Ankara Peeling-Kimyasal Peeling

Peeling-Kimyasal Peeling Ankara Güzellik Merkezleri

KİMYASAL PEELING

"Ankara'daki Kimyasal Peeling salonları listelenmiştir. Ankara Kimyasal Peeling salonlarını inceleyiniz."

Kimyasal peeling işlemlerinde, kimyasal bir solüsyon yüzünüze uygulanarak iyice deri içerisine nüfuz etmesi beklenir. Ardından sonraki 1 ile 14 gün içerisinde, uygulanan kimyasalın ne kadar derine etki ettiğine bağlı olarak cilt soyulmaya başlar. Bu prosedür, anlaşılacağı üzere cildinizin belirli bir kısmını kontrollü olarak yok etmeye odaklanmıştır. Böylece hemen arkasında yeni bir ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Peeling-Kimyasal Peeling Ankara Güzellik Merkezleri

KİMYASAL PEELING

"Ankara'daki Kimyasal Peeling salonları listelenmiştir. Ankara Kimyasal Peeling salonlarını inceleyiniz."

Kimyasal peeling işlemlerinde, kimyasal bir solüsyon yüzünüze uygulanarak iyice deri içerisine nüfuz etmesi beklenir. Ardından sonraki 1 ile 14 gün içerisinde, uygulanan kimyasalın ne kadar derine etki ettiğine bağlı olarak cilt soyulmaya başlar. Bu prosedür, anlaşılacağı üzere cildinizin belirli bir kısmını kontrollü olarak yok etmeye odaklanmıştır. Böylece hemen arkasında yeni bir cilt tabakası oluşacaktır.

Kimyasal peeling uygulamalarında önemli olan yukarıda bahsedilen kimyasal solüsyonun yoğunluğudur. Çünkü hazırlanan yoğunluğa göre cildin hangi tabakalarına kadar bu peeling etkisinin sağlanacağı belirlenmektedir. Tabii ki bu etki çözeltinin asitlik değeri ile alakalıdır. Elde edilecek sonuçlar da bu asitlik değeri ile yakından ilgilidir. Çünkü her ne kadar daha derin peeling etkisi yaratılması elde edilen sonuçlarında çok büyük ölçüde fark edilir olmasını sağlasa da, yeni oluşacak olan derinin iyileşme ve meydana gelme süresi de uzayacaktır.

Eğer kimyasal peeling uygulamasını ilk kez deneyecekseniz, bunun için tabii ki çok yüzeysel bir peeling ile başlamayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda içeriği oldukça seyreltilmiş bir solüsyon veya kuru buz olarak tabir edilen katı karbon dioksit kullanılabilmekte ve son derece iyi etkiler elde edilmektedir.

Aynı şekilde uygulamanın etkisinden memnun kaldıysanız ilerleyen bir aşamada daha yoğun solüsyonları uygulayıp, sonuçların çok daha gelişmiş olduğunu görebilirsiniz.

Kimyasal peeling uygulamalarından önce bu uygulamayı mutlaka doktorunuz ile görüşerek hangi derinlikte bir soyulma etkisine ihtiyacınız olacağına karar vermelisiniz. Ayrıca uygulama sonrasında yeni cilt tabakasının oluşmaya başladığı andan itibaren çok yoğun ve koruyucu kremlerle cildinizi nemli tutmalı, gerekiyorsa retinol-A içeren bakımları cildinize yaptırmalısınız.