Ankara Tırnak Süsleme

Tırnak Süsleme Ankara Güzellik Merkezleri

TIRNAK SÜSLEME

Tırnak süsleme; tırnak yüzeyine figürleri çizme ya da boyama yöntemi kullanarak yapılmasıdır. Tırnak süsleme yapabilmek için manikür setindeki mevcut araç gereçlerden yararlanılabilir. Tırnak süsleme işlemi için; manikür yastığı, manikür masası, uzunlu kısalı fırçalar, manikür havlusu, ince çubuk, noktalama aleti, tırnak bazı, tırnak cilası, oje, sim vb.

Tırnak Süsleme Nasıl Yapı...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Tırnak Süsleme

Zeynep Gökgöz Güzellik Gölbaşı
Sıla Zengin Güzellik Salonu Bağlıca

VIP+ Tırnak Süsleme

toplam 36 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Tırnak Süsleme Ankara Güzellik Merkezleri

TIRNAK SÜSLEME

Tırnak süsleme; tırnak yüzeyine figürleri çizme ya da boyama yöntemi kullanarak yapılmasıdır. Tırnak süsleme yapabilmek için manikür setindeki mevcut araç gereçlerden yararlanılabilir. Tırnak süsleme işlemi için; manikür yastığı, manikür masası, uzunlu kısalı fırçalar, manikür havlusu, ince çubuk, noktalama aleti, tırnak bazı, tırnak cilası, oje, sim vb.

Tırnak Süsleme Nasıl Yapılır?

Tırnak süslemede sıkça kullanılan sembol olarak çiçek, yatay dikey çizgi, kalp, fiyonk, nokta, yaprak vb. yanı sıra bu çeşitli şekiller kişinin yeteneğine göre farklılaştırılabilir. Seçilen sembol tırnaklara nakşedilmeden önce birkaç deneme yapılır. Böylece hata ve yanlışlar düzeltildiği gibi çizgiler, şekiller de kusursuz bir görüntüye kavuşturulur. Bunun için el şekli çizilen kâğıda plastik tırnaklar takılır ve burada çizimler yapılır.

Tırnak süsleme işlemi tercih edilen kıyafete, makyaja, tarza, sezonun popüler renklerine göre de uydurulmaktadır. Mesela kışın yılbaşı gibi özel bir gün için tırnaklara yılbaşı ağacı çizilmesi, yeşil, kırmızı rengini kullanarak Tırnak süsleme yapılır.

Tırnak Süsleme İşleminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tırnak süsleme işleminin rahat yapılabilmesi, şeklin tam oluşması için tırnakların uzunluğu ya da genişliği işleme başlamadan önce kontrol edilmesi gerekir. Ellerde hastalık belirtileri, alerjik durumu varsa mutlaka doktora yönlendirmek gerekir. Kullanılan manikür seti vb. ürünler tırnak yüzeyine ya da deriye hasar verecek nitelikte ise kesinlikle kullanılmamalıdır. Sabırlı ve hassas hareketler ile işlemi yapmak gerekir.

Tırnak Süsleme İşleminde Başka Hangi Teknikler Kullanılır?

Tırnak süsleme çizerek uygulandığı gibi yapıştırma, baskı gibi yöntemler kullanılarak yapılabilir. Bu şekiller şablon şeklinde hazır olarak satılmaktadır. Satın alarak temin edilir. Çiçek şekli, nazar boncuğu vb. yapıştırmalar tırnaklar boyandıktan sonra titiz bir şekilde yerleştirilir. Birbiri ile uyumlu renk olması ve işlemin hatasız tamamlanması ile tırnaklar dikkat çeker. Daha sonradan yapıştırmanın zarar görmemesi için bir kat parlatıcı oje sürülerek işlem sona erdirilir.

Bir de baskı yöntemi vardır ki küçük ve pratik kullanılabilecek tarzdaki damgalar işlem için tercih edilir. Ojeyi resimli şablonun üzerine sürüp sıyırma aparatı ile fazlalık alınıp damga ojeli şablona basılır. Ardından tırnak üzerine getirip deseni tırnak üzerine yerleştirilir. Parlatıcı oje ile işlem tamamlanır.

Tırnak Süsleme İşleminin Yapılması İçin Neler Gereklidir?

Tırnak süsleme için istenilen şeklin düzgün ve tam olarak nakşedilmesi için tırnakların uzun olması gerekir. Eğer tırnaklar kısa ise daha basit şekiller ile sanat yapılabilir. Mesela yatay dikey yönlü çizgiler, puantiye gibi. Desenler yapılır. Ancak tırnakların daha gösterişli olması isteniyorsa uzun tırnaklar gerekir. Kişinin doğal tırnakları yeterli uzunlukta olması gerekir. Takma tırnaklarda bu işlem için kullanılabilir. Böylece istenildiği kadar uzatılabilme imkânına sahiptir. İşlemi yapan ve kullanılan malzemeler Ankara'daki güzellik salonlarında, güzellik merkezlerinde ya da el bakımının yapıldığı mekânlardan temin edilmektedir.

Ankara'da yeni bir akım olan Tırnak süsleme sanatı çocuk, genç, yaşlı demeden bütün kadınları etkisi altına almıştır. Çocuklar için Tırnak süsleme işlemi için daha basit ve yaşlarına uygun semboller kullanılmaktadır. Ayrıca çocukların kendi tırnaklarına uygulanmaktadır. Emoji, uğur böceği gibi şekiller ile uygulama yapılırken gençler daha çılgın daha renkli tasarımlara yönelmektedir. Orta yaş grubu daha pastel tonlardaki ojeler ile sade şekillerden yana tercih yapmaktadır. Ekose desen, kesik çizgiler vb. her yaş grubuna uygun olarak Tırnak süsleme sanatı için Ankara'daki güzellik merkezlerinden yararlanmak gerekir. Çünkü işlemler sonrasında başarılı sonuçların yanı sıra ortamın hijyenik olması, kullanılan malzemelerin steril olması sağlığa dikkat edildiğini göstermektedir.