Ankara SPA

SPA Ankara Güzellik Merkezleri

SPA

Spa kelimesi salus per aquam kelimelerinin kısaltılması sonucunda oluşmuştur. Anlamı ise suyla gelen güzelliktir. Suyun içerisindeki çeşitli mineraller ve suyun saflığı, temizliğiyle elde edilen esenlik, canlı, güzellik; spa.

Spa aynı zamanda insanların hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlamasını, dinginleşmesini sağlar. Spanın bütün bu özelliklerinin yanı sıra asıl amacı insanları tedavi etmektir. Spa köklü bir geçmişe sahiptir. Tarihçesi roma imparatorluğuna dayandığı bilinmektedir. İnsanların mevcut istek ve ihtiyaçlarını...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ SPA

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
SPA Ankara Güzellik Merkezleri

SPA

Spa kelimesi salus per aquam kelimelerinin kısaltılması sonucunda oluşmuştur. Anlamı ise suyla gelen güzelliktir. Suyun içerisindeki çeşitli mineraller ve suyun saflığı, temizliğiyle elde edilen esenlik, canlı, güzellik; spa.

Spa aynı zamanda insanların hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlamasını, dinginleşmesini sağlar. Spanın bütün bu özelliklerinin yanı sıra asıl amacı insanları tedavi etmektir. Spa köklü bir geçmişe sahiptir. Tarihçesi roma imparatorluğuna dayandığı bilinmektedir. İnsanların mevcut istek ve ihtiyaçlarını, problemlerine yönelik hizmetler sunulmaktadır. Spada uygulanan tedaviler:

Islak terapiler: yüksek nem oranı ile düşük sıcaklıkta çeşitli bitkilerin aromalar eşliğinde rahatlamaları sağlanır.

Kuru terapiler: ıslak terapilerde uygulan tekniklerin tam tersidir. Yani bu sağaltım de belli dereceye kadar ısıtılmış koltuk ya da taşlara uzanarak deşarj olurlar. Yüksek sıcaklık ile düşük nem oranı mevcuttur.

Zindelik terapileri (oksijen terapisi): yorgunluğa, strese, halsizliğe neden olan sebeplerin ortadan kaldırılarak kanın oksijenle yeniden buluşturulması işlemidir.

Güzellik terapileri: cilt esenlik ve renginin yeniden canlanıp parlaklaşmasını sağlamak için bu terapiye özgün oluşturulmuş anti aging bileşimlerinin kozmetik ilaç karışımından oluşan tedavi şeklidir.

O zamanlardan günümüze kadar önemini ve amacını korumuş, spa ünü ülke sınırlarını aşarak birçok ülkede de kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle ülkemizde büyük şehirlerde Ankara, İstanbul gibi kullanılmasıyla önemi anlaşılmaya başlanmıştır. Ankara da özellikle devasa, gösterişli otellerde spa terapileri turistlerin yoğun ilgisiyle karşılanmıştır. Ankara ili spa konusunda ünlü birçok otele sahiptir. Spa konusunda sürekli yenilik ve tekniklerle gelişmeler yakından takip edilmektedir. Spanın vücuda birçok yararı mevcuttur. Hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamda.

Spanın Fiziksel açıdan insan vücuduna yararı: bel, sırt ağrılarında, eklem ağrılarının tedavi edilmesine olanak sağlamaktadır. Eklem ağrıları ve hareket kısıtlamaları yaşayan hastaların doktor tavsiyesiyle tercih edebilecekleri tedavi şeklidir. Kan dolaşımında şikâyetleri olanlar spa salonlarına uğramalarını tavsiye ederiz.

Spanın psikolojik açıdan insan vücuduna yararı: gerginlik ve stres içerisinde bulunan kişilerin psikolojik olarak rahatlamalarını, suyun akışına kendilerini bırakarak tüm stresten uzaklaşmaları sağlanmaktadır.

Spa da uygulanan yöntem ve teknikler su temeline dayandırılmıştır. Spa da suyun rolü şifa temellidir. Spa salonları tamamen doğal ürünler, bitkiler ve doğal ışıklandırmayla(mum) oluşturulmuş bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekir.