Ankara Manikür-Pedikür Kursu

Manikür-Pedikür Kursu Ankara Güzellik Merkezleri

MANİKÜR-PEDİKÜR KURSU

Manikür-pedikür kursu, el ve ayakların cilt - tırnak bakımını doğru ve tekniğine uygun bir şekilde, çok zaman harcamadan yapabilme yeteneğinin ve bilgisinin verildiği eğitim yerleridir. Manikür-pedikür kursunda gerekli başarıyı ve çabayı gösteren kişilere sertifika verilmektedir. Ayrıca Manikür-pedikür kursu çeşitli eğitim sistemlerine sahiptir. Mesela uzaktan eğitim, örgün eğitim gibi.

...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Manikür-Pedikür Kursu Ankara Güzellik Merkezleri

MANİKÜR-PEDİKÜR KURSU

Manikür-pedikür kursu, el ve ayakların cilt - tırnak bakımını doğru ve tekniğine uygun bir şekilde, çok zaman harcamadan yapabilme yeteneğinin ve bilgisinin verildiği eğitim yerleridir. Manikür-pedikür kursunda gerekli başarıyı ve çabayı gösteren kişilere sertifika verilmektedir. Ayrıca Manikür-pedikür kursu çeşitli eğitim sistemlerine sahiptir. Mesela uzaktan eğitim, örgün eğitim gibi.

Kursiyer olarak kadın ya da erkekler katılabilir. Bu yerlerde eğitim alarak gerekli bilgi ve beceriyi kazandıktan sonra belge alan kişiler çeşitli yerlerde çalışabilir. Büyük güzellik merkezlerinde, güzellik salonlarında ya da kuaförlerde.

Manikür-pedikür kursunda şu dersler verilmektedir: el ve ayak bakımı, manikür ve pedikür uygulaması, anatomi, cilt analizi, kişisel hazırlık, salon hazırlığı, hijyen, masaj uygulaması, el ve ayak bakımında kullanılacak kozmetik ürünleri.

Manikür-Pedikür Eğitimi Fiyatları

Manikür-pedikür kursu her ilde belirli dönemlerde insanlara hizmet vermek üzere açılmaktadır. Bu yerler arasında resmi kurumlar olduğu gibi özel kurumlarda bulunmaktadır. Kursiyer olarak bu yerlerde eğitim almak için başlıca şartları yerine getirmek gerekir. İlgili evrakları tamamlayıp gerekli yerlere teslim edildikten sonra belirli miktarda ücret ödemesi de yapılmalıdır. Manikür-Pedikür Eğitimi Fiyatları değişkendir. Mesela peşin ve taksit durumuna göre değişmektedir. Ortalama olarak 575 TL'den başlayan fiyatlarla. Taksitli fiyatı da 764 TL'dir. 4 ay ödeme planı hazırlanmaktadır. Güncel Manikür-Pedikür Eğitimi Fiyatları için şehrinizdeki kurs merkezlerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yaklaşık 4 ay süren eğitim programında gerekli bütün teknikler öğretilmektedir. Manikür-pedikür kursunun kaliteli hizmet veren yerlerden biri tercih edilmelidir. Çünkü eğitim programı boyunca bilgiyi doğru öğretmek gerekir. Yanlış bilgi ve uygulama sonucunda başarısız ve düşük kaliteli hizmet ortaya çıkar. Ayrıca yanlış tekniğin ve yanlış uygulamanın düzeltilmesi zaman alacağı gibi yüksek para da gerektirmektedir.

Manikür-pedikür kursunda öğrenilen teknik ve bilgi eyleme geçirilmediği zaman bir geçerliliği yoktur. Dolayısı ile uygulamalı derslere de geniş yer veren kurs merkezlerinin tercih edilmesi kişinin el ve ayak bakımı konusunda kendini geliştirmesi için idealdir. Aynı zamanda uzmanlaşma sağlayarak manikür ve pedikür uygulamasının kısa sürede yapmayı öğrenecektir.

Manikür-pedikür kursu başka kurslar ile desteklenebilir. Alakalı kurslar şunlardır: protez tırnak kursu, medikal ayak ve el bakımı kursu. Böylece çeşitli aksesuarlar da kullanılarak işlem yapılabilir. Güzellik işleminin yanı sıra sağlık konusunda da uygulamalar yapılabilir. Mesela mantar, batık gibi problemi olan kişilerde bakım nasıl yapılır? Sorusuna da cevap aranmaktadır.

Manikür-pedikür kursu ders programları hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı şekilde kursiyerlere sunulmaktadır. Kişi uygun olduğu programı seçerek eğitimlere başlar. Ders süresi yaklaşık 180 dakikadır.

Manikür-pedikür kursunun verdiği sertifikanın çeşitli yerlerde geçerli olabilmesi için milli eğitim bakanlığı tarafından onaylanmış olması gerekir.

Estetisyenlik Kursu

Eğitim programı içerisinde güzellik uygulamaları ve cilt bakımı gibi farklı alanlar aynı anda verilmektedir. Bu eğitimler esnasında gerekli makine, cihaz ve araç gereçlerin kullanılması da öğrenilmektedir. Estetisyenlik Kursunda çeşitli alanlar vardır. Bunlar:

Epilasyon,

Masaj,

Makyaj,

Tırnak bakımı (el, ayak)

Cilt bakımı

Vücut bakımı

Solaryum

Estetisyenlik Kursu sadece teknik ve uygulama eğitiminin verildiği yerler olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda hizmet sunulacak müşteriler ile iletişim kurmak, mekânın ve kullanılan araç gereçlerin temizliği gibi konularda da bilgi sahibi olunmaktadır. İşlem yapılacak kişinin cilt tipi, ten rengi, insan anatomisi gibi konularda Estetisyenlik Kursuna dâhildir. Çünkü işlemin doğru ve kişiye uygun olması gerekir. Ancak bu şekilde yapılan uygulamalardan yüksek başarı elde edilebilir. Mekanda randevu sistemini uygulamayı öğrenir. Böylece müşterilerine düzenli hizmet sunulur.