Ankara Kese-Köpük

Kese-Köpük Ankara Güzellik Merkezleri

KESE-KÖPÜK

Kese-köpük terapisi nedir? Kese-köpük terapisi neden tercih edilmeli? Kese-köpük terapisi için ideal mekanlar nerelerdir? Kese-köpük terapisi; hamam kültürümüzün önemli uygulamalarından biridir. Kese-köpük terapisi ile vücut temizlenirken aynı zamanda masaj etkisi de oluşturmaktadır. Kese-köpük terapisi yıkanmak, temizlenm...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Kese-Köpük

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Kese-Köpük Ankara Güzellik Merkezleri

KESE-KÖPÜK

Kese-köpük terapisi nedir? Kese-köpük terapisi neden tercih edilmeli? Kese-köpük terapisi için ideal mekanlar nerelerdir? Kese-köpük terapisi; hamam kültürümüzün önemli uygulamalarından biridir. Kese-köpük terapisi ile vücut temizlenirken aynı zamanda masaj etkisi de oluşturmaktadır. Kese-köpük terapisi yıkanmak, temizlenmek gibi işlemlerden daha fazlasıdır. Vücut üzerindeki yararlarının keşfedilmesi sayesinde Kese-köpük terapisi geçmişte olduğu gibi günümüzde de uygulanmaya devam etmektedir. Özellikle tarihi hamamlarda olduğu gibi modern hamamlarda da Kese-köpük hizmeti uygulamada ilk sırada yer almaktadır. Modern hamamlar, otellerde ya da spa merkezlerinde bulunan günümüz teknolojisi ve mimarisi kullanarak tasarlanan hamamlardır.

Uzun yıllardır kullanılan Kese-köpük terapisi nedir? Nasıl yapılır? Daha önce hiç hamam kültürümüzde deneyim yaşamamış kişiler için rehberlik edecek bilgiler buradadır. Kese-köpük terapisinde kese, derinin nefes almasını sağlamak, dolaşımı hızlandırmak için ideal bir uygulamadır. Aynı zamanda yıpranmış deriyi vücuttan atmak, siyah nokta ve kimyasalları vücuttan uzaklaştırmak için yapılır. Köpük uygulaması için bitki özlü, hoş kokulu sabunlar kullanılmaktadır. Sabundan ziyade sabunun bol köpürtülmesi gerekir. Oluşan bol köpük vücuda yayılarak temizlik ve rahatlama sağlanır. Eller yardımı ile köpürtülen vücuda masaj hareketleri de yapılmaktadır. Ancak masajda nazik hareketler yerini tatlı sert hareketlere bırakır.

Kese-köpük terapisi hamam geleneğinde sıradan kese işlemi günümüzde çeşitli mineraller ve kürler kullanılarak yapılmaktadır. Mesela kahve veya deniz tuzu ile kese uygulaması gibi. Bu tür içeriklerin kullanılması kesenin etkisini artırır. Bu uygulamalar aynı zamanda selülit oluşumunu engellediği gibi selülit olan bölgelere tedavi amacı ile yapılır.

Türk kültüründe hamam geleneği önemli bir yere sahiptir. Dolayısı ile Kese-köpük terapisi de rast gele değil sırayla yapılır. Hamama girdikten sonra yoğun buharı, göbek taşının sıcaklığı ile ter bezleri hızlı çalışmaya başlar. Böylece terleme işleminin ardından sırası ile kese, köpük uygulaması başlatılır.

Osmanlı devletinde yaygın olarak görülen hamam kültürü aslında roma tarihine kadar dayanan eski bir geçmişi vardır. Buharlı ortamı, hem sıcak hem soğuk su aynı anda bulabilirsiniz. Kese-köpük terapisinin keyfi mutlaka yaşanması gereken güzel deneyimlerden biridir. Kese-köpük terapisi ile fiziksel ve zihinsel dinleme, rahatlama yaşanır.

Kese-köpük terapisi kış ya da yaz mevsimi fark etmeksizin her dönemde tercih edilebilir. Derinlemesine temizlik için Kese-köpük terapisi önerilmektedir. Kese uygulaması sayesinde vücutta komple peeling etkisi oluşturur. Günlük, ayaküstü yapılan duş ile hamamlarda yapılan Kese-köpük terapisi eş değer değildir. Dolayısı ile cildi yenilemek, onarmak, güzelleştirmek için yapılan her türlü bakım uygulaması da tam anlamı ile etki göstermez. Çünkü vücudun temizliği ve gözeneklerinin açık olması önemlidir. Aynı zamanda yıpranan derinin de atılması için çeşitli kimyasallara ya da zorlu işlemlere gerek kalmaz.

Kese-köpük terapisi vücut yenilme ve onarma sürecinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için önemlidir. Yeni hücre demek cildin yenilenmesi demektir. Peki, yıpranan, işlevini yitiren hücreler nereye gider? Cildin yüzeyine yerleşir ve orada kalır. Ta ki çeşitli cilt bakım uygulaması yapılana kadar. Eğer bu işlemlerden biri yapılmazsa atıl olan hücreler cildi kaplar ve dışarıdan gelen hava deriye giremediği gibi vücuttan atılacak ter, toksin gibi zararlı, kimyasal maddeler de dışarı atılamaz. Kese-köpük terapisi sayesinde gözenekleri temizleyecek şekilde kese, ter-kimyasal gibi zararlı maddelerden cildi arındırmak için de köpük uygulanır. Böylece parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Kese-köpük terapisinden sonra isteğe bağlı olarak masaj işlemi yapılır. Masaj işlemi de oldukça çeşitlidir. Uzak doğu masaj çeşitlerini bulmak mümkündür. Ya da esans kullanılarak yapılan masajlarda mevcuttur.