Ankara Menopoz Dönemi Bakım

Ankara Güzellik Salonları Menopoz Dönemi Bakım

MENOPOZ DÖNEMİ BAKIMI

"Ankara'daki Menopoz Dönemi Bakım salonları listelenmiştir. Ankara Menopoz Dönemi Bakım salonlarını inceleyiniz."

Menopoz her kadının hayatında menstrual döngüsünün artık gerçekleşmediği aşamada karşılaşacağı önemli dönemlerden birisidir. Menopoz dönemi artık rahmin östrojen ve progesteron hormonlarını salgılamayı yavaşça bırakmasıyla başlar. Menopoz sonrasında ise artık kadınlar doğurganlık özelliğini kaybederler. 45 yaşını geçmiş ve bir sene boyunca hiç menstrual döngü yaşamamış bir kadın...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Menopoz Dönemi Bakım

MENOPOZ DÖNEMİ BAKIMI

"Ankara'daki Menopoz Dönemi Bakım salonları listelenmiştir. Ankara Menopoz Dönemi Bakım salonlarını inceleyiniz."

Menopoz her kadının hayatında menstrual döngüsünün artık gerçekleşmediği aşamada karşılaşacağı önemli dönemlerden birisidir. Menopoz dönemi artık rahmin östrojen ve progesteron hormonlarını salgılamayı yavaşça bırakmasıyla başlar. Menopoz sonrasında ise artık kadınlar doğurganlık özelliğini kaybederler. 45 yaşını geçmiş ve bir sene boyunca hiç menstrual döngü yaşamamış bir kadın artık menopoz dönemine girmiş olarak kabul edilir. Aynı zamanda menopoz öncesi 4 veya 5 yıl sürebilen pre-menopoz dönemi de bazı durumlarda görülebilir. Ancak tabi ki bu durum da menopozun habercisidir.

Menopoz döneminde ortaya çıkan belirtiler ve semptomlar farklılık gösterebilir. Ancak genel itibariyle karşılaşılan durumlar aynı olacaktır. Bunların içinde menstrual döngünün zamanının kayması veya gecikmesi gelir. Aniden bastıran terleme ve sıcaklık hissi, aşırı hassasiyet ve fiziksel bazı değişimler bunların içerisinde yer alır. Göğüsler de gerginlik ve acı, saç tellerinin daha incelmesi veya kuruması, acil idrara çıkma isteği ve baş ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk da bu belirtilerin içinde yer alır.

Menopoz dönemi bakımı, öncelikle kadınların bu süreç içerisinde karşılaşabileceği bazı hastalıklara karşı önlem almasını amaçlamaktadır. Bu rahatsızlıkları önlemek için bazı egzersiz programları sizin fiziksel durumunuza göre belirlenmektedir. Ayrıca yediklerinize de dikkat etmeniz gerekeceği için çoğunluğu sebzeler, tahıllar ve protein ağırlıklı besinlerden oluşan bir diyet programı da size sunulur. Menopoz dönemi bakımında önemli olan şeyler, kilonuzu korumak, alkol ve kafein tüketimini azaltmak ve sağlıklı yaşamaya özen göstermek olmalıdır.