Ankara Dermapen

Dermapen Ankara Güzellik Merkezleri

DERMAPEN

Dermapen tekniği nedir? Dermapen; Cildin en alt tabakasına kadar ulaşan mikro iğneler sayesinde dokuların uyarılmasıdır. Böylece en alt tabakadan uyarılan cilt dokusu kendini yenilemeye başlıyor. Dermapen tekniği ile cilt üzerindeki her türlü sorun (sivilce izleri, kırışık çizgileri, güneşin ışınlarının oluşturduğu lekeler, sarkan cildin toparlanması ve gerdirilmesi, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan çatlaklar, hastalık...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Dermapen

Sıla Zengin Güzellik Salonu Bağlıca

VIP+ Dermapen

toplam 38 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Dermapen Ankara Güzellik Merkezleri

DERMAPEN

Dermapen tekniği nedir? Dermapen; Cildin en alt tabakasına kadar ulaşan mikro iğneler sayesinde dokuların uyarılmasıdır. Böylece en alt tabakadan uyarılan cilt dokusu kendini yenilemeye başlıyor. Dermapen tekniği ile cilt üzerindeki her türlü sorun (sivilce izleri, kırışık çizgileri, güneşin ışınlarının oluşturduğu lekeler, sarkan cildin toparlanması ve gerdirilmesi, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan çatlaklar, hastalık sonucunda ciltte oluşan hasarın tedavi edilerek cildin yenilenmesi) tedavi edilmektedir.

Tıpkı eskiden beri Çin'de hastalıkların tedavisinde kullanılan akupunktur yöntemindeki gibi iğnelerden yararlanılmaktadır. Akupunkturun etkisini duymayan yoktur. İşte Dermapen tekniği sayesinde de insanlara yeni çözümler sunmaktadır.

Dermapen Tekniğinin Kullanıldığı Alanlar

Saç, Boyun, yüz, el ve doku tahribi olan her cilt yüzeyine, cilt tipine uygulanan esnek bir teknik; Dermapen. Hassas cilt yüzeyleri de uygulama alanına dâhildir. Tekniği uygulamadan önce mutlaka doktor ve uzman tarafından muayene işleminden geçmek gerekir. Böylece işlemi uzmanlar tavsiye etmesi halinde uygulamaya başlanabilir.

Dermapen tekniği ile cildin ihtiyacı olan serum, vitamin gibi maddelerin takviyesi yapılmaktadır. Cildi yenilemeye yardımcı olacak bu maddeler, kısa yoldan ve kısa sürede iyileşmeye etki edecektir. İşlem süresi kısa sürdüğü gibi iki ya da üç seans sayısı ile istenilen sonuca ulaşmak mümkündür.

Dermapen Tekniğini Nasıl Uygulanır?

Dermapen tekniğini uygulamadan önce Cilt yüzeyindeki gözeneklerin açık olması ile nefes alması gerekir. Bunun için cilt yüzeyinde kimyasal herhangi bir madde bulunmamalıdır. Cilt dezenfekte edilir. Makyaj, krem vb. maddelerden arındırarak işleme hazır hale getirilmelidir. Sadece işlem yapılacak alana geçici anestezi yapılır. Her hastaya ayrı ve başka cihaz başlığı kullanılmaktadır. Başlık yenilendikten sonra işlem için gerekli olan madde hyluronik asittir. Cihaz başlığı yüzeyde gezdirilerek bu maddenin emilimi sağlanır. Cihaz, cilt yüzeyinde gezdirilirken aynı anda cilde çok sayıda ve çok kez mikro iğneler girip çıkar. Madde cildin alt tabakasına gönderilir. hyluronik asit ve mikro iğneler sayesinde ciltteki dolaşım harekete geçer ve yeniden canlanır. Yavaşlayan ya da çalışmayan cilt dokuları eskisi gibi çalışmaya başlar. Kısa süre de cilt kendini yenileme işlemini tamamlar. Yaklaşık elli beş altmış dakika kadar sürer. Ardından ciltte ek maddeler de kullanılabilir. Bu durum hastanın derisinin durumuna bağlıdır. Mesela leke sorunu için leke serumları ilave edilmesi gibi.

Dermapen Tekniğinin Yan Etkileri Veya Zararları Var Mı?

Dermapen, yukarıda anlattığımız gibi oldukça kolay ve sancısız bir işlemdir. Seans sonrasında günlük işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Deri üzerinde dokuyu tahrip etme gibi cilde zarar verecek işlemler yapılmaz. Sadece mikro iğnelerin cilde girip çıkmasından ötürü, cilt yüzeyinde hafif kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık yirmi dört saat içinde kendiliğinden geçer. İğne korkusu olan kişiler, bu işlemi yaptırma konusunda çekinceleri olabilir. Ancak cihazın cilt yüzeyinde gezdirilirken titreşimler yayması iğnenin acıtma hissini minimuma indirmektedir. Bu durumda iğnelerin hissedilmeyecek kadar ince ve ağrısız olması Dermapen tekniğinde avantaj sağlamaktadır.

Ankara gibi büyük şehirlerde Dermapen tekniği başta olmak üzere son on yılın en popüler uygulamalarını yapan uzman ve hizmetin sunulduğu mekânları bulabilirsiniz. Pürüzsüz ve parlak bir cilt, yaşın ilerlemesinden dolayı yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması gibi etkileri cildinizde görmek istiyorsanız Dermapen tekniğini mutlaka denemelisiniz. Ankara da Dermapen tekniğini uygulamak isteyenler için iki yöntem sunabiliriz. İlk yöntem; Dermapen makinesini, serum ve vitaminlerini ilgili yerlerden temin ederek evde uygulayabilirsiniz. İkinci yöntem; Ankara'daki güzellik merkezleri ya da polikliniklere giderek işi uzman eller tarafından gönül rahatlığı ile yaptırılabilir.