Ankara Meme Dikleştirme

Ankara Güzellik Salonları Meme Dikleştirme

MEME DİKLEŞTİRME

Meme dikleştirme, sarkan göğüslerin kaldırılması için yapılan estetik işlemdir. Meme dikleştirme işleminin diğer adı meme kaldırma işlemidir. Tıptaki adı da mastopexy olarak geçmektedir. Meme dikleştirme işlemi sayesinde kadınlar göğüslerin duruşunu, formunu, şeklini değiştirme imkânı elde etmektedir. Göğüslerin formunu kaybetmesinin başlıca sebepleri şunlardır: hızlı bir şekilde kilo alma veya kilo verme, yaşın ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Meme Dikleştirme

VIP Meme Dikleştirme

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Meme Dikleştirme

MEME DİKLEŞTİRME

Meme dikleştirme, sarkan göğüslerin kaldırılması için yapılan estetik işlemdir. Meme dikleştirme işleminin diğer adı meme kaldırma işlemidir. Tıptaki adı da mastopexy olarak geçmektedir. Meme dikleştirme işlemi sayesinde kadınlar göğüslerin duruşunu, formunu, şeklini değiştirme imkânı elde etmektedir. Göğüslerin formunu kaybetmesinin başlıca sebepleri şunlardır: hızlı bir şekilde kilo alma veya kilo verme, yaşın ilerlemesi, gebelik süreci. Bu işlem sonrasında sıkı, gergin, hacim kazanmaktadır.

Meme kaldırılması işlemi genellikle cerrahi operasyon şeklinde gerçekleştirilmektedir. Göğüslerin iç dokusu ve cildin yıpranması ile oluşan deformasyonlar için kesin çözüm ameliyattır. Böylece göğüsler eski haline dönmesi sağlanıyor.

Göğüslerin içerisinde sadece süt bezi ve yağın bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Dolayısı ile kas olmadığı için sarkma kaçınılmazdır. Her kadın mutlaka bu sorun ile karşılaşır. Estetik açıdan göğüslerin görüntünün bozulması özgüven kaybına, mutsuzluk gibi pek çok soruna neden olmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Öncesi Sonrası

Cerrahi operasyona başlamadan önce mutlaka hastanın muayene edilmesi gerekir. Böylece kullanılacak tekniklerin, uygulanacak adımların belirlenmesi hastanın durumuna göre şekillenmektedir. Meme dikleştirme operasyonuna uygun mu? Sorusuna cevap aranır. Bunun için göğüs başının durumu tespit edilir. Ayrıca hastanın görüşleri de dikkate alınır. Eğer göğüslerdeki deformasyon az ise küçük protez yerleştirilerek Meme dikleştirme işlemi gerçekleştirilir. Bütün bu adımlar göğüs dikleştirme öncesinde yapılan adımlardır. Operasyon sonrasında sargılar ile göğüsler koruma altına alınır. Dış faktörlerden etkilenmemesi için bir müddet sargı bekletilir. Geçici yan etkileri ile iyileşme süreci başlar. Ödem, kızarıklık, morluk gibi etkilerin hepsi geçicidir. Bu adımlarda göğüs dikleştirme sonrasındaki işlemlerdir.

Göğüs Dikleştirme Fiyatları 2018

Göğüslerin formu, kadının kendini iyi hissetmesi ya da kötü hissetmesine neden olmaktadır. On yıl öncesine kadar ücretler oldukça yüksekti. Bugünlerde fiyatlar aşağı çekildi. Çünkü teknolojinin ilerlemesi tıp dünyasının gelişmesine katkı sağlamıştır. Nakit para bulunmaması durumuna karşı kredi kartlarının getirdiği avantajlarda göz ardı edilemez. Dolayısı ile sarkma sorunu yaşayan kadınlar bu sorunu ertelemek yerine estetik uygulamalarına talep artmaktadır. Göğüs Dikleştirme Fiyatları 2018 konusunda pek çok söylenti dolaşmaktadır. En doğru rakamlara ulaşmak için doktorunuz ile iletişime geçin.

Meme dikleştirme işlemi için çeşitli yöntemler kullanılarak yukarı doğru çekilir. Ancak işlem esnasında genel uyuşturma yapılarak hastanın acı hissetmesi azaltılmaktadır. Operasyon bittikten sonra hastaya özel sutyen giydirilir. Hasta devamlı doktor gözetiminde tutulur. Hastaneden taburcu olduktan sonra da doktor kontrollerinin aksatılmaması gerekir.

Göğüs kaldırma için yapılacak egzersiz ya da çalışmalar sarkmaları düzeltmez. Ancak devamlı yapılan genel egzersizler yapılırsa ileride oluşabilecek sarkma riskini ortadan kaldırmış olacaktır. Özellikle göğüs kaslarını yoğun çalıştırmak Meme dikleştirme için yardımcı olabilir. Hacim kazandırmak için de bu çalışmalar yapılabilir.

Güneş ışınlarının şiddetli olduğu saatlerde kişinin cildini koruması gerekir. Çünkü ışınlar göğüslerin derisinin gevşemesine, kendini bırakmasına neden olacaktır.

Meme dikleştirme işlemi büyütme ya da küçültme işlemi ile karıştırmamak gerekir. Çünkü büyütme ya da küçültme işlemi göğüslerin formunu değiştirmektedir. Meme dikleştirme ise göğüslerin büyüklüğüne veya küçüklüğüne müdahale edilmeden sadece aşağı doğru kendini bırakan deri yukarı doğru toparlanır.

Meme kaldırma operasyonu iyileşme süresi çok kısadır. 24 saat sonrasında kişi günlük işlerine kaldığı yerden devam edebilir. Ancak çok ağır kaldırılmamalı, güneş ışınlarından mutlaka korumak gerekir. solaryum gibi işlemlerden uzak durmak gerekir. İyileşme sürecini tehlikeye atmamak için kişi bu tavsiyelere uyması gerekir.

Meme dikleştirme işlemi ameliyatsız da yapılmaktadır. Tıbbi malzemelerden üretilen ipler ile göğüsler gerdirilmektedir.