Ankara Takma Kirpik

Takma Kirpik Ankara Güzellik Merkezleri

TAKMA KİRPİK

Takma kirpik nedir? Göz makyajında kullanılan yapay kirpiktir. Gözleri daha belirginleştirmek için göz kalemi, far ve rimel gibi işlemler ile yetinmek istemeyenler Takma kirpikten destek almaktadır. Takma kirpik, kirpiklerin daha uzun, daha kıvrık ve şekilli durması bu yapay kirpikler ile sağlanır. Kimi kadınların kirpikleri rimel ve maskara işlemlerine rağmen hala seyrek, düz görünmeye devam eder. ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Takma Kirpik

VIP+ Takma Kirpik

toplam 33 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Takma Kirpik Ankara Güzellik Merkezleri

TAKMA KİRPİK

Takma kirpik nedir? Göz makyajında kullanılan yapay kirpiktir. Gözleri daha belirginleştirmek için göz kalemi, far ve rimel gibi işlemler ile yetinmek istemeyenler Takma kirpikten destek almaktadır. Takma kirpik, kirpiklerin daha uzun, daha kıvrık ve şekilli durması bu yapay kirpikler ile sağlanır. Kimi kadınların kirpikleri rimel ve maskara işlemlerine rağmen hala seyrek, düz görünmeye devam eder. Kirpiklere şekil vermek de zor bir işlemdir. Dolayısı ile bütün uygulamalara rağmen istenilen kirpik tasarımı elde edilemiyorsa en etkili yöntem; Takma kirpiktir.

Takma Kirpik Çeşitleri Nelerdir?

  • Parçalı Takma kirpik: kişinin kirpikleri seyrek olmasından ötürü seyrek olan yerleri doldurmak için parça parça olan Takma kirpik kirpiklerin çıkma noktasına takılarak doğal bir görüntü elde edilir.
  • Tek parça Takma kirpik; kişinin kirpikleri açık renkli ve kısa olmasından dolayı daha uzun ve şekilli kirpiklere ihtiyaç duyulmasında bu tür tercih edilir. Kişinin kirpikleri rimel sürülüp kıvırma aleti ile şekillendirildikten sonra kirpiklerin üstüne yapıştırılarak güzel bir görüntü elde edilir. Takma kirpik öncesi kişinin kendi kirpiklerine işlem uygulaması gerekir. Çünkü takma kirpik havalı ve şekilli dururken altta kalan asıl kirpikler bu kirpiklerden bağımsız görünmemesi gerekir.
Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Yukarıda belirttiğimiz Takma Kirpik çeşitlerinin ayrı bir uygulanma şekli vardır. Parçalı Takma Kirpik; ayrı ayrı büyük bir titizlik ile takılması gerekir. Kirpiklerin çıkma noktasına takılmasına dikkat etmek gerekir. Özel yapıştırıcı madde ile tutturulur. İşlem titizlik gerektirdiğinden cımbız ile tutulup yerleştirilmesi gerekir. Böylece istenildiği kadar dip noktalara da ulaşmada kolaylık sağlar. Takıldıktan sonra yapıştırıcının kuruması gerekir. Bu durumda gözler 3 ya da 4 dakika kadar açık tutulması kadar. Mümkün olduğunca göz kırpmamaya çalışılması gerekir. Alt kısma bulaşmasın diye.

Tek parça Takma Kirpik; yapay kirpik ile orijinal kirpiklerin birbiri ile orantılı olması gerekir. Yani biri uzun diğeri kısa olursa görüntü çok çirkin olmasına neden olur. Dolayısı ile orijinal kirpiklerden daha uzun ise Takma Kirpik boydan kısaltılması gerekir.

Takma Kirpiklerin gözde sağlam durması için yapıştırıcı kullanılır. Dolayısı ile yapıştırıldığında bu yapışkan dışarı taşar. Bu durumda göz üzerine yardımcı kozmetik ürünler ile küçük hileler yaparak kötü görüntüyü ortadan kaldırmak mümkün. Dipliner, Eyeliner ya da göz kalemleri bu tür sorunların imdadına koşmaktadır. Gözleri bu kozmetik ürünler ile boyadıktan sonra yapıştırıcı belli olmamaktadır.

Takma Kirpik İşleminin Yan Etkileri Var Mı?

Ankara gibi büyük şehirlerde güzellik uygulamaları için mutlaka sertifikalı elemanlar hizmet sunmaktadır. Böylece hangi işlem uygulanırsa uygulansın yan etkileri ya da zararları minimum seviyeye indirilmektedir. Ankara'daki güzellik merkezleri bu tür işlemler için tercih edilmesi gereken yerlerin başında yer almaktadır. Böylesine masum ve küçük bir işlemin yan etkisi var mı? Diye merak edenler olabilir. Takma Kirpik gibi basit bir işlem bile olsa uzman kişilere danışma ya da uzman kişilere yaptırılmadığı zaman büyük sorunlar ile karşılaşılır. Şöyle ki; gözde ya göz kapaklarında şişme, kızarma, alerjik reaksiyon, akma, sulanma gibi gözü tahriş eden, gözün hassaslaşmasına neden olan sorunlar neden olur. Bu sorunlar sağlığa etkisi göz ardı edildiği takdirde (kaliteli ürün kullanılmaması, işlem sırasında titiz davranmamak ya da uzman ellerden yardım almamak gibi) oluşur.

Takma Kirpik işlemi için kullanılan yapıştırıcı göz ile temas etmesi ya da deri de alerji yapması gibi durumlarda zararlı bir uygulamaya dönüşmektedir. Takma Kirpik gibi piyasadan kolayca edinilmesine bakmak yerine kalitesine bakmak gerekir.