Ankara Gençleştirme

Gençleştirme Ankara Güzellik Merkezleri

GENÇLEŞTİRME

Gençleştirme nedir? Gençleştirme uygulamaları nelerdir? Gençleştirme teknikleri hangi bölgelere uygulanır? Gençleştirme; ileri yaşlarda ortaya çıkan ve gözle görülür etkilerin cerrahi operasyonlar ile ya da cerrahi operasyonlar kullanılmadan yapılan düzeltme işlemlerinin genel adıdır. Gençleştirme işlemleri yüz, boyun, göğüs, eller başta olmak ü...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Gençleştirme

VIP+ Gençleştirme

Sedna Form GOP

VIP Gençleştirme

toplam 35 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Gençleştirme Ankara Güzellik Merkezleri

GENÇLEŞTİRME

Gençleştirme nedir? Gençleştirme uygulamaları nelerdir? Gençleştirme teknikleri hangi bölgelere uygulanır? Gençleştirme; ileri yaşlarda ortaya çıkan ve gözle görülür etkilerin cerrahi operasyonlar ile ya da cerrahi operasyonlar kullanılmadan yapılan düzeltme işlemlerinin genel adıdır. Gençleştirme işlemleri yüz, boyun, göğüs, eller başta olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerine uygulanır. Gençleştirme işlemleri kaz ayakları, sigara çizgileri, göz torbaları, yaşlanan göz kapakları, kahverengi lekeler, sarkmalar, nem kaybı vb. etkileri azaltarak daha genç ve pürüzsüz bir cilt, vücut şekli gibi etkiler elde edilmek amaçlanır. Gençleştirme işlemi yaşı ileri kişilerde uygulanması daha idealdir. Ancak yukarıda belirtilerin etkilerinin görülmeye başlandığı 30'lu yaşlarda da uygulanabilir.

Yüz Gençleştirmede Son Teknikler

Yüz gençleştirmede son teknikler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılır. Ameliyat isteyen durumlar ciddi sorunlara yönelik uygulanır. En hassas cildi ve dokulara sahip olan yüz bölgesi yaşlanma etkilerinin en fazla görüldüğü bölgelerden de biridir. Yaşın ilerlemesi, yer çekimi, beslenme programı, su tüketimi, sigara ve alkol gibi pek çok faktörler bu belirtilerin oluşmasının etkisini artırmaktadır.

Yüz gençleştirmede son tekniklerden bazıları şunlardır;

Face lifting; kasların ve dokuların gevşemesi ve yer çekiminin etkisi ile cilt aşağı doğru kendini bırakır. Bu sarkmayı toparlamak için kasları güçlendirmek ve dokuların yerine oturtturulması gerekir. Sarkmalara sebep olan doku, cilt, yerlerine çekilip/ gerdirilip burada sabit kalmaları sağlanır.

Yağ nakli; yüz bölgesinde çökmeler, çukurların oluşması diğer bir sorundur. Boşlukları doldurup eski hacmine dönebilmesi için yağa ihtiyaç duyar. Cerrahi operasyon ile vücuttan alınan yağ yüzdeki boşluklara yerleştirilir.

Altın iğne; mikro inceliğindeki iğneler ve yayılan Radyofrekans dalgalarının etkisi ile ısı enerjisi oluşmaktadır. Gözenekler hedef alınan bu işlemde daralma sağlanarak cilt kendini toparlar.

PRP; amaç kanın hareketli ve hızlı akarak cildin ihtiyacı olan maddelere taşımasıdır. Özellikle kanın pıhtı yapısına yönelik uygulanır. Dokuların, cildin onarımından daha fazla kan dolaşımına ihtiyaç vardır.

Bu işlemler dışında Yüz gençleştirmede son tekniklerden bazıları şunlardır; Ultherapy, Fibrocell tekniği, Somon DNA tekniği, Karbon peeling işlemi.

Cilt Gençleştirme Fiyatları

Cilt gençleştirme uygulamaları son yıllarda oldukça popülerlik kazandı. Güzel ve genç görünme duygusu her zaman mevcutken güzellik piyasasının gelişmesinde teknolojinin etkisi oldukça büyüktür. Dolayısı ile yeni nesil uygulamalardan Cilt gençleştirme fiyatları ortalama olarak 299 TL'den başlayıp 1000 TL'ye kadar devam etmektedir.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri

Ameliyatsız Yüz gençleştirme yöntemleri bazıları şunlardır; Ultherapy, Fibrocell tekniği, Somon DNA tekniği, Karbon peeling işlemi. Bu yöntemler sayesinde cilde neşter değmeden güvenli bir şekilde istenilen estetik görüntü elde edilebilmektedir. Dolayısı ile işlem sonrasında bir yara, ameliyat izi gibi ikinci bir olumsuzluk durumu yaşanmamaktadır. Kullanılan lazer dalgaları ve mikro iğneler ile işlemler kolayca gerçekleştirilmektedir.

En Etkili Cilt Gençleştirme Yöntemi

En etkili cilt gençleştirme yöntemi olarak sadece bir yöntemden bahsetmek doğru olmaz. Çünkü kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu, cilt yapısı gibi faktörler herkes de farklıdır. Dolayısı ile en etkili cilt gençleştirme yöntemi olarak bir yöntem belirtmek doğru olmaz. Mesela cildin elastik özelliğini kaybetmesi durumunda ulthera, Icon vb. yöntemler ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Cilt Gençleştirme Uygulamaları olarak krem, serum, kür, maske gibi çeşitli kozmetik ürünlerini Gençleştirme için kullanılmaktadır. Ancak ne kadar verimli sonuç alınmaktadır? Bu işlemler yüzeysel yani sadece cildin üst tabakasında etkili olmaktadır. Gençleştirme işlemi için başka uygulamalar vardır. Bunlar cildin orta ve alt tabakasına kadar ulaşarak kökünden çözüm üretmektedir. Bunlar: clearlift, emerge, baby Face Beauty vb.