Ankara Masaj-Yosun

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Yosun

YOSUN MASAJ

Deniz yosunu kullanılarak Yosun masajı yapılıyor. Yosun masajının tercih edilmesindeki amaçlar; sarkan derinin toparlanması ve yağ depolarının eritilerek vücudun şekillenmesini sağlamaktır. Batı ülkeleri eskiden beri bakım ve kozmetik ürünlerinde yosunu içerik olarak kullanılanları tercih etmektedir. Kullanılan yosunun vitamin ve mineral deposu olması masajın değerini artırmaktadır. Bunlar: aminoasit, oksijen, iyot, enzim, magnezyum, oligo element, bakı...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Yosun

YOSUN MASAJ

Deniz yosunu kullanılarak Yosun masajı yapılıyor. Yosun masajının tercih edilmesindeki amaçlar; sarkan derinin toparlanması ve yağ depolarının eritilerek vücudun şekillenmesini sağlamaktır. Batı ülkeleri eskiden beri bakım ve kozmetik ürünlerinde yosunu içerik olarak kullanılanları tercih etmektedir. Kullanılan yosunun vitamin ve mineral deposu olması masajın değerini artırmaktadır. Bunlar: aminoasit, oksijen, iyot, enzim, magnezyum, oligo element, bakır, kalsiyum, sodyum…

Yosun masajı için özel bir kür hazırlanmaktadır. Çeşitli coğrafyalardan getirilen deniz yosun yağı, deniz yosunları, teniz tuzları, deniz suyu, besleyici serumları kullanılmaktadır.

Vücuttaki yağ depolarının eritilmesi için kullanılan yosunlar farklı, bakım uygulamalarında (vücutta yağ üretim sistemini düzene sokmak, vücudu arındırmak, sivilce - akne tedavisi) için kullanılan yosunlar farklı özelliktedir.

Yosun, su kenarlarında kendi kendine yetişen bir canlıdır. Bu açıdan bakıldığında organik ürünler sınıfında değerlendirilmektedir. Ayrıca insanlarda alerjik durum gösterme oranı oldukça azdır. Çünkü kanın sıvı kısmının özelliğine benzerlik gösterir yosunun yapısı.

Dünya üzerinde pek çok yosun çeşidi bulunmaktadır. Ancak hepsi Yosun masajında, cilt bakım ürünlerinde veya kozmetik ürünlerinde kullanılabilecek özellikte ya da değerlere sahip değildir. İçlerinden bir ya da bir kaçı ancak bu işlemler için kullanıma uygun özellikte ve yapıdadır. Bunlar: kırmızı yosun; cildi yumuşatmanın yanı sıra cildin ph değerini düzenler. Yeşil yosun; ciltte yer alan geniş gözeneklerin daralmasını sağlayarak cildin toparlanmasını sağlar. Kan akışını düzenler ve cildin nem ihtiyacını karşılar. Mavi – yeşil yosun; boşaltım sistemin uyarır. Mineralce zengindir. Kahverengi yosun; vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını sağlar. Vücut sıcaklığını artırmaya yardımcı olur. Sindirim sistemini düzene sokar.

Yosun masajı yapımı aşamaları şöyledir; ilk önce ölü derinin arındırılıp, gözeneklerin açılması için soyma işlemi uygulanmaktadır. Bunun için krem en ideal malzemedir. Cilt temizlendikten sonra fazla kiloların olduğu bölgelere zayıflamayı hızlandıracak kremler sürülür. Ve masaj uygulaması yapılır. Yosun kürü ve çamur gibi çeşitli bakım maskeleri ile cilt kaplanır. Ancak yosun kürü sadece bir bölgeye uygulanmaz. O da göğüs bölgesi. Ardından ortamın sıcaklığı artırılır. Böylece vücut zararlı maddelerin atımını hızlandırmakta, yağ depoların çözülmesin sağlamakta ve ödemin neden olduğu şişlikler inmektedir.

Yosun masajı tam 1 saat sürmektedir. Organik bir malzeme olan yosun kürü, kişilerin güvenle uygulamasını sağlar. Yosun masajının bazı faydaları şunlardır: vücudun ve ruhun stresten arınmasını sağlar, kan akışına etki eder. Selülit sorununu tedavi ederek parlak, düzgün bir cilde sahip olayı sağlar. Bölgesel olarak biriken yağlar, spor-diyet ikilisi ile verilemiyorsa bu masaj uygulanır.

Modern tıp dünyasının Yosun masajı gibi alternatif tedavi yöntemlerini kullandığı şu günlerde özellikle selülit tedavi için bu masaj doktorların önerisi arasında yer almaktadır. Vücudun forma girmesini de sağlar.

Yosun masajının yapılmasının uygun olmadığı durumlar şunlardır: ödem (kronik hastalıkların sebep olduğu), kırık, hamilelik dönemindeki kadınların göbek bölgesi, ateşli hastalık, tümör, enfeksiyon, iyot alerjisi olan kişiler…

Yosun masajı yapılırken dolaşım sitemini düzenlemek, kas ve sinir sisteminin fonksiyonlarını kuvvetlendirerek, ritimli ve prensiplere dayanarak yapılan, bu masaj uygulanırken de başta eller olmak üzere çeşitli araç gereçler de kullanılmaktadır. Kalp ve damar sisteminin hızlı çalışmasını sağlar. Böylece vücutta biriken pis kanın temizlenmesini sağlar. Böylece vücuda giren oksijen miktarı artar ve vücut gençleşir.

Geçmiş yıllarda yeni doğan bebeklere yapılan Yosun masajının bebekler üzerinde olumlu etkileri gözlenmiştir. Ağlamalarda azalma, esnek cilt ve vücut fonksiyonlarının daha iyi çalıştığı kanıtlanmıştır. Hatta kilo almaların da iyileşme görülmüştür