Ankara Kıl Tekniği

Kıl Tekniği Ankara Güzellik Merkezleri

KIL TEKNİĞİ

Kıl tekniği nedir? Değişik yöntemler uygulanarak kaşlara yeni bir form kazandırmaktadır. Kıl tekniği ile kaşları yapay görüntüden uzaklaştırarak kişinin kendi kaşı havası kazandırmak için yapılan işlemdir. Bunun için organik malzemeler ve doğal görüntü işin püf noktasını oluşturmaktadır. Kıl tekniğinden önce kaşlara şekil vermek, kaşları belirginleştirmek için yöntemler mevcuttu. Mesela dövme. Bu uygulama aynı zamanda ka...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kıl Tekniği

VIP+ Kıl Tekniği

toplam 50 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Kıl Tekniği Ankara Güzellik Merkezleri

KIL TEKNİĞİ

Kıl tekniği nedir? Değişik yöntemler uygulanarak kaşlara yeni bir form kazandırmaktadır. Kıl tekniği ile kaşları yapay görüntüden uzaklaştırarak kişinin kendi kaşı havası kazandırmak için yapılan işlemdir. Bunun için organik malzemeler ve doğal görüntü işin püf noktasını oluşturmaktadır. Kıl tekniğinden önce kaşlara şekil vermek, kaşları belirginleştirmek için yöntemler mevcuttu. Mesela dövme. Bu uygulama aynı zamanda kalıcıydı. Ancak yine de kaşlarda estetik, doğallık elde edilemedi. Kıl tekniği, kişiye özgü bir yöntemdir. Yani kaşın kıl yapısı (uzun, kısa kıllar, açık ya da koyu kıl tipi), kişinin yaşı, kişinin tarzı, yüz yapısı, kaşların mevcut formu gibi unsurlar değerlendirmeye alınarak Kıl tekniği uygulanmaya başlanır. İşlemde kullanılacak renk maddesi de bu araştırma sonucunda belirlenir.

Kıl Tekniğinde Kullanılan Yöntemler

Kaş doldurma: kaşlar, yüzdeki ifadeyi ortaya çıkaran en önemli unsurdur. Baştan beri seyrek olan kaşları ya da zaman içinde kaşların dökülmesinden dolayı modern teknolojinin insanlara yeni umudu Kıl tekniği olmuştur. Kişinin kaş formunu değiştirmeden sadece kılların seyreldiği yerleri doldurmak mümkündür.

Kaş kontör: kaşların şeklini daha da belirginleştirmek, kaşları çerçeve içine alarak hatlarını belirginleştirmek için yapılan işlemdir. Kıl tekniği içerisinde tercih edilen yöntemlerdendir.

Kalıcı kaş makyajı: kaşa yeni şekil vermek, kalınlaştırmak, inceltmek, boyamak gibi işlemleri içeren bir yöntemdir. Her gün yapılan kaşları boyama, tarama, şekillendirme gibi işlemler bu yöntem ile sona eriyor.

Microblading: renkli maddenin kaşlara kıl şeklinde çizilmesi işlemidir. İşlemi yapan cihaz ile kılların yönüne göre kıllar çizilir.

Kıl Tekniğinin Avantajları Nelerdi?

Dövme işleminin kaşlarda uygulanması kaşlarda süresiz olarak kalmaktadır. Yani yaptırmadan önce iyi düşünmek gerekir. Sildirmek acılı bir süreç ve kalıcı izlere neden olmaktadır. Kıl tekniği bu gibi sorunlara da çözüm getirmiştir. Tasarımı beğenmediğiniz zaman, gün geçtikçe enjekte edilen renk pigmentinde renk değişimi, tasarımdan sıkılma, tasarımın modasının geçmesi gibi durumlarda kolayca silinme söz konusudur. Hiçbir ağrı hissettirmeden, cilt yüzeyinde iz, leke gibi belirtiler kalmadan önceki haline döndürülebilir.

Kıl Tekniğini Nasıl Uygulanır?

Kaş tasarımı yaptırmak isteyen kişi bu işin uzmanları ile ilk önce iletişime geçmelidir. Yani kaşlarındaki sorunları belirtip, istediği kaş tasarımının nasıl olması gibi konularda görüşme yapılır. Kaşlar önce kalem ile düzgün ve kusursuz olması için cetvel yardımı ile geçici bir çerçeve çizilir. Ardından sadece kaşlar geçici olarak uyuşturulur. Kıl Tekniği cihazına kişinin kıl rengine göre renk maddesi konulur ve kaş tasarımına başlanır.

Kıl Tekniği Ankara'da Nerede Yapılmaktadır?

Güzellik işlemlerinin yapıldığı mekânlar olarak kuaförler akla ilk gelen yerlerdir. Ancak kuaförler Kıl Tekniği gibi çok hassas işlemlerde yeterli tecrübeye sahip olmamaktadır. Kuaförler saç kesimi, makyaj gibi işlemler ile sınırlı olarak kalmıştır. Kıl Tekniği için kaş ekimi yapan özel yerlerde işlem yaptırılmalıdır. Ankara da kaş ekiminin yapıldığı yerlerde bu iş için yeterli tecrübeye ve bilgiye sahip uzmanlar bulunmaktadır. Kıl Tekniği, titiz ve dikkatli yapılması gereken bir işlem olmasından dolayı için bu iş için ayrı yerler hizmete açılmıştır. Bu yerlerde güvenli ve istediğiniz gibi Kıl Tekniği ile yeni kaşlara kavuşabilirsiniz.

Kıl Tekniğinin Fiyatları Ne Kadar?

Ülkemiz için yeni bir uygulama olan Kıl Tekniği Ankara da belirli yerlerde yapılmaktadır. Dolayısı ile fiyatları da bu yerler belirlemektedir. Ortalama olarak 545 TL – 2000 TL'dir. Fiyatın giderek artmasında işlemin zorluk derecesi de etkili olmaktadır. Kaşlara yeniden şekil verme, kaşları eşitleme, içini doldurma gibi uğraştırıcı işlemler fiyatları artıran unsurlardır.