Ankara Collogen Bakım

Collogen Bakım Ankara Güzellik Merkezleri

COLLAGEN BAKIM

Collagen bakımı, ciltte oluşan ve oluşabilecek her türlü problem ile savaşmanın en etkili yoludur. Collagen bakım ile ileri yaşlarda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, sarkma, solgun ve mat bir görüntü vb. cilt sorunlarına çözüm olmanın yanı sıra tırnak ve saçları da güçlendirmektedir. Collagen bakım sayesinde yaşınız cildinizde oluşan belirtiler tarafından ele verilmeyecektir. Çünkü Colla...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Collogen Bakım

Zeynep Hüseyinoğlu Güzellik Etimesgut
Neslim Güngen Beauty Mamak
Lola Beauty Çukurambar
toplam 77 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Collogen Bakım Ankara Güzellik Merkezleri

COLLAGEN BAKIM

Collagen bakımı, ciltte oluşan ve oluşabilecek her türlü problem ile savaşmanın en etkili yoludur. Collagen bakım ile ileri yaşlarda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, sarkma, solgun ve mat bir görüntü vb. cilt sorunlarına çözüm olmanın yanı sıra tırnak ve saçları da güçlendirmektedir. Collagen bakım sayesinde yaşınız cildinizde oluşan belirtiler tarafından ele verilmeyecektir. Çünkü Collagen bakım ile tedbir alınarak bu belirtiler engellemektedir. Collagen bakım için kozmetik ürünler kullanılabileceği gibi beslenme alışkanlıkları da etkili olmaktadır. Mesela kırışık önleyici kremler, serumlar, kürler vb. ürünler Collagen bakımı için kullanılmaktadır.

Collagen bakımı neden yapılır? Cilt onarımı ve beslenmesi için çeşitli yapı taşlarına ihtiyaç vardır. E, C ya da A vitaminleri, Collagen proteini cildin ihtiyaç duyduğu temel maddelerdendir. Ciltte esnek, parlak, sıkı ve genç bir doku için bu maddeler ile sağlanmaktadır. Collagen bakımı ile dokuların ileri yaşlarda üretmeyi durdurduğu Collagen maddesinin takviyesi gerçekleştirilmektedir.

Collagen bakım uygulamaları şunlardır:

Collagen bakım mask: özellikle yüz bölgesi için ideal bakım uygulamasıdır. Ağız çevresi, yanaklar, gıdı, göz çevresinde meydana gelen sarkmalar ve derin çizgiler için Collagen bakım mask kullanılabilir. Yüz bölgesindeki cildi toparlar ve kaybolan nemi geri kazandırır. Yıllar içerisinde meydana gelen yıpranmalar bu bakım uygulaması sayesinde iyileştirilmektedir. Kapsül ve solüsyon karışım ile hazırlanan Collagen bakım mask yüze güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Collagen hyaluronik bakım: bu uygulama sadece kırışıklık ve çizgileri tedavi etmek için uygulanır. Yılda sadece 1 ya da 2 kere uygulanarak cilde pürüzsüz bir görüntü verir. Collagen hyaluronik bakım sayesinde cildin üretimini durdurduğu Collagen üretimi yeniden başlatılır. Kür şeklinde hazırlanan bu uygulama aralıklarla yapılır. Collagen bakım öncesinde cildi dezenfekte edilmiş olması gerekir.

Collagen dolgu: eğer ciltte meydana gelen hasar derin ise o zaman en etkili bakım uygulaması Collagen dolgudur. Bu işlem için enjeksiyon yardımı ile cildin alt tabakasına Collagen yani protein takviyesi yapılmaktadır. Ciltte sadece kırışıklık ya da sarkma gibi sorunlar meydana gelmez. En önemli sorunlardan biri de deri de çökmeler ya da çukurlaşmanın oluşmasıdır. Hemen sonuç alınması açısından başarılı bir uygulamadır. Collagen doku tedavisi sonrasında Collagen bakım ile cildinize güzel bir bakım işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu yöntemlerden başka bir de zayıflama yöntemlerinde Collagen bakım uygulamaları görülmektedir. Yani sağlıklı ve etkili bir zayıflama için alınan ek besinlerde Collagen miktarının yüksek olması hem vücuttaki eksik Collagen miktarına takviye olurken hem de zayıflama işlemi gerçekleştirilir.

Collagen bakım sayesinde çeşitli yara oluşumu durumunda çabuk iyileşme sağlar. Ciltten başka eklemlerde ve göz de sağlığını da korumaktadır.

Kozmetik sektöründe pek çok bakım uygulaması vardır. Bu uygulamalar ciltte meydana gelen soruna ve cilt tipine göre uygulanmaktadır. Sayısız pek çok uygulama arasında akıllara gelen soru şüphesiz hangisinin daha etkili olduğu yönündeki soruların sıkça sorulmasıdır. İşte Collagen bakım uygulamaları yeni nesil tedavi ve bakım yöntemlerinden en başarılı olanlardır. Ciltte oluşan başlangıç, orta ve ileri seviyedeki soruna göre uygulanması en büyük avantajdır. Böylece işlem esnasında da cildi tahrip etmeden koruma özelliği göstermektedir.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin güvenle uygulayacağı bakım uygulaması; Collagen bakımdır. Çünkü insan bedeni normal işleyiş süresinde Collagen üretir. Yaş ilerlemesi durumunda bu üretim zaman içinde yavaşlar ve durur. İşte duran Collagen sistemi cildin kısa süre içinde bütün özelliklerini kaybederek (nem, parlaklık, sıkı görüntü vb.) deformasyonlar meydana gelir.