Ankara Kırık Fön

Kırık Fön Ankara Güzellik Merkezleri

KIRIK FÖN

Kırık fön modelinde saçların üst kısımları kabarık yani hacim kazandırılırken uçlara doğru saçlar kıvrılarak şekil verilir. Kırık fön modelinin saçlara uygulanabilmesi için saçların omuz hizasında olması gerekir. Yani saç uzunluğu Kırık fön modeli için önemlidir. Çünkü bu modelde düz saçlar aşağı doğru şekillendirilme ile burgulu olması için uzun saçlara ihtiyaç duyulur. Kırık fön modeli ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kırık Fön

VIP+ Kırık Fön

toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Kırık Fön Ankara Güzellik Merkezleri

KIRIK FÖN

Kırık fön modelinde saçların üst kısımları kabarık yani hacim kazandırılırken uçlara doğru saçlar kıvrılarak şekil verilir. Kırık fön modelinin saçlara uygulanabilmesi için saçların omuz hizasında olması gerekir. Yani saç uzunluğu Kırık fön modeli için önemlidir. Çünkü bu modelde düz saçlar aşağı doğru şekillendirilme ile burgulu olması için uzun saçlara ihtiyaç duyulur. Kırık fön modeli kıvırcık, düz, dalgalı farklı saç tarzlarına uygulanabilir.

Saçlara şekil vermeyi kolaylaştırmak ve bu şeklin saçlarda uzun süre kalmasını sağlamak için sabitleyici saç ürünleri kullanılmaktadır. Kırık fön modelinde bu tür ürünlere ihtiyaç yoktur. Eğer saçlarınız zor şekil alıyorsa o zaman işlemi hızlandırmak için saç serumları ya da köpük gibi ürünler ile saçın yumuşaklığını ve nemliliğini artırmak mümkündür.

Kırık fön modeli saç maşası ile yapılabildiği gibi fön makinesi ve fırça kullanılarak da yapılabilir. Yani bu açıdan bakıldığında düz fön modeline alternatif bir model; Kırık fön.

Kırık fön modeli nasıl yapılır? Sorusuna basit ve kolay cevabı şudur; kullanılacak malzemelerin özelliği önemlidir. Yani bu model için kullanılacak fırçanın kalınlığı orta olabileceği gibi ince de olabilir. Ancak kalın olan fön fırçaları saça şekil vermeyi zorlaştırır ve burgu şeklini ortaya çıkarmaz. Saç ince tutumlar halinde ayrılır. Ardından alınan ince tutama hemen burgu şekli vermeden önce bütün saç tellerinin bir araya gelmesi için düz fön çekilir. Ardından yarıya kadar saç fırçaya sarılır. Fön makinesi açılır. Fırçayı yavaş ve yan hareketler ile açmaya başlanır. Bu işlem ayrılan saç bölümlerine uygulanır.

Kullanılan malzeme saç maşası ise o zaman seramik uçlu olanların tercih edilmesi Kırık fön modelinin düzgün ve hızlı şekilde yapılmasını sağlar.

Kırık fön modeli, güzellik merkezleri veya kuaförlerde yaptırılabileceği gibi gerekli malzemelerin temin edilmesi halinde evde yapılabilecek basit ama gösterişli bir modeldir. Uzman kişiler Kırık fön modelini daha hızlı yapacak ve etkisi günlerce sürecek şekilde modeli çıkarır. Yani Kırık fön modelinin saçta kalıcılığı uzun sürelidir. En az 3 en fazla 4 gün olarak saçlarda kalır. Yoğun burgunun saçtan açılması günler aldığından dolayı saçta uzun süre kalmaktadır.

Kırık Fön Örgü

Fön işlemi, saçları açık ve serbest bırakmak için günlük olarak yapılan uygulamalardandır. Ancak fön uygulamasını biraz daha özelleştirmek için Kırık fön modeli uygulanabilir. Eğer saçlara biraz daha farklılık katmak isteniyorsa Kırık Fön Örgü ile beraber de yapılabilir. Yani saçların yukarı kısmına taç şeklinde üsten bir örgü, arkadan örgü gibi değişik tarzlarda yapılabilir. Alt kısımları açık kalan saçlara burgu vererek özgü bir model ortaya çıkarmak mümkündür.

Kabarık Kırık Fön

Kırık fön modeli, saçların diplerinden başlanarak yapılmadığından üst kısımlarının sönük ya da yapışık kaldığı düşünülebilir. Ancak bu durumu değiştirmek mümkündür. Kabarık Kırık Fön saçlara hacim kazandırmakta, daha dolgun görünmesini sağlar. Bunun için yapılacak işlem basittir. Saç diplerine fön çektikten sonra krepe atılabilir.

Düz Fön

Düz Fön, saç tipi önemli değildir. Saçlar kıvırcık olsa da düz de olsa Düz Fön uygulaması yapılabilir. Amaç saçlardaki ıslaklığı kuruturken dümdüz bir forma kavuşturma amacı ile Düz Fön yapılabilir. Ayrıca saçlara şekil vermeden önce Düz Fön ile ön hazırlık yapmak gerekir. Böylece saçlar eşit boya gelir ve şekil verirken elektriklenme önlenir.

Kırık fön modeli farklı isimlerle de karşımıza çıkmaktadır. Mesela romantik fön, Fransız fönü gibi. Kırık fön modeli saçlara model verildiği gibi rengini de belirginleştirir.