Ankara Masaj-Şiatsu Masaj

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Şiatsu Masaj

MASAJ-ŞİATSU MASAJ

Masaj-şiatsu masajı kelime anlamı parmak ile baskı uygulamak anlamına geliyor. Japonlara ait bir terapi şekli olan Masaj-şiatsu masajı vücuttaki enerji akışını düzenlemek için yapılır. Masaj-şiatsu masajı eller ile yapılır. Bu masaj yöntemi çeşitli uygulamaların bir araya getirilmesi sonucunda doğmuştur. Yani kökeninde çağdaş tıp yöntemleri, Akupres ve anma masajını görmekteyiz. Vücut kendini iyileştirmes...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Masaj-Şiatsu Masaj

VIP Masaj-Şiatsu Masaj

toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Şiatsu Masaj

MASAJ-ŞİATSU MASAJ

Masaj-şiatsu masajı kelime anlamı parmak ile baskı uygulamak anlamına geliyor. Japonlara ait bir terapi şekli olan Masaj-şiatsu masajı vücuttaki enerji akışını düzenlemek için yapılır. Masaj-şiatsu masajı eller ile yapılır. Bu masaj yöntemi çeşitli uygulamaların bir araya getirilmesi sonucunda doğmuştur. Yani kökeninde çağdaş tıp yöntemleri, Akupres ve anma masajını görmekteyiz. Vücut kendini iyileştirmesi için ihtiyaç duyduğu enerji düzenlenir ve bedenin dengesi de sağlanmış olur. Kan hareketinin ulaşmadığı vücutta hastalıklar oluştuğu gibi enerjinin ulaşmadığı bölgelerde de hastalıklar oluşmaktadır. İşte kan hareketliliği ve enerji dengesi bu masaj sayesinde düzene giriyor. Düzenli olması demek sağlıklı bir beden demektir.

Bu masaj yönteminde şu hareketler sık kullanılmaktadır: esnetme, germe, çekme, sallama, baskı yapma, eklemleri oynatma. Herhangi bir teknolojik cihaza ihtiyaç duyulmadan yapılmaktadır. Sadece fiziksel iyileştirme değil beden ve zihin bir bütün ele alınır. Aynı anda iyileşme sağlanır. İlk önce beden iyileşir sonra zihinsel iyileşme gözlenir olayı diğer masaj çeşitlerinde görülür. Ancak bu masaj da beden ve zihin ayrı ayrı ele alınmaz.

Shiatsu Yüz Masajı

Oluşturulan bakım programına göre belirli aralıklarda yapılan Shiatsu Yüz Masajı sıkı, canlı ve lekesiz bir yüze kavuşmak mümkündür. Masaja başlamadan önce kişi kendini masaja hazırlaması gerekir. Yani kıyafetleri rahat olmalı. Küpe, toka gibi aksesuarlar çıkarılmalı, kozmetik ürünlerden cildi arındırmalıdır. Masaj yatağının yüksekte ve kişinin rahat edeceği tarzda olması gerekir. Yüz bölgesindeki refleks noktaları parmak uçları ile hafif baskı ile dürtülür. Hareketler son derece yumuşak yapılması gerekir. Çünkü yüz bölgesi hassastır. Alın bölgesinden masaj uygulaması başlar. Hareketler buruna ve yanlara doğru yanaklara doğru uzanır. Sırada çene ve kulaklar vardır. Baskı ya da hafif yoğurma işlemi en fazla 9 saniye olmalıdır. Gündüz ve gece olmak üzere iki kere yapılabilir.

Shiatsu Masaj Aleti

Herhangi bir masaj yöntemi profesyonel masaj terapistleri tarafından yapıldığı zaman sonuç alındığı kanıtlanmıştır. Çünkü terapistin enerjisinin masaj yapılan kişiye geçmesi de gerekiyor. Ancak bu işlem için haftanın belirli günlerinde kişi kendine zaman ve masaj bütçesi ayırması gerekiyor. Eğer zaman ve para sıkıntınız varsa Shiatsu Masaj Aletini tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden çeşitli satış sitelerinden kolayca edinebilirsiniz. Titreşimlerin yanı sıra ovma hareketleri ile kişiye masaj etkisi oluşturan teknolojik ürün vücudun çeşitli bölgeleri için ayrı ayrıdır. Yani bel bölgesi için ayrı, boyun bölgesi için ayrı tasarlanmıştır.

Shiatsu Masajı Göz

Yaşlanma belirtilerinin en çok fark edildiği kısım göz çevresidir. Çeşitli kozmetik ve bakım uygulamalarından etkili sonuç almayanlar için yeni bir alternatif: Shiatsu Masajı Göz uygulaması. Bu masaj yapılırken geniş alana elleri sürükleyerek masaj etkisi oluşturmak amaçlanmaz. Sonuç almak için parmak uçlarını noktasal baskı ile hareket ettirmek masajın özelliğidir. Aynı işlem göz çevresine de uygulanır. Göz çevresi hassas olduğundan baskı derecesi ağrıyı hissedecek kadar yoğun olmamalıdır.

Parmak uçları kaşların başlangıç, orta ve bitiş noktalarına baskı yapmalıdır.

Gözlerin dış tarafına yani bitiş noktalarına parmaklar ile bastırılır. Baskı uygulanan yerin kas olması gerekir.

Gözün iç tarafı yani göz – burun arasında kalan noktaya parmaklar ile bastırarak göz de oluşan torbalanma azaltılır.

Üç parmak yardımı ile iki kaş arasına üç noktaya aynı anda baskı yapılması gerekir.

Göz altı torbalarını gidermek için göz altındaki kasların üç noktasına baskı yapmak gerekir.

Shiatsu Masajı Eğitimi

Üç farklı tekniğini kullanabilmek için gerekli bilgiyi, deneyimi öğrenmek için Shiatsu Masajı Eğitiminden yararlanmak doğru bir tercihtir. Program içerisinde teknik bilgi, tarihi gelişim süreci ve uygulama olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır.