Ankara Manikür-SPA

Manikür-SPA Ankara Güzellik Merkezleri

SPA MANİKÜR

Spa manikür bakımı, ellerdeki cilde ve tırnaklara uygulanan bakım ve onarım işlemidir. Spa manikür bakımında bitki özleri, bitki yağları ve esanslar kullanılmaktadır. Spa manikür bakımı ciltteki çatlakları, lekeleri, atıl durumda olan cildi arındırırken tırnakları güçlendirip, etrafını derilerden kurtarmaktadır. Aynı zamanda tırnaklarda oluşan çeşitli leke, tırnak batması gibi sorunlar da bu işlem ile tedavi edilmekte...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Manikür-SPA Ankara Güzellik Merkezleri

SPA MANİKÜR

Spa manikür bakımı, ellerdeki cilde ve tırnaklara uygulanan bakım ve onarım işlemidir. Spa manikür bakımında bitki özleri, bitki yağları ve esanslar kullanılmaktadır. Spa manikür bakımı ciltteki çatlakları, lekeleri, atıl durumda olan cildi arındırırken tırnakları güçlendirip, etrafını derilerden kurtarmaktadır. Aynı zamanda tırnaklarda oluşan çeşitli leke, tırnak batması gibi sorunlar da bu işlem ile tedavi edilmektedir. manikür uygulamalarında yeni trend; Spa manikür bakımı.

Yeni trend bakım uygulaması ile gözenekler açılarak ciltte kan dolaşımı hızlanır. Böylece parlak ve canlı bir cilde dönüşür. Çeşitli bitki özleri cildin kaybettiği nem ihtiyacını karşılar. Böylece derin ya da yüzeysel çatlamaları tedavi eder. Böylece ellerin çabuk yıpranması önlenir.

Spa manikür bakımı kadın, erkek, yaşlı, genç fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Özellikle de çok yıpranmış eller için idealdir. Yıpranmadan anlaşılması gereken; kırılmış kırnaklar, nasırlaşmış ve kurumuş cilt, tırnak yapısı bozuk eller gelmelidir. Bu tür sorunlara terapi ve masaj niteliğinde işlem yapılır. Aynı zamanda genç ellere de uygulanması gerekir. Yani eller de ya da tırnaklarda herhangi bir sorun yoksa bile oluşabilecek el ve tırnaklarda oluşabilecek çeşitli problemlere karşı önlem alınmalıdır. Bu durumda problemlerin etkisi azaltılarak ellerin sağlığını uzun yıllar korumak bu kadar kolay.

Spa manikür bakımı şu durumda uygulanmaz:

Açık yara, enfeksiyonlu yara gibi sağlık sorunu olan ellere bakım yapılmaz. Çünkü işlem esnasında yaralar büyüyebileceği gibi etrafına yayılabilir. Ya da mikrop kapma ihtimali artabilir. Mesela tırnak çevresinde yıpranan derinin kesilmemesi, kütikül derinin kaldırılmaması gerekir.

Spa manikür bakımı şu şekilde yapılmaktadır: bakım uygulamasında izlenecek adımlar önemlidir. Sıra takip edilmeli ve herhangi bir uygulama atlanmamalıdır. Aksi durumda bakım yarım kalır ya da etkili sonuçlar vermez. Ellerde ya da tırnaklarda oluşmuş soruna yönelik bitki özünün yer aldığı ılık manikür suyu hazırlanır. Sağlıklı eller içinse elleri koruyacak, güçlendirecek bitki özleri eklenir. Bu su içerisine batırılan eller bir müddet bekletilir. Tırnak çevresi manikür işlemine tabi tutulur. Bilindik uygulamalardan olan atıl deri temizleme işlemi. Ardından Spa manikür bakımı adımlarından olan soyma, maske ve nem kazandırma işlemi. İsteğe bağlı olarak masaj terapisi de yapılabilir.

Normal bir bakım uygulaması yaklaşık 15 günde bir yapılması tavsiye edilir. Spa manikür bakımı için bu süre sağlıklı ellere sahip kişilerde aynıdır. Eğer eller ileri derece de yıpranma söz konusu ise bu süre 10 gün hatta 7 güne kadar kısaltılabilir. Bu işlem süresi cilt ve tırnak bakımı için geçerlidir. Yani tırnak çevresindeki derileri sık sık kesmek yanlış olur. Belirlenen süre içerisinde yapmak idealdir.

Spa manikür bakımı yeni nesil bakım uygulamaları arasında yer almaktadır. Dolayısı ile kullanılan yöntemler, kullanılan araç gereçler farklı olduğundan diğer bakım uygulamalarından ayrılmaktadır. Aynı zamanda ekstra işlemlerin mevcut olması Spa manikür bakımını diğer uygulamayı farklılaştırmaktadır. Kurumuş, yıpranmış derinin soyulması, maske ya da kür ile onarma işlemi mevcuttur. Manikür denildiğinde başta tırnak ve el için yapılan işlemleri ifade etmektedir. Ancak Spa manikür bakımı bu kadar ile sınırlı değildir. Kollar, bilekler de bakım uygulamasına dâhil edilmektedir. İyileştirme özelliğinde olan bu işlemler oluşabilecek sorunlara karşı da tedbir almaktadır.

Uygulama da ayrıca masaj işlemi de mevcuttur. Böylece kullanılan bitki özleri, nem ihtiyacını karşılayan ürünlerin kullanıldığından derinin bu ürünleri absorbe etmesi için masaj yöntemi kullanılır. Aynı zamanda kan akışını düzenlemek, rahatlama sağlamak için de bu işlem yapılır.