Ankara Teseddür Tasarımı

Ankara Güzellik Salonları Teseddür Tasarımı

TESEDDÜR TASARIMI

Teseddür tasarımı; Teseddür kelimesinin sözlük anlamı örtünmektir. Teseddür tasarımı ile muhafazakâr yaşayan kadınların başörtüsünden ayakkabısına kadar her bir giyim eşyasının kapalı olarak giymesidir. Teseddür tasarımı kadınları daha yakından ilgilendirmektedir. Çünkü modaya olan ilgileri, kapatmaları gereken bölgeler erkeklere oranla daha fazla olması kadınlara yönelik bir tekstil seçeneği olmu...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Ankara Güzellik Salonları Teseddür Tasarımı

TESEDDÜR TASARIMI

Teseddür tasarımı; Teseddür kelimesinin sözlük anlamı örtünmektir. Teseddür tasarımı ile muhafazakâr yaşayan kadınların başörtüsünden ayakkabısına kadar her bir giyim eşyasının kapalı olarak giymesidir. Teseddür tasarımı kadınları daha yakından ilgilendirmektedir. Çünkü modaya olan ilgileri, kapatmaları gereken bölgeler erkeklere oranla daha fazla olması kadınlara yönelik bir tekstil seçeneği olmuştur. Dolayısı ile bu sektör genellikle kapalı kadınlara yönelik şal, eşarp, pardösü, etek, pantolon gibi kıyafetlere uygun olarak üretilmesi sayesinde çeşitliliği de artırmıştır.

Teseddür tasarımı, her mevsime uygun olarak kıyafet seçeneklerini yenileyen markalar, muhafazakâr yaşayan kadınlarda çok şık ve bakımlı olmalarına olanak sunmaktadır. Piyasada ünlü markalar ürün yelpazesini genişleterek Teseddür tasarımına yer vermiştir. Böylece kapalı kadınlar da kıyafet bulmada zorlanmadan, zamana uyum sağlayan kıyafetler ile sosyal hayatta olduğu gibi iş hayatında da kıyafet tercihleri başarılı olmuştur.

Teseddür Tasarımda Hangi Kombinler Yer Alır?

  • Günlük giyim
  • Ofis giyim
  • Özel gün giyim
  • Mevsimsel(kış, bahar, yaz) giyim
Günlük hayatta herkes rahat giyim tarzından yana tercihlerini yapar. Teseddür tasarımı içinde rahatlıktan bahsetmek söz konusudur. Mesela bol tarzda ya da geniş etek, pantolon gibi giyimler kullanılır.

Çalışırken kadınlar daha bakımlı ve kıyafetlerini bu ortama uygun olarak seçim yapması gerekir. Düz renkler (siyah, gri, beyaz, lacivert gibi) yanı sıra ayakkabılarda (yüksek ökçeli) uyumlu olması gerekir.

Nişan, düğün, kutlama gibi günler de kıyafetler daha ışıltılı ve daha renkli olmaktadır. Teseddür tasarımında pullu, uzun elbiseler, eşarplar ile uyumlu bir kombin yapılır.

Mevsimlere göre belirlenen giyimlerde renkleri, işlemeleri daha yaza uygun ya da kış için daha kalın ve uzun Teseddür tasarıma yer verilir.

Teseddür tasarımı için oluşturulan kombinler, markalar tarafından hazır olarak sunulduğu gibi kıyafetleri uydurarak, kendi kombini kendi zevkine uygun olarak oluşturulabilir. Bu durumda kişinin zevki, becerisi ve modayı takip etmesi oluşturulacak kombinlerin şıklığına etki etmektedir. Ayrıca Teseddür tasarımı sadece kıyafet ile sınırlı tutulmamalıdır. Kullanılan aksesuarlar, şal ve eşarplarda bu konuya dâhildir. Uzun kolyeler, eşarplar üzerine takılabilen aksesuarlar, broşlar, çantalar vb. aksesuarlar Teseddür tasarımını güçlendirdiği gibi başlı başına bir sektör olarak karşımıza çıkar.

Kapalı Kadınlar Teseddür Tasarımında En Çok Tercih Ettiği Modeller

Tunik Modelleri; uzun kollu, diz kapağına kadar inen, yakası kapalı bir şekilde tasarlanarak vücudu örten bir modeldir. Rahat ve her mevsimde giyilebilir olması nedeni ile kadınların en çok satın aldığı modellerdendir. Farklı tarzlardaki kesim stili, renkleri ile bu yılda popülerliğini korumaya devam ediyor.

Ferace modelleri; kısa olabileceği gibi uzun modelleri de mevcuttur. Genellikle siyah renkli olup kalın ya da ince kumaşlardan dikilmektedir. Çeşitli işlemeler ile modellerin albenisi artırılır. Süslü modellerin yanı sıra sade modelleri de görmek mümkündür.

Teseddür Tasarımında Fiyatlar

Kaliteli giyim ürünlerinin yanı sıra uygun fiyatlı olması her zaman satın alma nedenleri arasında ilk sırada yer almıştır. Dolayısı ile piyasada geniş çaplı araştırmalar hem daha ucuzunu hem de kalitelisini bulabilmek için yapılıyor. Ankara gibi büyük şehirler çok sayıda tanınmış markaya ev sahipliği yaptığı gibi tanınmış markaların şubeleri de bulunmaktadır. Dolayısı ile Ankaralılar bu konuda çok şanslı. Ancak internet üzerinden sipariş verilerek pek çok markanın ürününü de bulmak kolaylaşmıştır. Teseddür Tasarımı, Ankara'da da büyük ilgi gören bir sektördür. Çünkü açık kadınlar kadar kapalı kadınların tarzlarına yönelik giysiler üretilmesi memnuniyet ile karşılanmaktadır. Dolayısı ile Teseddür tasarımında fiyatlar yeni modeller, modern çizgilere sahip olması ile markadan markaya değişiyor.