Ankara Masaj Kursu

Masaj Kursu Ankara Güzellik Merkezleri

MASAJ KURSU

Masaj kursu ile masaj konusunda teknik ve uygulama konusunda tecrübeye sahip olmak mümkündür. Masaj kursunun yetiştirdiği nitelikli personele olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Çünkü masaj ve çeşitleri ülkemiz de geçmişten günümüze kadar uygulanan önemli bir tekniktir. Kadın ya da erkek kursiyerler eğitim programlarına katılabilir. Masaj kursu eğiti programı sonrasında kadın masaj mesleğini yürüten kişiler masö...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Masaj Kursu

VIP+ Masaj Kursu

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Masaj Kursu Ankara Güzellik Merkezleri

MASAJ KURSU

Masaj kursu ile masaj konusunda teknik ve uygulama konusunda tecrübeye sahip olmak mümkündür. Masaj kursunun yetiştirdiği nitelikli personele olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Çünkü masaj ve çeşitleri ülkemiz de geçmişten günümüze kadar uygulanan önemli bir tekniktir. Kadın ya da erkek kursiyerler eğitim programlarına katılabilir. Masaj kursu eğiti programı sonrasında kadın masaj mesleğini yürüten kişiler masöz, erkek masaj esleğini yürüten kişiler masör sertifikasını almaktadır.

Masaj kursu sertifikasının geçerliliği ilgili makam tarafından onaylı olması gerekir. Yani milli eğitim bakanlığının onayı sertifikaya geçerlilik kazandırmaktadır.

Masaj kursu eğitimlerinde temizlik kurallarına uyularak masaj tekniklerini belirlenen süre içerisinde doğru ve sağlığa uygun şekilde yapabilme becerisi kazanılmaktadır.

Güzellik merkezleri, güzellik salonları, masaj salonları, kaplıcalar, SPA, thalosso terapi ve bakım salonları, spor merkezlerinde Masaj kursu eğitimlerini tamamlayan masör, masözler çalıma imkanı bulmaktadır.

Cilt, cilt altı bağlar, dokular, dolaşım sistemi, kasları el ya da teknolojik cihazlar ile yoğurma, titreşimler yardımı ile tedavi etme, dinlendirme amacı ile yapılan işleme masaj denir. Ağrı, sızı, gerginlik, stres gibi problemlerin yanı sıra incelme, detoks gibi amaçlar içinde masaja başvurulmaktadır.

Masaj kursu eğitimleri şunlardan oluşmaktadır: lenf drenaj masajı, taş masajı, aroma terapi masajı, vücut bakımı ürünleri, yüz ve boyun masajı, klasik masaj teknikleri, ayur veda masajı, thai masajı, cilt bakımı ürünleri, vücut organlarının tespit edilmesi, modern SPA bakımları, termal bakımlar, kişisel hazırlık, temizlik kuralları…

Son yıllarda masaj uygulaması popülerlik kazandı. Yoğun iş stresine ara verip rahatlamak isteyen kişiler sıkça masaj uygulamalarını tercih etmektedir. Dolayısı ile masaj ve çeşitleri hizmetinin verildiği masaj merkezlerinin kapısında soluğu almaktadır. Bazı ülkeler masaj konusunda ünlenerek çeşitli ülkelerden ziyaretçileri ağırlamaktadır. Masaj konusunda uzmanlaşmış, masaj konusunda yeni teknikler, eski teknikleri ile uygulayabilen personele ihtiyaç duyulmaktadır. Masaj uygulaması her ne kadar eskiye dayansa da faydaları yeni anlaşılmaya başlanmıştır. Masaj uygulaması eskiden tedavi amaçlı yapılmaktaydı. Günümüzde tıp dünyasının gelişmesi, yeni tedavi tarzının geliştirilmesi nedeni ile masaj terapi amaçla yapılmaya başlanmıştır. Masör ya da masözler ellerini kullanarak el cihazlarını kullanarak, su, taş, aromaları kullanarak kişilerin rahatlaması sağlanmaktadır. Masaj her ne kadar basit gibi yapıldığı algısı ortaya çıksa da aslında çeşitli teknik ve yöntemlere göre yapılmaktadır. Dolayısı ile bilinçsizce yapılması durumunda çeşitli sakatlanmalar, yaralanmalara neden olmaktadır. Masaj kursu eğitimlerini tamamlayan kursiyerler masajın nasıl yapılacağını, vücut anatomisi gibi çeşitli konularda da bilgi sahibi olmaktadır.

Masaj, çok geniş bir alandır. Temel bilgilerin yanı sıra masaj çeşitleri de oldukça geniştir. Bu durum ülkeden ülkeye, geçmişten günümüze oluşan sorunlara karşı uygulanmasından dolayı çeşitlilik kazanmıştır. Masaj kursu eğitimleri sayesinde masajın çeşitlerinde uzmanlaşma sağlamak da mümkündür.

En bilinen masaj çeşitleri şunlardır: akubası tekniği, aroma terapi tekniği, sıcak taş tekniği, derin doku tekniği, İsveç masaj tekniği, selülit masaj tekniği…

Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı insanların çalışma ve ev hayatlarını etkisi altına almıştır. Masa başında televizyon ve bilgisayar da bir tık ile halledilebilen işler insanların hayatlarını kolaylaştırmıştır. Tabi bu durum bazı olumsuzlukları da beraberinde getirmiştir. İnsanların vücutlarında ilaç ve çeşitli teknikler ile tedavi edilemeyen hastalıklar ortaya çıkmıştır. Kramplar, dolaşım sisteminin yavaşlaması, geçmeyen ağrılar, sızılar… işte bütün bu sorunların çözümü masaj ve tekniklerinde saklıdır. Ancak masajın ağrılar için uygulanma şekli farklıdır, dinlendirme amacı ile yapılanı farklıdır. Masaj kursu eğitimlerinde masajın hangi amaçla yapılması gerektiği öğretilenler arasındadır.