Ankara Masaj-Bali

Masaj-Bali Ankara Güzellik Merkezleri

BALİ MASAJ

Bali masajı, Endonezya kökenli bir masaj türüdür. Bali masajının amacı negatif enerjiden vücudu arındırmak ve terapi etkisi ile günümüzde en trend masaj çeşididir. Bali masajı, bütün vücuda uygulanan masaj çeşididir. Aynı zamanda masajın etkileri dokuları hedef almaktadır. Masaj uygulanırken kişinin tamamen gevşemesi sağlanır.

Bu masaj yöntemi kendine özgü teknikleri kullanmanın yanı sıra kullanılan malzemeler de ö...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Masaj-Bali

Sedna Form GOP
toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Masaj-Bali Ankara Güzellik Merkezleri

BALİ MASAJ

Bali masajı, Endonezya kökenli bir masaj türüdür. Bali masajının amacı negatif enerjiden vücudu arındırmak ve terapi etkisi ile günümüzde en trend masaj çeşididir. Bali masajı, bütün vücuda uygulanan masaj çeşididir. Aynı zamanda masajın etkileri dokuları hedef almaktadır. Masaj uygulanırken kişinin tamamen gevşemesi sağlanır.

Bu masaj yöntemi kendine özgü teknikleri kullanmanın yanı sıra kullanılan malzemeler de özgündür. Mesela Bali masajının rahat uygulanabilmesi ve kişinin kendini rahat hissetmesi için masaj yatağı kullanılmaktadır. Hareketlerin yoğun yapılmasından dolayı masaj esnasında uçucu yağlar kullanılmaktadır. Çünkü eller cildi tahriş etmesi önlenmiş olur. Masaj teknikleri, masaj yağları her masaj yönteminde kullanılmaktadır. Ancak Bali masajında bir de ortamın ambiyansı da önemlidir. Masaj yapılırken zihin düşünceler ile meşgul olup vücudun rahatlaması zorlaşır. Dolayısı ile ortamda hem duyulan sesler hem görüntü hem de koklanan kokular masajın etkisine kişinin bırakması için dinlendirici olması gerekir. Kokular, müzik, ışığın loş olması gibi.

Bali Masajı Fiyat

Bali masajı yaptırmak için çeşitli SPA ve masaj salonlarına giderek profesyonellerden hizmet satın alınabilir. Son yıllarda bu masaj yöntemini tercih edenlerin sayısı giderek artmaktadır. Dolayısı ile Bali masajı hizmeti sunan mekânların da sayısı giderek artmaktadır. Her yerde bu masaj hizmetini bulabilirsiniz. Bu durumda Bali Masajı Fiyatları da mekâna ve profesyonellere göre değişmektedir. 1 seans ile masaj yaptırmak mümkündür. Ayrıca paket hizmetten de faydalanmak mümkündür. Yaklaşık 1 saatlik Bali Masajı Fiyatı 135 TL'den başlamaktadır.

Thai Masajı

Yoğurma ve sıvazlama ile yapılan el hareketleri Thai Masajında yerini sündürme hareketleri yapılmaktadır. Tıp ve yoga dünyası aynı masaj tekniğinde buluşmaktadır. Masaj esnasında sadece eller masaj yapmaz. Ayrıca ayaklar, dirsekler de masaj işlemine dâhil olmaktadır. Dolayısı ile biraz baskı uygulanarak yapılmaktadır. Tatlı sert masaj yöntemi diyebiliriz.

Masajı yağarken zeminin durumu önemlidir. Yani yarı yumuşak zeminin tercih edilmesi masajın kolay yapılması için gereklidir.

Shiatsu Masajı

Sadece parmaklar kullanılarak bölgesel yapılan masaj çeşidi; Shiatsu Masajı. Japon kültürüne ait bir masajdır. Ortaya çıktığı dönemlerde tedavi amacı ile kullanılmıştır. Shiatsu Masajı yapılırken amaç gücün, kuvvetin, enerjinin vücutta dengeli dağılımını sağlamaktır. Ağrı, sızı ya da yorgunluğun olduğu bölgeye parmaklar ile masaj yapıldıkça bu bölgeye enerji akışı sağlandığına inanılmaktadır. Bu duruma vücut kendi gücü ile kendini tedavi etmektedir. Dolaşım sistemi yeniden canlanarak vücuttaki sorunlar giderilir.

Aroma Terapi Masajı

Adından da anlaşılacağı üzere aroma terapi yağları kullanılarak yapılan masaj türüdür; Aroma Terapi Masajı. İşlem esnasında katkısız yağların kullanılması gerekir. Özellikle bitkilerin yaprakları, tohumları, kökleri. Ayrıca meyvelerin özleri de karıştırılarak mucizevi etkilere sahip bir masaj yağı ortaya çıkarılmaktadır. Yavaş bir masaj olduğundan insanlar daha çok yorgunluk giderici sebebi ile tercih etmektedir.

Bali masajının faydaları şunlardır: etkisi oldukça derindir. Yani kasları, dokuları iyileştirme etkisine sahiptir. Ortamda kullanılan detaylar sayesinde sadece fiziksel değil psikolojik rahatlama sağlamaktadır. Düşüncelere ara vererek sadece masaja odaklanma sağlar. Vücuttaki ağrılı, sızılı bölgelerde oluşan sorunların temel sebebinin yeterince enerji ulaşmadığından kaynaklandığı düşünülmektedir. Dolayısı ile gerek enerji akışı gerekse kan akışı düzenlenerek bütün vücutta denge sağlanmaya çalışılır. Bali masajı her sorunun çözümü olarak görülmektedir. Baskının yanı sıra hafif darbeli vuruşlar, ovma gibi farklı teknikler aynı masajda kullanılmaktadır. Dolayısı ile yüzeysel olduğu kadar derinlemesine de etkiler oluşturmaktadır. Bali masajı sonrasında vücudun bölümlerini kolayca oynatabildiğinizi göreceksiniz. Fıtık, kireçlenme sorunları bu masaj ile son bulmaktadır.