Ankara Kalça Toparlama

Kalça Toparlama Ankara Güzellik Merkezleri

KALÇA TOPARLAMA

Kalça toparlama yöntemlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kalça toparlama yöntemlerinin arasında cerrahi operasyonlardan evde uygulanacak basit hareketlere kadar her uygulama mevcuttur. Kalça toparlama yöntemleri her yıl popülerliğini koruduğu yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. Çünkü kalçaların duruşu, büyüklüğü küçüklüğü dış görüntüye etkisi büyüktür. Kalça toparlama...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kalça Toparlama

toplam 49 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Kalça Toparlama Ankara Güzellik Merkezleri

KALÇA TOPARLAMA

Kalça toparlama yöntemlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kalça toparlama yöntemlerinin arasında cerrahi operasyonlardan evde uygulanacak basit hareketlere kadar her uygulama mevcuttur. Kalça toparlama yöntemleri her yıl popülerliğini koruduğu yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. Çünkü kalçaların duruşu, büyüklüğü küçüklüğü dış görüntüye etkisi büyüktür. Kalça toparlama yöntemleri iki sebeple yapılabilir. İlki güzellik ve estetik kaygısı nedeni ile yapılmakta. İkincisi ise formda kalmak ve fit görünmek içindir. Ancak bütün bu nedenlerin dışında bazen sağlık faktörü de Kalça toparlama yöntemlerinin tercih edilmesini gerektirir. Mesela sırt bölgesinde geçmek bilmeyen ağrılar kalçadaki kaslar ile alakalı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bilimsel araştırmalar kalça kaslarını çalıştırmayı, Kalça toparlama yöntemleri ile bu bölgedeki yağlanmayı en aza indirerek sırt bölgesindeki ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Karın Ve Kalça Sıkılaştırma Egzersizleri

Bel bölgesi, karın ve kalçaların birbiri ile orantılı olması kadınların hayalidir. Bu sebeple çeşitli Karın Ve Kalça Sıkılaştırma Egzersizleri yaparak vücutlarını şekillendirmek ister. Bu egzersizler uzun süreli yapıldığında sonuçlar gösterdiği gibi tek başına yeterli olmayabilir. Farklı uygulamalar ile desteklenmesi gerekir. Beslenme programı, hareketli bir yaşam tarzı gibi.

Sumo squat: bu egzersiz için duruş tıpkı sumo güreşçilerininki gibi olmalıdır. Yani ayakların uçları dışarı bakarken bacaklar açıktır. Sırt dik, oturup kalkma pozisyonu için dizlerden kırmak yeterlidir.

Lunge: sırt her zaman diktir. İleri bir adım atarken diğer ayak sabit tutulur ve aynı anda dizlerden kırılır.

Hip lift: düz ve sert zemin üzerine sırt üstü uzanmak gerekir. Kollardan destek alarak bel yukarı kaldırılır. Bacağın biri ileri doğru hareket ettirilir.

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri Fitness

Hip thrust

Hip birdge

Deadlift

Kettlebell swing

Bu hareketlerin çoğunu ilk kez duymuş olabilirsiniz. Yeni egzersizler etkili sonuçlar demektir. Dolayısı ile bir fitness eğitmeni ve koçu eşliğinde yeni hareketleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca alışılagelmiş egzersizlerden biri olan squat hareketine alternatif olarak yukarıda belirttiğimiz fitness egzersizleri yapılabilir.

Kalça Egzersizleri Erkek

Erkekler spor ya da egzersiz çalışırken önem verdikleri kaslarını şekillendirmek ve güçlendirmektir. Dolayısı ile Kalça Egzersizleri Erkek için kasların gücünü ve direncini artırmaya yönelik egzersiz programını ifade eder. Bunu yaparken ağırlık kullandıklarına sık rastlanmaktadır. Kadınlar için basit ve yorucu olmayan egzersizler erkekler de ağırlık çalışmaları yoğun olarak yapıldığı görülmektedir.

Kalça Dikleştirme Ve Biçimlendirme Hareketleri

Kalçanın sarkık durması ya da orantısız görüntüsü çoğu zaman rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Kalça Dikleştirme Ve Biçimlendirme Hareketleri ile forma girmek mümkündür. Suping leg lift; uzanma pozisyonda bacak havada ve ileri doğrudur. Leg circle: sırt üstü uzanma pozisyonda, ayak hava da hayali yuvarlak çizer gibi hareket ettirilir. Köprü: Sırt üstü uzanma pozisyonunda kalça, bel eller ve kollar yardımı ile havaya kaldırılır.

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri İsimleri

Gluteus medius, Gluteus maksimus, side serisi istiridye, side serisi kapı açma gibi egzersizler Kalça Sıkılaştırma Hareketleri İsimlerinden en etkili olanlardır. Bu isimleri çeşitlendirmek mümkündür. Ancak alışılmışın dışındaki bu yeni hareketler ile Kalça toparlama işleminde hayal edilen forma kavuşmak mümkündür.

Kalça toparlama yöntemlerinde bir de cerrahi müdahaleler vardır. Kalça kaldırma, kalça büyütme, kalça dolgusu gibi konular Kalça toparlama konusunda yaygın uygulamalardandır. Dolayısı ile kısa bir sürede etkili sonuç almak isteyenler cerrahi operasyonları tercih etmektedir. Son on yıl içerisinde Kalça toparlama yöntemlerinden cerrahi müdahale ile işlem yaptıranların sayısı 2 kat artmıştır. Bu işlemlerde genellikle kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kalçaya nakledilerek şekil verme ya da Kalça toparlama işlemi yapılmaktadır.