Ankara Günlük Kirpik

Günlük Kirpik Ankara Güzellik Merkezleri

GÜNLÜK KİRPİK

Günlük kirpik nedir? Günlük kirpik nasıl uygulanır? Günlük kirpik neden tercih edilir? Günlük kirpik uygulaması; kirpikleri olduğundan daha uzun, daha yoğun ve daha kıvrık göstermek için ipek ya da yapay formdaki kirpikleri yapıştırma ya da mıknatıs yardımı ile kirpiklere geçici olarak sabitlemektir. Günlük kirpik uygulamasının en büyük avantajı g...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Günlük Kirpik

Lola Beauty Çukurambar

VIP+ Günlük Kirpik

toplam 56 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Günlük Kirpik Ankara Güzellik Merkezleri

GÜNLÜK KİRPİK

Günlük kirpik nedir? Günlük kirpik nasıl uygulanır? Günlük kirpik neden tercih edilir? Günlük kirpik uygulaması; kirpikleri olduğundan daha uzun, daha yoğun ve daha kıvrık göstermek için ipek ya da yapay formdaki kirpikleri yapıştırma ya da mıknatıs yardımı ile kirpiklere geçici olarak sabitlemektir. Günlük kirpik uygulamasının en büyük avantajı gün sonunda makyajı temizlerken kolayca çıkarılmaktadır. Ertesi gün isteğe bağlı olarak tekrar takılabilir. İşte her gün tak çıkar yapıldığından dolayı Günlük kirpik uygulaması adını almıştır.

Kirpikleri daha gür ve hacimli görünmesi için başka yöntemlerde(3d ipek kirpik vb.) vardır. Ancak bu yöntemlerde kirpik telleri göz kapağına yerleştirilir ve uzun süreli kullanım sağlar. Dolayısı ile bu yöntemler Günlük kirpik uygulamasına dâhil değildir.

Günlük kirpik uygulaması sayesinde kirpikler olduğundan uzun ve gür bir duruşa sahip olur. Ancak bu tarz kirpikleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Mesela su ile temas ettirilmemeli, kirpik kıvırıcı makas ile müdahale edilmemeli, kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriğine dikkat edilmesi (yağlı göz kalemi, far vb.) gerekir.

Mıknatıslı Kirpik

Günlük kirpik uygulamasında yeni takma kirpik çeşidi; Mıknatıslı Kirpik. Kirpik diplerinde bulunan mıknatıslar yardımı ile sabitlenmektedir. Ancak kirpiğin altına ve üstüne Mıknatıslı Kirpik, ortada kişinin kendi kirpiği bulunur. Eski yöntem takma kirpik ya da Günlük kirpik uygulamalarına göre oldukça pratiklik sağlar. Çünkü yapıştırıcı kullanılmamaktadır. Bu durum hem göze akmasını önlemekte hem de gözler kapalı olduğunda kirpiklerin duruşu doğal bir görüntüye kavuşur. yani Günlük kirpik uygulamasında doğal bir görüntüye sahiptir. Günün ardından kirpikleri çıkarıp kutusuna koyup ertesi gün tekrar takılabilir.

En İyi Takma Kirpik Hangisi?

Günlük kirpik çeşitlerinde piyasada sayısız ürün bulmak mümkündür. Ancak bu kadar çeşit arasında En İyi Takma Kirpik Hangisi? Sorusu seçimi zorlaştıracaktır. En iyisini aramak yerine yüz hatlarına, göz şekline ve kirpik yapısına göre Günlük kirpik seçiminin yapılması gerekir. Mesela göz kapakları düşük bir kişinin Günlük kirpik seçimi orta kısmı uzun kirpikler bulunan çeşidi seçerek düşük göz kapağı etkisi en aza indirilebilir. Ya da göz şekli birbirine yakınsa ya da göz yapısı küçük kişiler Günlük kirpik çeşitlerinden hangisini seçmesi gerektiği araştırmalıdır.

Günlük kirpik çeşitleri farklı kullanım şekilleri ile karşımıza çıktığı gibi her kirpik çeşidinin de kendine özgü formu vardır. Mesela kirpiğin son kısmındaki kirpiklerin uzun olması gibi. Bu tür detayların bilinmesi göz şekline uygun Günlük kirpik seçimini yaparak En İyi Takma Kirpik Hangisi? Sorusuna da doğrudan ulaşılmasını sağlar.

Tekli Takma Kirpik

Günlük kirpik, genellikle bir göze uygulanacak uzunlukta olduğu gibi Tekli Takma Kirpiklerde bulunmaktadır. Bu tarz Günlük kirpikleri tek tek göze yerleştirmek / yapıştırmak gerekir. Biraz uğraştırıcıdır. Ancak bütün Günlük kirpiklere göre daha doğal bir görüntü vermektedir. Çünkü göz kapağına yapıştırılan bölümün dar olması yapışkan çizgisinin görünmesini önlemektedir. Cımbız yardımı ile Tekli Takma Kirpikleri sırası ile yerleştirileceği gibi kirpiklerin seyrek olduğu yerlere de yapıştırılabilir. Böylece bütün şeklindeki kirpik çeşidinde yaşanan göze uydurma sorunu bu çeşit kirpiklerde yaşanmaz. Bu açıdan oldukça kullanışlıdır.

Günlük kirpik uygulaması eskiden özel günler için kullanılırken artık günlük makyajların bir parçası haline gelmiştir. Düğün, kına gecesi, kokteyl gibi özel günlerde kadınların yaptığı abartılı makyajın tamamlayıcısı Günlük kirpiklerdi. Günümüzde ise Eyeliner, maskara gibi kozmetik ürünler ile yetinmeyip Günlük kirpiklerin hacimli etkisini günlük yaşama katmak isteyenler giderek yaygınlaşmaktadır.