Ankara Sıcak Termal

Sıcak Termal Ankara Güzellik Merkezleri

SICAK TERMAL

"Ankara'daki Sıcak Termal salonları listelenmiştir. Ankara Sıcak Termal salonlarını inceleyiniz."

On dokuzuncu yüzyıl başlarından itibaren kireçlenme, romatizma ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için insanların mineral içeriği yüksek olan su kaynaklarına büyük bir güveni doğmuştu. Aynı zamanda sadece iyileştirici özelliği olmadığı, herhangi bir hastalık veya rahatsızlık yaşamayan kişilerde bile mevcut sağlık durumlarını daha da iyiye götürdüğü biliniyordu. Sıcak termal sularla yapılan banyo terapileri ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Sıcak Termal Ankara Güzellik Merkezleri

SICAK TERMAL

"Ankara'daki Sıcak Termal salonları listelenmiştir. Ankara Sıcak Termal salonlarını inceleyiniz."

On dokuzuncu yüzyıl başlarından itibaren kireçlenme, romatizma ve çeşitli cilt problemlerinin giderilmesi için insanların mineral içeriği yüksek olan su kaynaklarına büyük bir güveni doğmuştu. Aynı zamanda sadece iyileştirici özelliği olmadığı, herhangi bir hastalık veya rahatsızlık yaşamayan kişilerde bile mevcut sağlık durumlarını daha da iyiye götürdüğü biliniyordu. Sıcak termal sularla yapılan banyo terapileri gut, şişlikler, obezite, hemoroit ve hatta içilmesi durumunda karaciğer, mide gibi bazı organlara iyi geldiği sindirim sistemini rahatlattığı keşfedilmişti. Sıcak termal sular uykusuzluğa, guatra ve bazı bulaşıcı hastalıklara karşı iyi geliyordu.

Sıcak termal sular ile banyo yapmak veya onları içmek ne kadar iyi geliyorsa, uygun olan koşullarda bazı çamur karışımları ile birlikte vücuda sürmek de oldukça yararlıdır. Böyle hazırlanan sıcak termal masaj terapileri tüm vücudun zindeliğini kazanmasına yardımcı olur.

Sıcak termal sulardan faydalanabileceğiniz en iyi yerler spa ve güzellik salonlarıdır. Aynı zamanda çeşitli otellerde sırf bu hizmetlere özel olarak tasarlanmış ve ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tesis edilmişlerdir.

Sıcak termal suları içerisinde asidik olanların aşırı iştahlı olma durumuna karşı faydalı olduğu kabul edilmektedir. Ayrıca bazı türleri saçları yeniden siyahlandırmaya yaramaktadır. Demir içeriği yüksek olan sıcak termal sulardan faydalanmak ise bazı iç organların kendini onarmasına yardımcı olabilmektedir.

Kaplıcalar, özel salonlar ve masaj merkezleri sıcak termal sulardan faydalanarak sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamış yerlerdir. Bu yerlerde hoşça vakit geçirip sağlığınıza sağlık katabilirsiniz.