Ankara Parafin Terapi

Parafin Terapi Ankara Güzellik Merkezleri

PARAFİN TERAPİ

Parafin terapi; parafin maddesi kullanılarak cildi iyileştirme, bakım ve güzelleştirme gibi amaçlarda yapılan tedavidir. Parafin maddesinin yapısı hidrokarbon olup yarı şeffaf ya da beyaz renkli olmasının yanı sıra Parafin terapi cildin ihtiyaç duyduğu pürüzsüzlüğü kazandırma da etkili bir yöntemdir. Parafin terapi, ciltte oluşan ince yapılı kırışıklıkları, sertleşen cilt nemine kavuşur ve ölü derilerden...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Parafin Terapi Ankara Güzellik Merkezleri

PARAFİN TERAPİ

Parafin terapi; parafin maddesi kullanılarak cildi iyileştirme, bakım ve güzelleştirme gibi amaçlarda yapılan tedavidir. Parafin maddesinin yapısı hidrokarbon olup yarı şeffaf ya da beyaz renkli olmasının yanı sıra Parafin terapi cildin ihtiyaç duyduğu pürüzsüzlüğü kazandırma da etkili bir yöntemdir. Parafin terapi, ciltte oluşan ince yapılı kırışıklıkları, sertleşen cilt nemine kavuşur ve ölü derilerden kurtulup yumuşar. Erken yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılarak gençleşme gibi olumlu etkilerden söz etmek mümkündür.

Parafin Terapi Nasıl Yapılır?

Cildi işlem öncesinde hazırlamak gerekir. İlk önce cildi yumuşatıp gözeneklerin açılması gerekir. Katı halde bulunan parafin maddesi özel cihaz yardımı ile sıvı (eritilerek) hale getirilir. Ardından cildin durumuna göre ekstra yağlarda ilave edilebilir. Cilt sorunun görüldüğü el, dirsek, ayak gibi bölgeler parafin sıvısına batırılıp çıkarılır. Batırıp çıkarma için 5 ile 10 kez tekrarlanır. Eğer İşlem el ve ayaklara uygulanıyorsa mutlaka sabit tutulması gerekir. Yoksa parafinli yapıda kırılmalar meydana gelir ve diğer batırma işleminde cilde direkt temas eden parafin sıvısı hassaslaşmaya neden olur. Parafin maddesi cilt üzerinde uzmanın belirlediği kalınlıktaki tabakaya ulaşılınca hemen naylon bir malzeme ile paketlenir. Böyle yirmi beş dakika kadar dinlendirilir. Daha sonra parafin maddesi cildin üzerinden nazik bir şekilde soyulur. Cildi böylede dinlenmeye bırakılır. Parafin maddesi eritilirken fazla ısınmışsa cildinizi yakıyor gibi ise mutlaka uzmanı uyarmak gerekir.

Parafin Terapisinden Sonra Ciltte Gözlenen Etkileri Nelerdir?

Özel cihazın içinde sıvı halde bulunan parafin maddesi cilde temas ettikten sonra bekletilmeye alınır. Soğuyunca kurumaya başlayan bu madde yavaş yavaş cildi gerginleştirmeye başlar. Böylece cildin üst tabakasında oluşan hafif kırışıklar Parafin Terapi ile tedavi edilir. Kalıcı sonuç isteniyorsa üç seans devam etmek gerekir.

Cilt yüzeyinde parafin kaplı yoğun bir tabaka oluşturuluyor. Böylece cildin hava ile teması kesiliyor. Cilt nefes alamayınca gözenekler büyüyor. Parafin maddesinin hafif sıcaklığı ile beraber cilt terlemeye başlar. Toksinler dışarı atılıyor. Bu madde soyulunca cildin nemlenme ve yumuşama gibi istenilen etkiler elde ediliyor.

Bu maddenin sıcak olması kan dolaşımını da hızlandırıyor. Cilde daha fazla oksijen taşınıp toksinler ciltten atılır. Parafin Terapi sayesinde cilt yumuşar ve esneklik kazanır.

Parafin Terapisi Başka Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

  • Romatizma
  • Eklem sertlikleri
  • Eklemlerde ağrılar
Fıtık görülüyorsa Parafin Terapisi uygulanabilir ve yüksek oranda iyileşmeler görülmektedir. Sadece cilt sorunlarında değil bu tür hastalıklar içinde tedavi amaçlı uygulanmaktadır. Güzellik sektöründe kullanıldığı gibi tıp dünyasında da hastaların yeni umudu olan Parafin Terapisi, fizik tedavi ile desteklenmektedir.

Parafin Terapisi ile toksin atımını hızlandırdığından zayıflama, bölgesel incelmeyi de kolaylaştırır. Bu tür etkilerin görülmesi için aralıksız olarak kullanılması gerekir. Parafin Terapisinin etkilerini kişi fark etmeye başlayınca iyileşme süreci başlar.

Ankara'da Parafin Terapisi Nerelerde Yapılır?

Tıp dünyasında kullanılması uzman ve doktorların gözetiminde yapılmayı gerektirir. bundan dolayı hastane, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, cilt bakım salonları, güzellik merkezleri gibi her yerde işin ehli kişiler tarafından uygulanmaktadır.

Ayrıca Parafin Terapisinin nadir bilinen bir uygulaması da masaj olarak yapılarak rahatlama sağlar. Kişinin gerginliği, stresi bu tedavi ile kurtulma sağlanır. Böylece Ankara'daki spa ve masaj salonlarında da bu uygulamaya ulaşabilirsiniz. Parafin maddesinin içerisine katılan esanslar, yağlar ile kişinin masajını etkili hale getirmektedir.

Parafin Terapi, vücutta meydana gelen fiziksel etkilerin iyileştirilmesinin yanı sıra zihinsel rahatlamada söz konusu olmaktadır. Dolayısı ile bu tedavi yöntemi esnek olup her amaçla kullanım alanına rastlanabilir.