Ankara Masaj-Baş ve Boyun

Masaj-Baş ve Boyun Ankara Güzellik Merkezleri

BAŞ VE BOYUN MASAJ

Baş ve boyun masajı, masaj yapılan bölgeler sadece ense, baş ve boyundur. Baş ve boyun masajı programı için uzman görüşüne göre belirlenir. Baş ve boyun masajını uygulamadaki amaç bu bölgelerde oluşan ağrıyı, tutulmayı, kas kramplarını, fıtık, kireçlenme gibi her türlü sorunu tedavi etmenin yanı sıra terapi etkisi söz konusudur. Saç diplerine uygulandıkça saçlarda görülen seyrelme, kelleşme problemine ka...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Masaj-Baş ve Boyun

VIP+ Masaj-Baş ve Boyun

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Masaj-Baş ve Boyun Ankara Güzellik Merkezleri

BAŞ VE BOYUN MASAJ

Baş ve boyun masajı, masaj yapılan bölgeler sadece ense, baş ve boyundur. Baş ve boyun masajı programı için uzman görüşüne göre belirlenir. Baş ve boyun masajını uygulamadaki amaç bu bölgelerde oluşan ağrıyı, tutulmayı, kas kramplarını, fıtık, kireçlenme gibi her türlü sorunu tedavi etmenin yanı sıra terapi etkisi söz konusudur. Saç diplerine uygulandıkça saçlarda görülen seyrelme, kelleşme problemine karşılık güçlendirici etkisi vardır. Uyku probleminin giderilmesi için uzmanlar bu masajı önermektedir. Baş ve boyun masajı sayesinde yaklaşık yarım saat içerisinde güçlü ve dinamik bir hal kazandırmaktadır.

Masaj hizmeti sunulan mekânlara gidecek zaman ve imkânınız yoksa masajı kendinize uygulayabilirsiniz. Böylece anlık ağrılardan, yorgunluktan kurtulmak mümkündür. İşte Baş ve boyun masajını kendinize yapabilmenin teknikleri şunlardır:

Omuz ve baş arasında oluşan ağrı için parmaklar tedavi etkisine sahiptir. Bu bölgeyi yoğurmak masaj niteliğine sahip olduğu kadar ağrıyan bölgeye bir parmak ile baskı uygulamak da etkilidir. Baskıyı uzun süreli tutmak işlemin püf noktasıdır.

Eğer evde masaj yapılıyorsa masaj öncesinde vücudu hazırlamak gerekir. .yani kasların yumuşaması masajın kolay yapılması için gereklidir. Bunun için havludan yardım almak gerekir. Cildin dayanabileceği sıcaklığa ulaştırıp sorunlu bölgeye sarıp bekletmek gerekir.

Ellerinizin ulaşamadığı bölgelere masaj yapmak için çeşitli malzemelerin kullanılması masaj etkisi oluşturacaktır. Mesela sırt bölgesine masaj yapılmak isteniyorsa golf topu ve tenis topu yardımcı olacaktır.

Boyun Masajı Yapan Yerler

Günlük hayattın getirdiği yorgunluğun atlatılması için çeşitli alternatif arayışına yönelmekteyiz. Yorgunluk atmak için tatil ya da uyuyarak dinlenme seçenekleri en yaygın tercih edilenlerdendir. Ancak masajın yeri ayrıdır. Çünkü etkisi yüksektir. Son yıllarda masajın öneminin anlaşılması üzerine insanların talepleri artmaktadır. Dolayısı ile masaj için özel yerlere ihtiyaç duyulmaktadır. Boyun Masajı Yapan Yerler arasında masaj merkezleri, spa merkezleri, hamam gibi yerlerde masaj hizmetinin en kalitelisini ve farklı çeşitlerini bulabileceğiniz mekânlar arasındadır.

Boyun Fıtığı İçin Nasıl Masaj Yapılır?

Ciddi rahatsızlığa (fıtık gibi) sahip kişiler ilk öncelikle doktor muayenesine gitmelidir. Doktor uygun görmesi durumunda masaj yöntemini önerir. Yine masaj uygulayacak kişinin profesyonel ve işinin ehli olması gerekir. Çünkü sağlık sorununa yönelik uygulanacak masajın uygulanma şekli oldukça farklıdır. Boyun Fıtığı İçin Nasıl Masaj Yapılır? Sinirlerde meydana gelen problemler fıtığı oluşturmaktadır. Buna bağlı olarak masajın etki noktası sinirlerdir. Masajda yumuşak baskılar uygulanır. 10 ila 15 seans arasında bir uygulama gereklidir.

Omuz Masajı Faydaları

Kan akışı düzene girer.

Ağrılardan kurtulmaya yardımcı olur.

Kişinin rahatlamasını sağlar.

Kemik ve kasların gerginliği alınır.

O bölgedeki cildin gençleşmesini sağlar.

Esneklik kazandırarak kaslara etki etmektedir.

Sırt Masajı Fiyatları

Uygulanacak masaj yöntemine ve uygulama süresine göre Sırt Masajı Fiyatları değişmektedir. Mesela sıcak taş masajı mı uygulanacak yoksa bitki özleri ile masaj mı yapılacak? Ya da yarım saat ya da bir saat mi masaj yapılacak? Ortalama olarak Sırt Masajı Fiyatları 110 TL ila 290 TL arasındadır. Ancak en yakın spa ya da masajına giderek net ücret için bilgi almak ideal bir tercihtir.

Hint Baş Masajı

Hint kültürüne ait bir masaj tekniğidir. Sinirlerin başlangıç noktalarını hedef almaktadır. Özellikle de parmaklar bu işlem için sıkça kullanılmaktadır. Hint Baş Masajı diğer masaj yöntemlerinden oldukça farklıdır. Çünkü uygulanan baskı bu masajda yoğundur. Ayrıca masajı uygularken masaj yağlarından yararlanılmaz. Her türlü ağrı, kronik ağrı, stres, yorgunluk için tercih edilebilir.