Ankara Medikal Bakım

Ankara Güzellik Salonları Medikal Bakım

MEDİKAL BAKIM

Medikal bakım, profesyonel ürünler, ileri teknolojik cihazlar ile yapılan bakım ve onarım işlemidir. Medikal bakım kapsamında cilt, el ve ayak olmak üzere farklı alanlara yapılan işlemler yer almaktadır. Kadınlar ve erkekler Medikal bakım için kendilerine zaman ve bütçe ayırması gerekir. Çünkü cilt, vücudu saran, onu çeşitli faktörlerden koruyan değerli bir organdır. Seneler geçtikte cildin kendi kendini onarma fonksi...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Medikal Bakım

MEDİKAL BAKIM

Medikal bakım, profesyonel ürünler, ileri teknolojik cihazlar ile yapılan bakım ve onarım işlemidir. Medikal bakım kapsamında cilt, el ve ayak olmak üzere farklı alanlara yapılan işlemler yer almaktadır. Kadınlar ve erkekler Medikal bakım için kendilerine zaman ve bütçe ayırması gerekir. Çünkü cilt, vücudu saran, onu çeşitli faktörlerden koruyan değerli bir organdır. Seneler geçtikte cildin kendi kendini onarma fonksiyonu yavaşlar ve çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Derin çizgiler, lekeler, çatlak, cildin altındaki kan akışının yavaşlaması, gözeneklerin tıkanması gibi pek çok sorun oluşması cildin zarar görmesine neden oluyor. Bu durumda yapılması gereken en önemli adım Medikal bakımını yaptırmak için dermatolog tarafından sunulan hizmetlerin tercih edilmesidir.

Medikal Cilt Bakım Sonrası

Uygulamanın ardından kişi gerekli önlemler alarak işlemin ömrünü uzatır. Bu önlemler oldukça basit bir o kadar etkili tedbirlerdir. Medikal Cilt Bakım Sonrası genel hatları ile cildi kurulamak için tekrar tekrar kullanılan havlular yerini tek kullanımlık kâğıt havlu kullanılmalıdır. Uyumadan önce günlük yastık kılıfları değiştirilmelidir. Cildin nefes almasını sağlamak için eğer uygulama yüze yapıldıysa saçların cilt ile temasını önlemek için bağlamak gerekir. Yaz ayında Medikal Cilt Bakım Sonrası için güneş koruyucular önemlidir.

Medikal Cilt Bakım Sonrasında ciltte nefes almayı sağlayan kanallar açılır. Bu kanalların normal haline dönebilmesi için 3 saate ihtiyacı vardır. Dolayısı ile kozmetik ürünlerinin kullanımına ara vermek gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

Sürekli ve belirli aralıklarda yaptırılan uygulama neticesinde sonuçlar görülmeye başlanır. Güzel görünüm amacı ile yaptırılan Medikal Cilt Bakımı Faydalarının arasında sağlığa olumlu katkıları da unutulmamalıdır. Cilt yüzeyinde herhangi sebeple oluşan leke, izin iyileşmesi sağlanır. Derin ya da yüzeysel kırışıklıklar giderilir. Yaş ilerledikçe oluşacak her türlü belirtiye karşı önlem alınmış olacaktır. Cilt sıkılaşır, esnek ve parlak bir görüntü kazanır.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Medikal bakım uygulamasına geçilmeden önce kişinin cilt özelliklerini tespit etmek için analiz yapılır. Daha sonra bakım hangi bölgeye, nasıl bir işlem yapılacağı belirlenir. Kişinin ihtiyaç duyduğu bakım uygulamasının belirlenmesi, en önemli aşamadır.

Bakım uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Krem, kozmetik ürün gibi maddelerden arındırmak gerekir. Ciltteki nefes almayı sağlayan kanalları açmak, atıl durumdaki derinin soyulmasını sağlamak için soyma işlemi diğer adı ile peeling işlemi yapılır. Ciltteki ph dengesini sağlamak gerekir. Böylece sivilce, akne sorunu çözülür. Bunun için en etkili işlem ozon uygulamasıdır. Ya da cilt kuru ise buhar banyosu ile cildin gevşemesi sağlanır. Ardından gözenekler açılır. Yoğun işlemin ardından cilt nemini kaybeder ve hassaslaşır. Cildi dinlendirmek için çeşitli kür ya da maske uygulamaları yapılır. Böylece cildin kaybettiği nem karşılanmış olur.

Medikal Cilt Bakımı Zararlı Mı?

Bakım uygulamasının yaptırılmasına karar verildikten sonra mutlaka profesyonel hizmet sunan mekânlara gitmek gerekir. Çünkü bu mekânlarda ortam, kullanılan ürünler, personel, sunulan hizmet yüksek kaliteye sahiptir. Böylece kişi uygulama esnasında ve uygulamadan sonra herhangi bir yan etki ya da riskle karşılaşma korkusu yaşamaz. Yani Medikal Cilt Bakımı Zararlı Mı? Sorusunun cevabı uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman hiçbir zarar ya da risk ortaya çıkmaz.

Medikal Cilt Bakımı Uygulaması

Ayda bir ya da iki ayda bir yapılacak olan Medikal Cilt Bakımı Uygulaması profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Bir de her gün yapılması gereken bakım işlemleri yapılması gerekir. Mesela gün sonunda cildi temizlemek, cilt türüne uygun kozmetik ürünleri kullanmak en basit uygulamalarındandır.