Ankara Masaj-Köpük

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Köpük

KÖPÜK MASAJ

Köpük masajı, banyo ya da duş sonrasında sabun köpüğü ile yapılan masaj çeşididir. Köpük masajını Türk hamamlarında, spa merkezlerinde ya masaj merkezlerinde yaptırmak mümkündür. Ancak gerek ortamın tarihi dokusu gerekse hamamdaki Köpük masajı uygulaması daha popülerdir. Çünkü vücudu temizlemek için sıkı bir kese işlemi yapılır. Ardından köpük uygulaması gelir. Köpük işlemi, kese sonrasında oluşan ölü deriyi, kiri, teri atma...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Köpük

KÖPÜK MASAJ

Köpük masajı, banyo ya da duş sonrasında sabun köpüğü ile yapılan masaj çeşididir. Köpük masajını Türk hamamlarında, spa merkezlerinde ya masaj merkezlerinde yaptırmak mümkündür. Ancak gerek ortamın tarihi dokusu gerekse hamamdaki Köpük masajı uygulaması daha popülerdir. Çünkü vücudu temizlemek için sıkı bir kese işlemi yapılır. Ardından köpük uygulaması gelir. Köpük işlemi, kese sonrasında oluşan ölü deriyi, kiri, teri atmak için yapılır. Vücut köpüklenirken masaj da yapılır. Köpük sayesinde masaj yapımı kolaylaşır. Bol sabun kullanılarak oluşturulan köpüğün kaygan yapısı nedeni ellerin, parmakların cilt üzerinde sürtünmesini kolaylaştırır. Ortada yer alan parlak mermer üzerine uzanıp tellağın kese ve köpük işlemlerine kendini bırakırsın. Ortamı loş bir ışık aydınlatır. O da hamamın çatısından sızan ışıktır. Ayrıca sabun kokuları ile sıcak buhar birbirine karışır. Geleneksel kültür ürünü olan vücut bakım uygulamaları ve Köpük masajı gibi özel masaj yöntemleri ile enerjik hissedersin. Köpük masajı için hamamlar idealdir. Çünkü yıkanma esnasında vücut aynı zamanda masaja hazır hale gelir. Yani ortamın sıcağı, buharı derken kaslar, kemikler, dokular gevşer, masaj esnasında yapılacak yoğurma işlemi için hazırdır.

Köpük masajı uygulaması Türk hamamlarında yaptırılmak isteniyorsa yarım saati 275 TL'dir. Eğer masaj merkezinde bu uygulama yaptırılmak isteniyorsa yarım saati 106 TL'dir.

Köpük masajı, eskiden beri uygulanan bir masaj çeşididir. Yani hamam kültürü ne kadar eski ise Köpük masajı da o kadar eski bir uygulamadır. Cilt parlaklaşır, gençleşir ve iyi bir şekilde arındırılmış olur. Aynı zamanda dinlendirici etkisi de söz konusudur. Yaz aylarında kısa, ince kıyafetlerin giyinilmesi vücudun çabuk kirlenmesine neden olmaktadır. Sık duş almak bile gözenekleri açmaya yetmez. Ayrıca kan akışını harekete geçirerek bedenin dengesini sağlayacak bir uygulama değildir duş. Dolayısı ile yapılan bakım işlemleri, güzellik işlemlerinden istenen sonuç elde edilemez.

Bu masaj çeşidi sayesinde vücutta derinlemesine temizlik yapılır. Cildin üst tabakası kadar cildin alt tabakası da bu işlemden olumlu olarak etkilenmektedir. Sadece yüzeysel bir işlem olarak düşünülmemelidir. Damarlar, bağlar, dokular kısacası iç sistemler de masajdan etkilenerek masaj sonrasında iyileşme sürecini başlatır.

Köpük masajını tercih etmek için pek çok sebep vardır. İşte o sebeplerden bazıları; yara, bere, iz gibi cildin üzerinde pürüz oluşturan görüntüler bu masaj yöntemi sayesinde düzelmektedir ya da iyileşmektedir. Sebebi, ciltte yer alan hücrelere etki etmektedir. Yani yaşlanan ya da atıl bulunan hücrelerden kurtulup işlevsel hücreler ortaya çıkması sağlanır. Bunun için üst tabaka kese yardımı ile atılır. Ardından yeni hücreli deri ortaya çıkar. Böylece izler, yara, bere çabucak iyileşir.

Bu masaj yönteminde kullanılan ürünler son derece önemlidir. Yani kullanılan sabun, kese, kür gibi çeşitli bakım ve masaj uygulamaları için kullanılan malzemelerin niteliği masajın etki derecesini yükseltecektir. Doğal, organik hatta bitki özlü olmalarına dikkat etmek gerekir. Sabun kullanırken parfümlü, renkli kısacası kimyasalı yoğun olan ürünler kullanılarak yapay köpük elde etmek yerine zeytinyağlı vb. sabunlar kullanılmalıdır. Kese de aynı şekilde olması gerekir.

Bu masaj yöntemi yaz kış fark etmeksizin tercih edilebilir. Mevsimlerin değişimini beklemek yerini belirli aralıklarda yaptırmak daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü vücudun düzenli temizlenmesi, dolaşım sisteminin düzenli açılması vücut için faydaları hemen hissedilecektir. Psikolojik etkileri de söz konusudur. Köpük masajını ister Türk hamamında yaptırın ister masaj merkezinde yaptırın eğlenceli bir deneyim olacaktır. Gerek bu masaj yöntemi insanlara unutulması zor deneyimler sunması açısından cazip bir uygulamadır.