Ankara Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı Tırnak Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

MANTARLI TIRNAK BAKIMI

Mantarlı tırnak bakımı, o bölgeyi temizleme ve tedavi etme işleminin yapılmasıdır. Mantarlı tırnak bakımı, ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü mantar sorunun yenilenmemesi gerekir. Bunun için gerek Mantarlı tırnak bakımının başarılı bir sürece dönüşmesi gerekse kişinin günlük hayatta önlem alması ile sağlanabilir. Mesela mantar hangi tırnak ya da tırnaklarda oluştuysa (el ya da ayak) ç...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Mantarlı Tırnak Bakımı

VIP+ Mantarlı Tırnak Bakımı

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Mantarlı Tırnak Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

MANTARLI TIRNAK BAKIMI

Mantarlı tırnak bakımı, o bölgeyi temizleme ve tedavi etme işleminin yapılmasıdır. Mantarlı tırnak bakımı, ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü mantar sorunun yenilenmemesi gerekir. Bunun için gerek Mantarlı tırnak bakımının başarılı bir sürece dönüşmesi gerekse kişinin günlük hayatta önlem alması ile sağlanabilir. Mesela mantar hangi tırnak ya da tırnaklarda oluştuysa (el ya da ayak) çarpma, baskı gibi durumlardan sakınmak gerekir. Ev ortamında diğer bireylere bulaşmasını önlemek için gerekli ilaç, sprey gibi ürünlerin kullanımına önem vermek gerekir.

Mantarlı tırnak bakımı öncesinde doktora giderek tedavi süreci başlatılmalıdır. Böylece yapılacak bakım uygulamaları tedaviye destek olur. İyileşme sürecini hızlandırarak mantar sorunu ortadan kalkar.

Mantarlı tırnak bakımı işlemi şu şekilde gerçekleştirilmektedir: mantar kaplı tırnak yüzeyi özel el cihazı yardımı ile arındırılır. Gerekli görülmesi halinde tırnak tamamen çekilir. Bu durumun kararı mantarlı yüzeyin durumu ve doktor muayenesidir. Temizleme işleminden sonra sorunlu bölgeyi tekrar mantar enfeksiyonuna karşı korumak için sprey, sargı gibi önlemlerin alınması gerekir.

Tırnak Mantarı Ameliyatı

Mantar sorunu oluşması durumunda kendi kendine iyileşir düşüncesi büyük bir problemdir. Çünkü kendi kendine geçmesi beklenen mantar daha da ilerler ve yayılmaya başlar. Buna bağlı olarak tedavi zorlaşacağı gibi iyileşme de zaman alacaktır. Yeni nesil Tırnak Mantarı Ameliyatı hastalara büyük konfor sağlamaktadır. Bu yöntem lazer sistemidir. Nd yag lazer sistemi ile tırnak mantarının olduğu bölgeye lazer dalgaları gönderilmektedir. Tedavi yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Bir seans ya da iki seans gibi süre belirlemek yanlıştır. Çünkü sağlıklı tırnak çıkana kadar tedavi devam ettirilir.

Mantarlı Tırnak Nasıl Kesilir?

Mantar oluşan tırnağın yapısı bozulur. Yani tırnak giderek kalınlaşır ve sertleşir. Dolayısı ile bu tırnakların bakımı zorlaşır. Dolayısı ile tırnakları kesmek gerektiğinde büyük ve geniş ağızlı tırnak makasının tercih edilmesi gerekir. Çünkü sertleşen ve kalınlaşan tırnakları kolayca kesmek ve çevresine zarar vermemek için büyük makas kullanılmalıdır. Tırnakların şekli yuvarlak ya da köşeli olmamalıdır. Düz biçimini korumak gerekir. Aksi durumda tırnak batıklarına neden olur. Mantarlı tırnaklar her ne kadar sertse de banyo sonrasında biraz yumuşar. Banyodan sonra kesmek işlemi kolaylaştırır.

Tırnak Mantarı Bitkisel 3 Günde Son

Sarımsak: sarımsak yağı ve beyaz sirke ile hazırlanan doğal ve bitki özlü karışım sayesinde mantarın etkisi azaltılmaktadır. Mantar olan bölgeye uygulayıp biraz bekletin. Sonra ılık su ile durulayın.

Beyaz sirke: beyaz sirke ve su karıştırılır. Önemli olan suyun derecesidir. Suyun hafif sıcak olması gerekir. Daha sonra hazırlanan suya el ya da ayaklarda oluşan mantarlı bölgeyi batırın ve bekleyin. Sonra durulayın.

Lavanta yağı: 6 damla çay ağacı yağı ve 6 damla lavanta yağı ile hazırlanan karışım mantarlı bölgeye sürülür. Bekletilip durulanır.

Limon suyu: tek başına limon suyu mantar ile mücadele etmek için yeterlidir. Pamuk yardımı ile mantar olan bölgeye taze limon damlaları sürülür. 15 ila 20 dakika bekletip tekrardan durulamak gerekir. Ardından iyice kurulayarak mantarlı bölge temizlenmiş olur. Haftanın iki günü uygulama için yeterlidir.

Mantarlı tırnak bakımı uygulamalarından gerek medikal gerekse bitki özlü terapiler ile yapılanlarda mutlaka sürekli yapılması gerekir. Ara verildiği zaman hem mantar sorunu ilerler hem de istenen sonuç elde edilemez. Mantarlı tırnak bakımı sırasında ortamın ve kullanılan malzemelerin hijyenik olması da gerekir. Böylece iyileşmeye başlayan mantar kendini tekrarlamaz ya da etrafına yayılma riski oluşmaz.