yeri hiçbir şekilde tartışılamaz. İster erkek olsun ister bayan olsun muhakkak epilasyon hayatımızın bir parçasıdır. Ankara'da kişisel bakım için birçok mekân hizmet vermektedir. Kişisel bakımın en ince ve en önemli detayı olan epilasyon için birçok yöntem geliştirilmiştir. Günümüzde aktif olarak ta kullanılan birçok epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bu kadar çok yöntemin amacı kesinlikle en iyi, en ideal, en acısız ve en hijyenik epilasyonu yapabilmektir. Aslına bakılırsa tüm bu epilasyon çeşitleri kişinin isteğine sunulmuş çeşitlerdir. Bu yazımızda ise geçmişten beri kullanılan ve en etkili yöntemlerden biri olan iğneli epilasyondur. Peki, ama iğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, sağlık ve hijyen açısından nasıldır? İşte tüm bu sorulara bu yazımızda tek tek açıklama getireceğiz.

İğneli epilasyon; lazer epilasyon ile karıştırılan bir yöntemdir. Aslında lazer epilasyondan daha eski bir yöntem olan iğneli epilasyon oldukça faklıdır. Lazer epilasyonda kıl köklerine lazer ışınları uygulanarak kökler zayıflatılırken, iğneli epilasyonda kıl köklerine teker teker küçük iğneler uygulanarak kıl kökleri yok edilir. Burada lazer epilasyondan farklı olarak bölgesel olarak değil tek tek her bir kıl köküne ince iğneler uygulanarak epilasyon yapılır. Oldukça etkili ve kalıcı bir epilasyon yöntemi olan iğneli epilasyon yöntemi, her ne kadar farklı ve daha gelişmiş epilasyon yöntemleri keşfedilse de kullanılmaya ve tercih edilmeye devam edilmektedir.

Epilasyon, her ne kadar kişisel bir temizlik olsa da aslında cerrahi bir operasyon gibidir. Bu sebeple herkesin ilk aklına gelen sorulardan biri de iğneli epilasyonda acı ve sızı hissediliyor mu? Aslına bakılırsa bir yöntemin etkisinden ve sonuçlarından ziyade uygulama esansında kişiye verdiği acı duygusu da bu yöntemin uygulanabilirliğini doğrudan etkilemektedir. İğne, insanlarda her zaman acı ve korkuya sebep olmuştur. fakat iğneli epilasyon da kişi acı hissetmemesi için işlem öncesinde epilasyon bölgesine uyuşturucu krem ile lokal bir anestezi uygulanmış olur. Böylece epilasyon sırasında kişi hiçbir şey hissetmeden epilasyon işlemi tamamlanabiliyor. Ayrıca iğneli epilasyonda kullanılan iğneler oldukça ince ve küçüktür. Bu da operasyonun daha acısız ve kolay olmasına büyük etki ediyor. Ayrıca Ankara'da hizmet veren kişisel bakım merkezleri ve güzellik salonlarında çalışan personel de en hafif şekilde işlemleri uygulamaktadır.

Kişisel temizliğin en önemli adımlarından biri de hiç şüphesiz sağlıklı ve hijyenik olmasıdır. İğneli epilasyonda ilk işlem olarak epilasyon yapılacak bölgenin sterilize edilmesidir. Bu işlem için önce bölge temizlenir ve ardından epilasyon işlemine başlanır. Ama önemli olan bu aşamadan sonrasıdır. Yani epilasyon işleminden sonra açılan gözenekler bölgeyi daha hassas ve enfeksiyona karşı savunmasız bir hale getirir. Bu sebeple de epilasyon işlemi sonrasında bölge yatıştırıcı krem ve koruyucu kremlerle daha korunaklı bir hale getirilmiş olur. Ayrıca kişisel bakım ve temizliğin hijyenik olabilmesi için en dikkat edilmesi gereken konu kullanılan ekipmanların kişilere özel olmasıdır. Bu sebeple iğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişilere özeldir ve herkes için ayrı bir başlık kullanılarak, epilasyon steril ve hijyenik bir biçimde uygulanmış olur. Ama tüm bunlara ek olarak Ankara'da bilindik, tanıdık ve alanında başarılı olan yerleri tercih etmek tüm riskleri baştan engellemenin en iyi yoludur.

Her işlemde olduğu gibi iğneli epilasyon sonrasında bazı belirtiler oluşmaktadır. Sonuçta doğrudan temas ile uygulanan bir işlemdir. Peki, ama bu belirtiler nelerdir ve geçici midir? Öncelikle iğneli epilasyon sonrasında oluşan belirtiler şunlardır;

Kızarıklık

Şişlik

Tahriş

Kabarıklık

Kabuklanma

Sivilceler

Ama bu konuda hiç korkulacak bir durum yoktur. Çünkü tüm bu belirtiler geçicidir.