Ankara Manikür

Manikür Ankara Güzellik Merkezleri

MANİKÜR

Manikür uygulaması, el tırnaklarına yapılan sağlık, bakım ve güzelleştirme uygulamalarının genel ismidir. Manikür uygulaması kadınlar kadar erkeklerinde sıkça yaptırdığı işlemlerdendir. Manikür uygulaması kuaför ya da güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından, gerekli araç gereçler ile yapılacağı gibi evde de yapılabilir. Ellerin sağlığını korumak için düzenli bakım işlemlerinin yapılması gerekir. Ellerdeki cilt ve tırnaklar...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Manikür

toplam 60 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Manikür Ankara Güzellik Merkezleri

MANİKÜR

Manikür uygulaması, el tırnaklarına yapılan sağlık, bakım ve güzelleştirme uygulamalarının genel ismidir. Manikür uygulaması kadınlar kadar erkeklerinde sıkça yaptırdığı işlemlerdendir. Manikür uygulaması kuaför ya da güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından, gerekli araç gereçler ile yapılacağı gibi evde de yapılabilir. Ellerin sağlığını korumak için düzenli bakım işlemlerinin yapılması gerekir. Ellerdeki cilt ve tırnaklar temizleme işlemine tabi tutulur. Tırnaklar kesilir, törpülenir, ölü derilerden arındırılır, nemlendirilir, isteğe bağlı olarak oje, parlatıcı veya nail art yapılır.

Evde Manikür Suyu

Manikür uygulamasının rahat yapılması, tırnaklara istenilen şeklin verilebilmesi, tırnak etlerin ve tırnak çevresindeki atıl derinin yumuşaması için Manikür suyuna ihtiyaç duyulur. Gerekli bakım ürünlerinin temin edilmesi halinde Evde Manikür Suyunu hazırlamak mümkündür. İşte püf noktaları: ılık su içerisine eklenecek bitki özlü yağlar, bakım şampuanları vb. ürünler tırnak ve cilt sağlığı için gereklidir. Mesela tırnaklarda leke varsa bu lekelerin tırnak yüzeyinden silinir, tırnaklar çabuk kırılıyorsa tırnaklar güçlenir, eller kuruyorsa cildin ihtiyaç duyduğu nemin sağlanması gibi. İşte suya eklenecek o bitkiler arasında papatya, avokado, bergamot, ısırgan otu. Eğer bu bitkileri bulamıyorsanız yağları da uygulamada kullanılabilir. Nane yağı, gül yağı, badem yağı, argan yağı vb.

Evde Kolay Manikür

Son on yıl içerisinde insanların iş hayatında, okul hayatında ve ev hayatında yoğun olması, trafikte zaman harcamaktadır. Bu durumda kendine yeterli zaman ayıramamaktadır. Dolayısı ile Manikür uygulaması için en pratik, en kısa sürede tamamlanabilecek yöntemler aramaktadır. Evde Kolay Manikür şu şekilde yapılmaktadır: işleme başlamadan önce oje varsa silinir. Eller temizce yıkanır ve kurulanır. Ilık Manikür suyu hazırlanır. Eğer tırnak sorunu ya da cilt problemi varsa su içerisine takviyeler yapılabilir. E vitamin, c vitamini gibi. Törpü yardımı ile tırnaklar şekil verilir. Tırnakları gereksiz derilerden arındırmak için kütikül kullanılmalıdır. İşlemler yavaş ve nazikçe yapılmalıdır. Aksi durumda kanama, derin kesme gibi olumsuzluklara neden olacaktır. Hazırlanan manikür suyuna eller batırılır. Derilerin ve tırnakların yumuşaması için bekletilmesi gerekir. Tırnaklar kısaltılmak isteniyorsa kesilir. Kesme ve arındırma işlemi bittikten sonra nemlendirici ile tırnakları ve ellerin kaybolan nem ihtiyacı karşılanır.

Manikür Erkek

Manikür denildiğinde akıllara ojeli tırnaklar, çeşitli çıkartma ile süslenen tırnaklar geliyor. Ancak bu işlem daha fazlasını ifade etmektedir. Bugünlerde sağlıklı eller için düzenli bakımın yapılması gerektiğini çoğu erkek fark etti. Manikür Erkekler için şu şekilde yapılmaktadır: tırnaklar kısaltılır. Kesilen tırnaklara şekil vermek için törpülenir. Aynı zamanda keserken sivri ya da köşeli kalan kısımlar törpü yardımı ile düzeltilir. Tırnak çevresindeki atıl deriyi kesip, tırnak diplerindeki tırnaklar temizlenir. Nemlendirici ile tırnak dipleri, çevreleri nemlendirilir. İsteğe bağlı olarak tırnaklara hafif parlak bir görüntü kazandırmak isteniyorsa tırnak tamponu kullanılmalıdır.

French Manikür Nasıl Yapılır?

Tırnaklara şık ve zarif bir görünüş kazandırmak için yapılan French Manikür kadınların en çok tercih ettiği uygulamalardan biridir. Uzun ve törpülenmiş tırnaklara uygulanır. Tırnak şekli isteğe bağlı olarak köşeli ya da yuvarlak olabilir. Tırnaklar manikür suyunda bekletilir. Derilerden temizlenir. Tırnak parlatıcısı bir kat sürülür. tırnakların beyaz kısmına tırnak bandı çekilirse uygulama daha kolay yapılır. French Manikür için tırnağın uzun kısmına beyaz oje sürülür. Kuruması beklendikten sonra bir kat daha parlatıcı sürülerek işlem tamamlanır. Oldukça kolay bir uygulamadır. Bu işlemi evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer zamanınız kısıtlı ise o zaman kuaföre uğrayarak kısa sürede en iyi French Manikürü yaptırabilirsiniz.