Ankara Saç Boyama

Ankara Güzellik Salonları Saç Boyama

SAÇ BOYA

Saç boyamak pek çok kişi için aslında bir yaşam biçimidir. Her ne kadar bazı kişiler sadece beyazlarını kapatmak için saçlarını boyamayı tercih etse de çoğunlukla saç boyamak kişinin yaratıcılığı ile birebir ilgilidir.

Yapılan araştırmalar da her 5 kadından ikisinin saçlarını boyamayı tercih ettiğini gösteriyor. Aynı zamanda genç insanlar da saçlarını boyamayı bir dışa vurum ve yenilik olarak değerlendiriyor. Ancak tabii ki bütün bunlar dışında saçlarınızı boyamanın başka nedenleri ve faydaları da bulunmaktadır....
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Ankara Güzellik Salonları Saç Boyama

SAÇ BOYA

Saç boyamak pek çok kişi için aslında bir yaşam biçimidir. Her ne kadar bazı kişiler sadece beyazlarını kapatmak için saçlarını boyamayı tercih etse de çoğunlukla saç boyamak kişinin yaratıcılığı ile birebir ilgilidir.

Yapılan araştırmalar da her 5 kadından ikisinin saçlarını boyamayı tercih ettiğini gösteriyor. Aynı zamanda genç insanlar da saçlarını boyamayı bir dışa vurum ve yenilik olarak değerlendiriyor. Ancak tabii ki bütün bunlar dışında saçlarınızı boyamanın başka nedenleri ve faydaları da bulunmaktadır.

Eğer saçlarınız ince bir yapıya sahipse, uygun renkleri tespit ederek saçınızın daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Parlaklık ve farklı bir boyut katmak istediğinizde ise aynı rengin birden fazla tonlarını kullanarak bunu sağlayabilir ve daha canlı bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda doğuştan sahip olduğunuz saç renginiz de sizin cildinizin veya gözlerinizin rengine uyumlu olmak zorunda değildir. Fakat siz kendiniz için en uygun olan rengi de belirleyerek istediğiniz gibi saçınızı renklendirebilirsiniz. Bu açıdan da düşünüldüğünde saçlarınızı boyatmak aslında kendinize yakışanı bulmak anlamına gelmektedir. Özellikle günümüzde artık doğal renklendiricilerinde kullanılabiliyor olması saçlarınızı yoğun kimyasallara maruz bırakmadan en uygun şekilde boyamanıza yardımcı olabilmektedir. Hatta saçlarını renklendirmek dışında, mevcut beyazlarını veya gri görünümünü muhafaza etmek isteyen kişiler de çeşitli yöntemleri kullanarak kendilerine yakıştığını düşündükleri tüm boya yöntemlerini de rahatlıkla kullanabilirler.

Çoğu kimse için saçlarını boyatmak bir yaşam biçimidir. Her ne kadar bazı kişiler yaratıcılıklarını ve farklılıklarını göstermek amacıyla saçlarını boyatsalar da, pek çok kişi için de esas amaç beyazlarını kapatmak olmaktadır. Ancak saçlarınızın boyanması bundan çok daha fazlasını size sağlıyor olabilir.

Yapılan araştırmalar her 5 kadından 2 'sinin saçlarını boyatmayı tercih ettiğini ortaya koyuyor. Erkeklerin ise %11' i saçlarını boyatıyor. Aynı zamanda genç insanlar arasında da saçlarını boyatmayı tercih eden ve bunu sadece estetik ve güzel görünmek adına yaptığı biliniyor. Öyleyse bu kadar çok kişinin saçlarını boyatmayı tercih etmesinin farklı faydaları da mutlaka olmalıdır diye düşünüyorsanız, bu konuda haklısınız. İşte saçları boyatmanın bazı temel faydaları kısaca şu şekilde özetlenebilir.

Eğer saçlarınız yıpranmış veya çok ince tellerden oluşuyorsa, onları boyatmak gözle görülür bir ölçüde hacim ve onarım etkisini sağlayacaktır. Ayrıca seçeceğiniz renk tonu veya farklı tasarımlar sayesinde saçlarınızı daha canlı ve parlak bir hale getirebilir ve ışık oyunlarından yararlanarak farklılığınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Ayrıca unutmamak gerekir ki, kimse doğduğu saç rengini kendi seçmemektedir ve eğer farklı bir rengin veya tonun ona daha çok yakıştığını düşünüyorsa bunu gerçekleştirmek konusunda çekinmemelidir. Çünkü saçlarınızı boyatarak gözlerinizin rengini ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir veya cildinizin daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz. Hatta beyaz saçlarından memnun olan kimseler bile bunu bozmadan farklı tonlarda ki beyazlar ile saçlarını boyayarak daha kusursuz bir görünüm elde edebilirler.

İyi bir saç rengi sadece bir renk olmaktan çok daha fazlasıdır. Fiziksel özellikleriniz üzerinde oynamalara imkân verir, sağlıklı görünen bir ışıltı kazandırır ve hatta yüzünüzü daha ince gösterebilir. Bunu elde etmenin en iyi yolu da farklı renkleri veya renk tonlarını deneyerek kendiniz için en iyisini bulmaktır.

Doğru tercih edilmiş bir saç boyama yöntemi ve rengi sayesinde, kestirdiğiniz saçlarınıza farklı bir hava katabilir ve olduğundan çok daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Eğer saçlarınız uzunsa, araya farklı renk tonları katarsanız, saçlarınıza bir hareket ve ışıltı getirmeye yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı boyatmak aynı zamanda sadece rengini değil, saçlarınızın dokusunu da geliştirmek ve hacim kazanması için de tercih edilebilir. Bunun için tercih edebileceğiniz koyu renkler saç tellerinizi daha dolgun gösterecektir. Işığı daha çok yansıtıp özellikle rengi yerine yeni kesilmiş saçlarınızı daha ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda eğer kâkül kullanmayı seviyorsanız, tek bir saç tonunu saçlarınıza uygulayarak, kâkülün çok fazla göze batmadan ve saçınızın apayrı bir bölümüymüş gibi algılanmadan kullanabilmesini sağlar.

Tıpkı doğru bir makyajda olduğu gibi doğru saç boyası da yüzünüzün hatlarını belirginleştirmeye veya kusurlarınızı örtmeye yardımcı olacaktır. Eğer yüzünüzün çok yuvarlak görünmesini istemiyorsanız. Kuaförünüzden, saçlarınızın aralarına kendi saç rengi tonunuzdan daha koyu renkleri uygulamasını isteyebilirsiniz. Böyle olması saçınıza derinlik katacak ve yüz hatlarınızı daha da keskinleştirecektir. Aynı şekilde daha açık renk tonlar katmak ise yüzünüzde ki çok ince kırışıklıkları ve çizgileri giderecektir. Çünkü yüzünüze daha canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandıracaktır.