Ankara Epilasyon

Epilasyon Ankara Güzellik Merkezleri

EPİLASYON uygulamaları çok çeşitlidir. Bunlardan bazıları; Lazer epilasyon (Nd-YAG (Q Tetikli) Lazer, Ruby (Yakut) Lazer, Alexandrite Lazer, Diode Lazer), IPL Foto epilasyon, İğneli epilasyon klasik yöntem, Blend yöntemi, Bio-aktif sistem, Radyo frekansı ile epilasyon. Sizlere epilasyon ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca Ankara'da epilasyon yapılan salonları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

LAZER EPİLASYON NEDİR?
Teknolojik gelişmelere bağlı olara...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Epilasyon

toplam 80 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Epilasyon Ankara Güzellik Merkezleri

EPİLASYON uygulamaları çok çeşitlidir. Bunlardan bazıları; Lazer epilasyon (Nd-YAG (Q Tetikli) Lazer, Ruby (Yakut) Lazer, Alexandrite Lazer, Diode Lazer), IPL Foto epilasyon, İğneli epilasyon klasik yöntem, Blend yöntemi, Bio-aktif sistem, Radyo frekansı ile epilasyon. Sizlere epilasyon ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca Ankara'da epilasyon yapılan salonları bu sayfamızda bulabilirsiniz.

LAZER EPİLASYON NEDİR?
Teknolojik gelişmelere bağlı olarak genişleme ve değişim gösteren lazer, belirli frekanstaki ışıkların yoğunlaştırılarak gönderilmesidir. Çeşitli frekanslarda yayılan lazer ışınları sadece koyu renkli pigmentler üzerinde etkilidir. Koyu renkteki pigmentleri küçük titreşimler ile tetikleyerek ısıya dönüştürür. Lazer, tıp dünyasında uzun yıllar boyunca çeşitli hastalıkların tedavisinde çözüm olarak uygulanmıştır. Kozmetik ve güzellik sektöründe henüz çok yeni bir uygulamadır.

Ülkemizde ve tüm dünya da güzellik uygulamaları arasında giderek yaygınlaşan ve ilgi gören başarılı bir yöntemdir. Birçok insan henüz yeni duymuş olmasına rağmen bir kısım insan yeterli bilgiye sahip değildir. Lazer epilasyon nedir? Sorusu ile güzellik uygulamasındaki yeni yöntemi tanıtmak ve tüy sorunu yaşayan kişilere yeni bir çözüm önerisinin varlığından haberdar olmalarını sağlamaktır.

Yukarıdaki açıklamalardan sonra Lazer epilasyon nedir? Sorusunun cevabı biraz daha netleşmiş oldu. Lazer epilasyon; kıl köklerinin içerdiği koyu renkli pigmentlere yayılan ışınlar ile tetikleyip kalıcı olarak yok olmalarını sağlamaktadır. Kıl ve tüylerin dökülmesi ile büyük konfor sağlamaktadır. Hem kadınların hem de erkeklerin geçmişte olduğu gibi günümüzde yaygın sorunu olan tüyler ve kıllardan kurtulmak için son yılların yeni trendi; lazer epilasyon. Epilasyon yöntemleri arasında hem yeni hem de sağlıklı olması ile büyük ilgi görmektedir. Ayrıca kadın ya da erkek fark etmeksizin uygulayan kişinin elde ettiği verim ile pek çok üstünlüğü mevcuttur. Tüylerin ve kılların yoğun olduğu cilt yüzeyine gönderilen lazer ışınlarının belirli süre tutulması ile lazer epilasyon işlemi uygulanmaktadır. Bu açıdan bakıldığına hem kolay uygulanması hem de yüzeyde deformasyon gibi yan etki ya da zararının görülmemesinden dolayı çok kullanışlıdır. Lazer epilasyon nedir? Yüz, kol, bacak, koltuk altı, sırt vb. hassas cilt yüzeyleri de dâhil olmak üzere kıl ve tüylerden tamamen kurtulmak, kişinin sağlığına, cilt sağlığına hiçbir zararı olmayan yöntemdir. Kullanım alanı tıp ile başlayan lazerin güzellik sektöründe etkisini daha da artırmak ve kişi üzerinde herhangi bir yan etkisinin hissedilmemesi için lazer epilasyon cihazlarının hassaslığı artırılmıştır. Böylece uygulama süresi azalmış, yaz ayları ya da kış ayları fark etmeksizin dört mevsim uygulanabilirliği sağlanmıştır.

Lazer epilasyon nedir? Sorusuna başka bir yanıt olarak şu açıklamayı da yapabiliriz; epilasyon yöntemleri arasında anında çözüm sağlayan, diğer yöntemlerden daha güvenli, herhangi bir ağrı –sızı- yanma hissi gibi işlem anında ya da işlem sonrasında etkilerinin yaşanmadığı epilasyon çeşididir.

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI ÇEŞİTLERİ

İstenmeyen tüyler ve kıllar özellikle kadınlar arasında büyük bir sorundur. Dolayısı ile epilasyon yöntemleri arasında en etkilisini seçip, uzun süreli temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. Bu konudaki hassasiyet ve titizlikleri lazer epilasyon cihazları çeşitlerini yakından incelemelerinden görmekteyiz. Lazer epilasyon işleminden verim almak için doğru lazer epilasyon cihazları çeşitlerini doğru hastalara kullanılması ile mümkündür. Dolayısı ile kullanılan cihazların ne tür özelliklere sahip olduğu ve hangi tip ciltler için uygun olduğu gibi bilgiler epilasyon süresince işinizi kolaylaştırır.

Yüksek verim alınması ile beğenilen lazer epilasyon cihazları çeşitleri, piyasadaki son teknolojik cihaz hangileri bir göz atalım:

Alexandrite lazer epilasyon: kıl tipinin koyu renkteki pigmentlere sahip olması, yapısının sert olması ile lazer epilasyon cihazları çeşitleri içerisinde bu cihazdan yüksek verim alınır. Kişinin ten rengi açık olması gerekir. Alexandrite lazer epilasyonun gönderdiği ışınlar sadece bu tipteki kıllara etki etmekte ve bu tipteki kıllar tarafından tutulmaktadır. Dolayısı ile kılların yoğun olduğu bölgede 8 seans sonrasında kalıcı olarak dökülmeler yaşanır.

İşlemin uygulanacağı bölge önemlidir. Hassas cilt yüzeyleri için ayrı cihaz başlığı kullanılırken diğer bölgeler için ayrı cihaz başlığı kullanılır. Çok yaygın olarak kullanılır ve sonrasında herhangi bir şikâyet ya da olumsuz bir geri dönüş yaşanmadığından dolayı güvenilirliği yüksektir. Pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmak için belirli bir seans sayısında uygulanması gerekir. Yukarıda belirttiğimiz 8 seans standart olup hastalara göre değişiklik göstermektedir.

Diode lazer epilasyon: diğer adı ütüleme epilasyon olarak da geçmektedir. Çünkü cilde sıcak bir hava gönderilirken cildin zarar görmemesi için soğuk havada aynı anda işleme dâhildir. Esmer cilt tipleri için uygun bir cihazdır. Sert ve koyu renkli kıllardan kurtulmak için uygulanır. Ayrıca cilt üzerinde başlık gezdirilir ve kılları fark eden cihaz köklerine ışın gönderir. Hassas cilt yüzeylerine değil de kol, bacak gibi geniş alanlara uygulanır. Cihaz başlığı sorunlu cilt yüzeyinde gezdirilirken çok sayıda kıl köklerine işlem yapılmaktadır. Bir seans sonrasında kıllar dökülmeye başlar.

Nd: yag lazer epilasyon: diğer cihazlara göre en etkili olan cihaz çeşididir. Çünkü kalın kıllar ya da ince yapıdaki tüyler ayırt etmeksizin cilt yüzeyindeki bütün pürüzleri yok etmektedir. Açık renkli cilt tiplerinin yanı sıra çok koyu cilt tiplerinde de uygulanmaktadır. Çok koyu cilt tipi esmer ile sadece sınırlandırılamaz. Hatta zencilerin cilt tipine bile uyum sağlamaktadır. Cihazın en güzel özelliğinden biri de ışınların frekans boyutlarının ayarlanabilir olmasıdır. Böylece her cilt tipi için uygun hale getirilebilir. Aynı zamanda sade kıl köklerine işlem yapmaz. Aynı zamanda kıl köklerinin büyüyüp gelişmesine katkı sağlayan küçük yapıdaki damarları da uyarır. Böylece sadece cildin üst kısmı ile değil aynı zamanda cildin alt tabakasına kadar etki edecek ışınlar gönderilmektedir.

Işık tabanlı yöntemler: lazer epilasyon cihazları çeşitleri arasında gösterebileceğimiz ışık tabanlı yöntemlere mavi ışık, foto epilasyon ve ıpl gibi yöntemleri de dâhil edebiliriz. Ancak epilasyon yöntemleri gibi yüzeysel ve çok basit işlem uygulanır. Yani yukarıda bahsettiğimiz Alexandrite, nd: yag ve Diode gibi kıl köklerine ulaşamıyor. Çünkü kullanılan ışınlar o kadar güçlü değildir. Etkileri de bu durumda geçici çözüm sağlamaktadır. Kıl ve tüyler tekrar tekrar uzar ve işlemin tekrarlanmasını gerektirir. Yani cımbız, ağda gibi ilkel yöntemlerin daha modern halidir dersek yeridir. İşlem esnasında kıl ve tüylerin yoğun olduğu yüzeye değdirilerek uygulanır. Başka bir hastaya uygulanması için temizlik ve bakımının yapılmış olması gerekir. Titiz ve hassas kişiler bu açıdan pek tercih etmez. Kalıcı çözüm arayanlar için kesinlikle verim elde edemeyeceği yöntemlerdendir.

Lazer epilasyon cihazları çeşitlerinden uygun olanın seçilmesi, lazer epilasyon konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip profesyonel kişilerce yapılması halinde güvenilirdir ve vücutta istenilen bölgeye uygulanabilir.

Kullanılan cihazlar FDA tarafından onaylanmış ve kontrol edilmiş cihazlar olması gerekir. Kişinin bilgi ve tecrübesi kadar herhangi bir cihaz olmamasına da dikkat etmek gerekir. En önemlisi de cihazların onaylı olmasıdır.

LAZER EPİLASYON FİYATLARI

Güzellik sektöründe epilasyon işlemi için modern veya basit olmak üzere pek çok yöntem mevcuttur. Mesela ilk olarak istenmeyen tüylerden kurtulma işlemi ağda ile başlayıp zaman içinde cımbız, ip, tıraş gibi yöntemler izlemiştir. Bu işlemler, kolay yapıldığı gibi ucuz maliyetli olması bakımından da çok tercih edilmesi için yeterli olmuştur. Ancak etkisini çabuk yitirmesi işlemin tekrarlanmasını gerektirmiştir. Bundan dolayı ucuz gibi görünen yöntemler aslında tekrarlanmasından dolayı cüzdanları epey yordu. Tıp dünyasında etkisi kanıtlanan lazer, kısa süre de güzellik piyasasına geçerek burada da etkisi araştırıldı ve sonuçların kesin sonuçlar alınması nedeni ile güzellik sektöründe de uygulanabilirliğini gösterdi. Etkisi, cilt tipleri, lazer epilasyon cihazları gibi konular kadınlar ve erkekler tarafından çok merak edilen konulardandır. Ancak araştırılması gereken diğer bir konu fiyatlardır. Yani yeni bir yöntem olmasına rağmen kısa süre de nasıl insanları etkisi altına aldığının yanı sıra lazer epilasyon fiyatları ile uygulamanın cüzdanı yorup yormayacağının araştırılması gerekir.

Lazer epilasyon işlemi ilk olarak Ankara'da uygulanmaya başlanmış ve daha sonra diğer şehirlere de yayılmıştır. Ankara'nın her semtinin köşe başında mutlaka rastlayacağınız bir güzellik merkezi vardır. Bu mekânlarda lazer epilasyon işlemleri de başlı başına bir hizmet olarak sunulmaktadır. Lazer epilasyon işlemi için kadınlar kadar erkeklerde yoğun ilgi göstermektedir. Öyleyse kadınlara ve erkeklere uygulanmada lazer epilasyon fiyatlarını öğrenelim:

Kadın lazer epilasyon fiyatları, seans başı olup vücuttaki bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca paket uygulama ile fiyatlarda indirim söz konusu olmaktadır. Yüzün her noktasına uygulanan lazer epilasyon 160,90 TL, koltuk altı 55 TL, sadece bıyık 49, 90 TL, bütün bacak 543 TL, kolun yarısı için 199 TL, bütün vücuda uygulanması için 799 TL (fiyata yüz dâhil değildir).

Lazer epilasyon sayesinde tüy, kıl gibi sorunlar geride kaldığı gibi sürekli uygulama olmadığından dolayı paranız da cebinizde kalacaktır. İşlemler yukarıdaki fiyat aralığına tabi olması ilk başta biraz çekinmenize sebep olabilir. Ancak ilk seans sonrasında gözle görülebilir etkiyi fark edince her kuruşun karşılığını almanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Hizmetin kalitesi, kaliteli ortam, uzman kişiler tarafından süreç hakkında bilgi verilmesi gibi konular da lazer epilasyon işlem sürecine dahildir.

Erkek lazer epilasyon fiyatları, tek seans için uygulanıp vücudun bölümlerine göre değişir. Erkeklerin kıl ve tüy yapıları daha kalın, daha sert ve koyu renkli olmasından dolay işlemlerin uzamasına neden olabilir. Ancak lazer epilasyon sistemi erkeklerinde pürüzsüz cilt hayalini gerçekleştirmede etkili bir yöntem olmuştur. Sakal bölgesinde kalan üst bölge için 57 TL, göğüs bölgesi için 380 TL, omuz 194 TL, ense 50 TL, kaş ortası için 36 TL, bütün vücut için 1689 TL gibi fiyatlar uygulanmaktadır.

Yukarıda kadınlar ve erkeklerin seansları için belirlediğimiz fiyatlar değişkendir. Ankara'daki farklı güzellik merkezleri lazer epilasyonu işlemi için değişik cihazlar kullanmakta, müşterilerin ilgisini çekmek için çeşitli indirimler ve kampanyalar da uygulanmaktadır. Dolayısı ile net fiyatlardan bahsetmek oldukça zordur.

ANKARADA LAZER EPİLASYON MERKEZLERİ

Çalışma hayatında kadınların yer almasının yanı sıra sosyal hayatta da aktif olmaları dış görünüşlerinde, kılık, kıyafetlerinde daha özenli ve titiz olmalarını gerektirmiştir. Güzelliğine önem veren ve bakımını düzenli olarak yaptıran kadınlar Ankara'da güzellik piyasasını canlandırıyor. Dolayısı ile en son yenilikleri Ankara da görmek mümkündür. Lazer epilasyon yöntemi bu uygulamalar arasında ilk sırada yer alır. Dolayısı ile Ankara'da lazer epilasyon merkezlerinin sayısı giderek artmaktadır. Kimisi profesyonel kişiler tarafından kimisi işin ehli olmayan kişiler tarafından yürütülmektedir. Piyasayı iyi araştırmak, Ankara'da lazer epilasyon merkezlerinde danışmanlara merak ettiklerinizi sorarak gerçek ve doğru bilgiler edinmelisiniz.

Lazer epilasyon işlemi, kişinin sağlığına etki eden bir uygulama (kıl ve tüylerden kurtulma) olduğundan direkt doktor kontrol ve gözetiminde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Buna bağlı olarak cilt yüzeyinde kızarıklık, leke, yanık gibi tahribat oluşumuna neden olmaması için Ankara'da lazer epilasyon merkezlerinde cilt tipinize uygun olan cihazlar kullanılmaktadır.

Ankara'da lazer epilasyon merkezlerinden başka klinikler, poliklinik, güzellik salonu, güzellik merkezi gibi yerlerde de lazer epilasyon hizmeti verilmektedir. Hem bu mekânlar hem de Ankara'da lazer epilasyon merkezleri FDA tarafından onaylanan makineler kullanılarak lazer epilasyon işleminin güvenilirliği kat ve kat artırılmıştır.

ANKARA LAZER EPİLASYON TAVSİYE

Eşsiz şehir manzarası ve cana yakın insanları ile marka haline gelen Ankara'da güzellik uygulamaları hakkında merak edilen bütün bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. En çok da lazer epilasyon uygulamalarından yararlanmak isteyen kadın ya da erkek kısacası herkes Ankara lazer epilasyon tavsiyeler ile bilgi sahibi olabilecektir.

Kızılay, Tunalı, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Çankaya, Gop, Eryaman, Batıkent, oran, yıldız semtleri Ankara'nın en gelişmiş yerlerindendir. Yenilikleri takip etme ve yeniliklere kolayca uyum sağlama açısından diğer yerlere örnek olmaktadır. Özellikle de lazer epilasyon yönteminin halka tanıtılması, faydalarının fark edilmesi, insanların pürüzsüz ve parlak cilde kavuşmak için konforlu bir uygulama olan bu yöntem için çeşitli firmalar, müşterilerini ağırlamaktadır.

Güzellik salonları, güzellik merkezleri, klinikler, poliklinik ve hatta lazer epilasyon işleminin yapıldığı hastaneler de Kızılay, Tunalı, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Çankaya, Gop, Eryaman, Batıkent, oran, yıldız semtlerinde bulabilirsiniz. Bu semtlerde güzellik merkezleri ya lazer epilasyon merkezleri sayesinde hizmetler ayağınıza kadar gelmiştir. Böylece lazer epilasyon işlemi için Ankara'yı bir uçtan bir uca gitmek yerine zaman tasarrufu sağlamak, yerleşkesinin ulaşım noktalarına yakın olması gibi faktörlerde Ankaralılara sağlanan kolaylıklar arasındadır.

Ankara lazer epilasyon tavsiyelerinden bir diğeri, işin uzman kişiler tarafından yapıldığına emin olmaktır. Çünkü cilt, insanın sahip olduğu en değerli giysidir. Dolayısı ile lazer ışınlarını yayan cihazların yüksek frekanslı verilmesi ya da yanlış cihazın kullanılması yarardan çok zararı söz konusu olacaktır. Dolayısı ile her yerde lazer epilasyon işlemi yaptırılmaz. Emin olduğunuz ya da arkadaşlarınızın memnun kaldığı ve size de önerdiği mekânları değerlendirmenin ilk sırasında almanız gerekir.

Kızılay, Tunalı, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Çankaya, Gop, Eryaman, Batıkent, oran, yıldız semtlerinde yer alan lazer epilasyon uygulamasına sahip yerler sadece bölge halkı tarafından tercih edilmiyor. Çevre semtlerden ya da çevre şehirlerden bile Ankara'ya gelerek lazer epilasyon işlemi uygulatan kişiler mevcuttur. Mekânların müşteri sayısı bu durumun en güzel kanıtıdır.

Ankara lazer epilasyon tavsiyelerinden diğeri, herkesin yaptırabileceğidir. Yani ergenlik çağını atlatmış herkes lazer epilasyon işlemi için uygundur. Cilt yapısına, kıl ve tüy durumuna göre ön muayeneden sonra nasıl bir program uygulanacağı hakkında uzmanlar kişileri bilgilendirmektedir. En önemlisi de ön muayene işlemi her müşteri için ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Ankara lazer epilasyon tavsiyelerinde Kızılay, Tunalı, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Çankaya, Gop, Eryaman, Batıkent, oran, yıldız semtlerini sık sık duyarsınız. Çünkü bu yerlerdeki güzellik merkezleri ya da lazer epilasyon merkezlerinde işlemlerin sonuçlarındaki başarılar insanların ilgisini çekmiştir.

Ankara lazer epilasyon tavsiyelerinde cilt rahatsızlıkları olan kişilerin lazer epilasyon işlemi yaptırmaması gerektiği yönündedir. Mesela sedef hastaları, sivilce sorunlu cilt tipleri için doktorlar işlemi uygulamıyor. Ayrıca hamileler de bu süre boyunca lazer ışınlarından uzak durmalıdır.

Epilasyon işlemi sonrası cildin korunması gerekir. Herhangi bir kimyasal madde ya da sıcak su gibi şeyler cilde temas ettirilmemelidir. İşlem sonrasından bir gün geçip cildin dinlenmeye bırakılması gerekir. Makyaj ürünleri gözenekleri kapatıp cildin nefes almasını engelleyeceği için bu bir gün boyunca cilde temas ettirilmemesi gerekir.

EPİLASYON

IPL Foto epilasyon uygulaması, bir lazer benzeri cihaz ile gerçekleştirilen epilasyon uygulamalarından birisidir. Kullanılan cihaz tam olarak bir lazerin sahip olduğu zarar verici etkilere sahip olmayan daha özel tasarlanmış bir ışık kaynağından meydana gelir. Buna göre kullanılan metot ise yoğun ışık enerjisi ile tüylerden kurtulmaktır. Bu cihaz ile elde edilen ışık enerjisi, kıl köklerine uygulandığında, burada bulunan tüylerin köklerinden ayrılmasını sağlamaktadır.

Herhangi bir lazer enerjisi kullanılmadığı için de, IPL foto epilasyon uygulamalarının gerçekleştirilebildiği bölgeler daha çok çeşitlilik göstermektedir. Ayrıca lazer ışığının bu yoğun etkisini içermediğinden dolayı, sadece istenmeyen tüyleri köklerinden ayırarak, kök bölgesinde bulunan hücrelere veya dokulara zarar vermemektedir.

IPL foto epilasyon uygulamalarının en iyi tarafı ise her cilt tipi için tercih edilebiliyor olmasıdır. Aynı zamanda uygulama yapılacak bölgenin ve istenmeyen tüylerin yoğunluğuna göre kişiye özel programlarda hazırlanarak, seansların daha etkili geçmesi sağlanmış oluyor. Ancak yine de en hızlı ve iyi sonuçlar açık renk ten ve koyu renk tüylere sahip olan kişilerde elde edilmiş olabiliyor.

IPL foto epilasyon uygulamalarının en büyük avantajı ise epilasyonların çok çeşitli bölgelerde uygulanabilecek olmasıdır. Ayrıca ihtiyacınıza göre bir program hazırlanıyor olması da seçeceğiniz yöntemi değerlendirirken işinize yarayacak bir başka unsurdur. Bütün bunlar dışında seanslar çok hızlı ve seri bir biçimde gerçekleştirilerek, geniş bölgeler bile çok zaman almadan bitirilebiliyor.