Ankara Çocuk Saç Kesimi

Çocuk Saç Kesimi Ankara Güzellik Merkezleri

ÇOCUK SAÇ KESİMİ

Çocuk saç kesimi modelleri nasıl olmalıdır? Erkek Çocuk saç kesimi son yılın trendleri nelerdir? Kız Çocuk saç kesimi yaz trendleri hakkında tüyolar nelerdir? Çocuk saç kesimi işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Çocuğun yüz şekli, yaşı, saç tellerinin kalın ya da ince olması, saç tellerinin düz mü dalgalı mı kıvırcık mı olduğu durumlara göre saça ş...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Çocuk Saç Kesimi Ankara Güzellik Merkezleri

ÇOCUK SAÇ KESİMİ

Çocuk saç kesimi modelleri nasıl olmalıdır? Erkek Çocuk saç kesimi son yılın trendleri nelerdir? Kız Çocuk saç kesimi yaz trendleri hakkında tüyolar nelerdir? Çocuk saç kesimi işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Çocuğun yüz şekli, yaşı, saç tellerinin kalın ya da ince olması, saç tellerinin düz mü dalgalı mı kıvırcık mı olduğu durumlara göre saça şekil verilmesi gerekir. Çocuk saç kesimine başlamadan önce saçların tamamı ıslatılır. Bu işlem için spreyler kullanılabileceği gibi saçları direkt yıkanabilir. Amaç kesimden önce saçların elektriklenmesini önlemek, bütün saç tellerini bir araya getirmek ve taramayı kolaylaştırmak içindir. Kız Çocuk saç kesimi işlemi yapılıyorsa kızların saçları daha uzun olduğu için bölüm bölüm ayırmak gerekir. Erkek Çocuk saç kesimi için böyle bir hazırlığa gerek yoktur.

Kız Çocuk saç kesimi için tüyolar vardır. Eğer yüz hatları yuvarlak ise saç modeli de bu hatlara göre ayarlanmalıdır. Mesela kâkül tarzı idealdir. Böylece yuvarlak yüz hatları uzun bir görüntü elde edilir. Düz yüz hatları için kâkül uygulanmamalıdır. Saçların uzunluğu omuzlara kadar bırakılması gerekir.

Erkek Çocuk saç kesimi için trendlere göre hem çocuklara ideal kullanım sağlayacak hem de dış görüntülerini olumlu katkı sağlayacak tarzlardan yanadır. Sadece saçın orta kısmı biraz uzun bırakılıp diğer taraflar iyice kısaltılan saç tarzı okul çağı çocuklar için tercih edilebilir.

Çocuk saç kesimi yapılırken modele uygun ve isteğe uygun uzunlukta saçlar kesilebilir. Her saç modeli farklı uzunlukta olduğundan modelin istenildiği gibi olması için saçın uzunluğu önemlidir.

Kız Çocuk saç kesimi modelleri şunlardır:

Kâküllü model; kız çocuklarının saçlarına hareket katmak için ideal bir tekniktir. Ancak çocuğun rahat etmesi bu model için çok önemlidir. Dolayısı ile kâkül boyunu iyi ayarlamak gerekir. Çocuğun görüşünü engellememesi için kısa kâkül tercih edilebilir.

Küt model: hem taraması hem bağlanması açısından son derece ideal bir modeldir. Küt saç her çocuğa yakışan bir modeldir.

Bob modeli: son yıllarda oldukça popüler modeller arasındadır. Hem saçlar kısa hem de modelli olması açısından pek çok avantaja sahiptir. Özel günlerde bir fön ile modeli belirginleştirmek yeterli olmaktadır.

Kat modeli: uzun saçlardan vazgeçemeyen kız çocukları için uygulanabilir. Saçların boyuna karışmadan değişiklik yapmasını kolaylaştıran bir modeldir. Saçlara ara ara kat vererek saçlarda değişim yapılmasını kolaylaştırmaktadır.

Erkek Çocuk saç kesimi modelleri şunlardır:

Kâküllü model: hem erkek hem de kız Çocuk saç kesimi modelleri içerisinde ortak bir kesimdir. Ancak kızların saçları daha uzun olduğundan model farklılaşmaktadır. Erkek çocukları için bu model öne doğru saçların kesilerek şekillendirilmesidir.

Mohawk model: saçın bir kısmı uzun bir kısmı kısa olan tarz bir modeldir. Özellikle dış görünüşlerine önem veren çocukların çokça tercih ettiğini görmekteyiz. Saçların orta kısmı uzun bırakılıp etrafı iyice kısaltılmaktadır.

Yan tarafa doğru model: erkek çocukları genellikle hareketlidir. Dolayısı ile kısa saçlar rahat hareket etme imkânı sağlar. Saçları kısaltıp yan tarafa doğru model vermek şıklığı artırır.

Asker modeli: bu modelin özelliği yan, arka, ön, orta kısacası bütün saçların uzunlukları aynıdır ve kısadır. Her erkek çocuğuna yakışan ideal bir saç modelidir.

Klasik model: erkek Çocuk saç kesimi modelleri birbirine benzese de saçları şekillendirirken uygulanan yöntemler saçların modelini farklılaştırmaktadır. Mesela bu model önceki yazdıklarımız ile benzerdir. Yan taraflar kısa orta hafif uzundur. Ancak bu modele jöle sürülüp yukarı doğru hacim verildiğinde özgün bir modele dönüşmektedir.