Ankara Makyaj - Profesyonel Makyaj

Makyaj - Profesyonel Makyaj Ankara Güzellik Merkezleri

MAKYAJ – PROFESYONEL MAKYAJ

Makyaj – profesyonel makyaj sayesinde kusurlar tamamen kapatılmaktadır. Makyaj – profesyonel makyaj yaparken kullanılan kozmetik ürünlerinin kalitesi ve çeşitliliği oldukça fazladır. Bu ürünler kullanılırken sıra önemli, nasıl kullanılacağını da bilmek gerekir. Makyaj – profesyonel makyaj tarzının olmazsa olmazları vardır. Mesela makyaj bazı ya da makyaj sabitleyici. İşlem bittikten sonra...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Makyaj - Profesyonel Makyaj

Sıla Zengin Güzellik Salonu Bağlıca

VIP+ Makyaj - Profesyonel Makyaj

toplam 33 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Makyaj - Profesyonel Makyaj Ankara Güzellik Merkezleri

MAKYAJ – PROFESYONEL MAKYAJ

Makyaj – profesyonel makyaj sayesinde kusurlar tamamen kapatılmaktadır. Makyaj – profesyonel makyaj yaparken kullanılan kozmetik ürünlerinin kalitesi ve çeşitliliği oldukça fazladır. Bu ürünler kullanılırken sıra önemli, nasıl kullanılacağını da bilmek gerekir. Makyaj – profesyonel makyaj tarzının olmazsa olmazları vardır. Mesela makyaj bazı ya da makyaj sabitleyici. İşlem bittikten sonra bu ürünler kullanılmazsa makyajda kısa bir süre içinde etkisini kaybedecektir. Ayrıca bu tür makyaj uygulaması için alelacele sürüp çıkmak yerine bütün kozmetik ürünlerini kullanarak uzun bir zaman ayırmak gerekir.

Profesyonel Makyaj Nedir?

İşin uzmanları tarafından çeşitli tekniklere bağlı kalınarak yapılması profesyonel makyajdır. Profesyonel makyaj ile çeşitli suratlar taklit edilmektedir. Mesela ünlü sanatçılar, ünlü şarkıcılar ya da çeşitli hayvan örnekleri (aslan, tavşan vb.).

Profesyonel makyaj uygulaması günümüzde her kesim için yapılabilir bir makyaj trendidir. Çünkü kullanılan kozmetik ürünleri hakkında bilgi, kozmetik ürünlerin nasıl uygulanacağı hakkında teori ve gerekli her türlü kozmetik ürünü kolayca ulaşabilme ve temin edebilmedeki rahatlık insanların ilgisini artırmıştır.

Profesyonel makyaj ile cilt lekelerini ya da kusurlu yanları kapatmaktan daha fazlası yapılır. Pürüzsüz cilt, yüz çizgilerinin belirginleştirilmesi ile yapılan makyaj uygulamasını yeni bir noktaya taşımaktadır.

Profesyonel Makyaj Malzemeleri

Cildin pürüzsüz görünmesi için sürülen fondötenlerin yanlış kullanılması cildin kusurlarını daha da belirginleştirir. Yapılması gereken cildin nem dengesini sabitleyecek makyaj bazı ve nemlendirici kremdir.

Cilde işlem yapıldıktan sonra sıra gözlerde. Ancak göz kapaklarını ya da kirpik ve kirpik diplerine geçmeden önce ilk sıra da kaşlar vardır. Kaşları kaş farı ya da kalemi ile boyamak gerekir. Sırayı göz farı ve Dipliner takip etmelidir. Kirpikleri kıvırmak, uzun ve dolgun görünmesi için maskara gerekir. 3 kat sürmek yeterlidir.

Fondöten ciltteki kusurları kapatır. Ancak cilde canlılık katmak için bronzer kozmetik ürünlerini kullanmayı unutma. Allık ve aydınlatıcı da sırayı takip etmesi gerekir. Yanaklar, elmacık kemikleri ve şakak ve yanak arasında kalan o alan. Hepsine uygun kozmetik ürünleri sürülerek makyajın büyük bir bölümü tamamlanır.

Fondöten ile başlayan cildi kapatma işlemi yüzün çizgilerini de silik hale getirir. Ancak bu aşamada kontür tekniği ile yüz çizgileri ön plana çıkarılmaktadır. Çene, burun, yanakların tam ortasına bronzer uygulanması.

Direkt ruju sürmek dudaklarda istenilen tonun yakalanmasını engeller. Onun için dudak kalemi ile işleme başlamak gerekir. Ardından ruj isteğe bağlı olarak parlatıcı ile dudaklarda boyanır.

Makyaj ürünleri ne kadar kaliteli seçilse de ter ve nem makyajın bozulması için yeterli iki sebeptir. Uzun süre kalıcılığı sağlamak için makyaj sabitleme spreyi ile işlemi bitirmek.

Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Makyaj Teknikleri daha çok küçük alanları büyütmek ya da büyük alanları küçültmek için uygulanır. Mesela gözleri iri göstermek, kaşlara hacim kazandırmak, dudakları dolgunlaştırmak gibi. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek, burnu küçültmek ya da büyütmek. İşte bu yöntemler Makyaj Tekniklerinin bilinmesi ve gerekli kozmetik ürünlerinin uygulanması ile mümkündür.

Makyaj – profesyonel makyaja başlamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Makyaj yapılacak kişinin ten rengi ve cilt tipi belirlenmelidir. Bu faktörlere uygun kozmetik ürünlerin kullanılması hem kişinin cildine zarar vermeyeceği gibi makyajın da hatasız gerçekleştirilmesini sağlar. Makyaj yapılırken kişinin yüz hatları önemlidir. Dolayısı ile uygulanacak makyaj tekniği kişini yüzüne uydurulması için yüz hatlar, yüz şeklinin belirlenmesini gerektirir. Makyaj – profesyonel makyaj da kusurları kapatmak yerine yüzün güzel ve dikkat çeken hatları ön plana çıkarılarak kusurlar ger plana itilir. Böylece yüze kat ve kat boya uygulamaya gerek kalmaz.