Ankara Gögüs Ucu Renklendirme

Gögüs Ucu Renklendirme Ankara Güzellik Merkezleri

GÖĞÜS UCU RENKLENDİRME

Göğüs ucu renklendirme nedir? Göğüs ucu renklendirme teknikleri nelerdir? Hangi durumlar için Göğüs ucu renklendirme işlemi uygulanmaktadır. Göğüs ucu renklendirme işleminin yapıldığı bölge tıp alanındaki ismi areoladır. Yani göğüs ucunda bulunan renkli halkadır. Göğüs ucu renklendirme işlemi kişiden kişiye farklılık gösteren renk...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Gögüs Ucu Renklendirme

VIP+ Gögüs Ucu Renklendirme

toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Gögüs Ucu Renklendirme Ankara Güzellik Merkezleri

GÖĞÜS UCU RENKLENDİRME

Göğüs ucu renklendirme nedir? Göğüs ucu renklendirme teknikleri nelerdir? Hangi durumlar için Göğüs ucu renklendirme işlemi uygulanmaktadır. Göğüs ucu renklendirme işleminin yapıldığı bölge tıp alanındaki ismi areoladır. Yani göğüs ucunda bulunan renkli halkadır. Göğüs ucu renklendirme işlemi kişiden kişiye farklılık gösteren renk ve büyüklük gibi faktörlerde areolaya renk pigmentleri ile müdahale edilmesidir. Yani renk pigmentleri bu bölgeye enjeksiyon yardımı ile nakledilir. Göğüs ucu renklendirme işlemi öncesinde bölgesel uyuşturulmaktadır. Uzman tarafından işaretlenen büyüklük ya da renk kaybının oluştuğu yerlere uygulamaya başlar.

Göğüs ucu renklendirme işlemi iki şekilde yapılır:

Kalıcı makyaj

Dövme

Kalıcı makyaj ile yapılan Göğüs ucu renklendirme işlemi yaklaşık yarım saat ila 1 saat gibi sürede yapılmaktadır. Yapılacak işlemin kusursuz bir görüntüde olabilmesi için yapacak kişinin kalıcı makyaj uzmanı olması gerekir. Ve vücuda enjekte edilecek olan renk pigmentlerinin kalitesi de önemlidir. Çünkü alerjik reaksiyonlar oluşmaması ve uzun süreli kalıcılık sağlanabilmesi için boyanın marka ürünlerin bitki özlü içeriğe sahip olması gerekir. Göğüs ucu renklendirme işlemi için kalıcı makyaj uygulaması tercih ediliyorsa 1 seans ile işlem tamamlanır. Bu yöntemde işlemin kalıcılığı kişiden kişiye göre değişir. Ancak ortalama olarak 3 ila 6 yıla kadar.

Dövme yönteminde Göğüs ucu renklendirme işlemi için göğüs ucu yoksa oluşturmak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Dövme yöntemi, areola halkasının yeniden oluşturulması ya da areola halkasına renk kazandırmak gibi kişiye özgü sorunlarda çözüm olmaktadır. Göğüs kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarının üstesinden gelmeyi başarmış kadınlar bu süreçte areola halkası kaybetmiş olabilir. Ancak bu durum çeşitli yöntemler ile eski haline döndürmek mümkündür. Böylece çok sayıda hastanın umudu olmaktadır. Dövme işlemi kozmetik açıdan güzellik sağlaması tıp dünyasından tamamen bağımsız olarak yürütüldüğü anlaşılmaması gerekir. Yani Kullanılan renk maddesi, uygulayan kişi ya da göğüs ucu şekli, büyüklü, rengi gibi konularda yöntemler tıbbidir. Tıbbi olması işlemin güvenilirliğini artırdığı gibi uzun vade de hastalara rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca steril ortamda hijyen kurallarına uyulması da ayrı bir konudur. Göğüs ucu renklendirme işlemi başka hangi durumlarda kullanılabilir? Kanser hastalarının iyileşmesi ile yeniden areola halkasının yapılması ya da Göğüs ucu renklendirme işlemi dışında estetik cerrahi müdahale sonrasında uygulanabilir. Mesela göğüslerinin küçüklüğünden şikâyetçi hasta silikon protezi ile göğüslerini büyütmesi durumunda cildinin sıkılaşması kaçınılmazdır. Bu durum olumludur. Ancak göğüs uçlarının yani areola halkasının renginin değişmesi anlamına gelir ki bu durum soruna neden olmaktadır. Yani Göğüs ucu renklendirme işlemini gerektirir. Ya da cinsiyet değişimi sonrasında Göğüs ucu renklendirme işlemi yapılır.

Hastanın durumu fark etmeksizin ya da Göğüs ucu renklendirme işleminde kullanılacak teknik fark etmeksizin işlemin son derece doğal şekilli ve gerçeğine uygun olarak tasarlanarak yapılması gerekir. Göğüs ucu renklendirme de kullanılacak rengin önceki haline uygun olması, areola halkısını renklendirdikten sonra ince ayrıntılar ile (gölge vb.) eski haline yaklaştırılmalıdır. Tabi bunu yapmak bilgi ve beceri ister. Uzman kişilerin tercih edilmesi sürecin başarı oranını artırmaktadır.

Göğüs ucu renklendirme işlemi kişinin fiziksel olarak eski haline dönmesini sağladığı gibi kişilerin ruhsal yapılarının da iyileşmesini sağlamaktadır. Mesela kanser gibi ciddi bir hastalığı atlatıp izlerini yok etmek gerekir. Göğüs ucu renklendirme işlemi ile kanserin izleri tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Göğüs ucu renklendirme işleminde kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde her hastaya uygun olarak renklendirme veya şekillendirme işlemi yapılmaktadır. Bu durumda işlemin doğallığı artırılmaktadır.