Ankara Maske-Oksijenli

Ankara Güzellik Salonları Maske-Oksijenli

OKSİJENLİ MASKE

Oksijenli maske bakım uygulaması, cildin kendini onarmasına yardımcı olmaktadır. Oksijenli maske bakım uygulaması ile cildin hem sağlığı hem de güzelliği korunmaktadır. Son beş yıl içerisinde Oksijenli maske ürünleri raflarda yerini aldı. Hem kadınların hem de erkeklerin cildi için düzenli yapması gereken bakım da bu ürünler kullanılmaktadır. Eskiden insanlar güzelleşmek için, cildin sağlığına kavuşması için evde ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Ankara Güzellik Salonları Maske-Oksijenli

OKSİJENLİ MASKE

Oksijenli maske bakım uygulaması, cildin kendini onarmasına yardımcı olmaktadır. Oksijenli maske bakım uygulaması ile cildin hem sağlığı hem de güzelliği korunmaktadır. Son beş yıl içerisinde Oksijenli maske ürünleri raflarda yerini aldı. Hem kadınların hem de erkeklerin cildi için düzenli yapması gereken bakım da bu ürünler kullanılmaktadır. Eskiden insanlar güzelleşmek için, cildin sağlığına kavuşması için evde kürler veya maskeler hazırlardı. Bu tariflerin basit olması en önemli özelliğidir. Sınırlı malzemeler kullanılarak yüzeysel bir cilt bakım tarifi ortaya çıkarılırdı. Bir de bu tarif herkes tarafından kullanılırdı. Yani cilt tipine uymasa bile sırf cildindeki sorundan kurtulmak amacı ile sürülürdü. Ancak günümüzde bu tür bilinçsiz uygulamalar kalktı. Gerek güzellik uzmanları gerek cilt analizi, gerekse çeşitli markaların cilt bakım ürünleri (Oksijenli maske ) ürettikten sonra hangi cilt tipi için uygun, nasıl kullanılacağı gibi talimatlara ürünün arkasında uzun uzun yer verilmesi insanların bakım işlemlerinde bilinçlenmesini sağladı.

Oksijenli maske, yüze uygulandıktan kısa bir süre içerisinde köpüklü yapıya dönüşmektedir. İçerisindeki oksijen miktarından dolayı cildi iyileştirir. Oksijenli maskenin köpürmesini sağlayan sabun değildir. Zaten içerisinde de sabun yoktur. Oksijenli yapıda olması cilt ile teması halinde köpürmesini sağlamaktadır. Dolayısı ile hassas ciltler için bile kullanımına uygundur. Yani cildi sağlığına kavuştururken hassaslaştırma etkisi görülmez. Cildin orta ve alt tabakalarına nüfuz eder. Kökten temizleme ve onarma görevi görür. Oksijenli maske, cildin yüzeyinde yer alan siyah noktalardan arındırırken, yağ bezlerinin sönmesini sağlar. Aşırı yağlanma sorununu ortadan kaldırarak yağ dengesi sağlar. Atıl durumda olan derinin arındırılmasını sağlar.

Oksijenli maske şu şekilde uygulanır: ciltte herhangi bir kozmetik ürünü olmamalıdır. Yoksa bile cildi temiz hale gelene kadar yıkayın. Ürünü cilde masaj yaparak uygulayın. Oksijenli maskenin köpüklü yapıya dönüşmesi için biraz beklemek gerekir. Bu süre yaklaşık yirmi dakika kadardır. Ardından ılık ve bol su ile yıkayın. İşte bu kadar basit.

Oksijenli maskesi piyasada iki çeşittir. 1.si çok hassas cilde sahip olan göz çevresi için ayrı ürünler mevcuttur. 2.si yüz bölgesi için ayrı ürünler vardır. Yüz bölgesi için alınan maske gözlerin etrafına da sürülmez. Tahriş ederek cilde zarar verir. Ürünün paketi açıldığında göz etrafında kullanılacak maske bez ya da kâğıt yapıdadır. Yüz için bu ürün losyon veya krem yapıdadır.

Oksijen Maskesinin Cilde Faydaları

İçerisindeki c vitamini sayesinde ciltte azalan ya da boşalan depoların dolmasını sağlar. Kuruyan, çatlayan cildin nem ihtiyacını karşılar. Leke, iz sorunu çözülür. Antioksidan özelliktedir. Cildi onardığından dolayı esnek yapısına geri kavuşur. Yıpranmalar ortadan kalkarak sıkı bir cilde dönüşür. Detoks özelliği vardır. Ödemi atmanın yanı sıra ciltte zararlı maddelerin atılmasına da yardımcı olur.

Köpüren Maske Ne İşe Yarar?

Büyük markalara ait Oksijenli maskesini bulmak mümkündür. Cilde sürmeden önce ürünün özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Yani Köpüren Maske Ne İşe Yarar? Ya da ürün köpürüyor mu? Eğer cilde sürdükten sonra beklenmedik şekilde köpürüyorsa ürün kullanımı bırakılmalıdır. İyice durulanarak cilt doktoruna başvurmak gerekir. Eğer ürünün özelliklerinde köpürme özelliği yer alıyorsa ürün sonuç veriyor demektir. Köpürme durumu da gayet normaldir.

Oksijenli maskesi diğer uygulamalara göre süratli bir şekilde sonuç verir. Haftalar, aylarca beklemeye gerek yoktur. Düzenli uygulamak yeterlidir. İlk sürme sonrasında bile sonuç alınmaktadır. Hem yüz için hem de göz etrafı için olan Oksijenli maskesi alarak tam bir bakım işlemi yapılabilir.