Ankara Gögüs Dikleştirme

Gögüs Dikleştirme Ankara Güzellik Merkezleri

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Göğüs dikleştirme yöntemi, çeşitli sebeplere bağlı olarak sarkan göğüsleri kaldırma işlemidir. Göğüs dikleştirme işlemine ihtiyacınız olduğunu anlamanın basit bir analizi vardır; ayna karşısına geçip göğüs ucunun göğüs katlanma çizgisinin altında kalması demek sarkmanın oluşması demektir. Yani Göğüs dikleştirme işlemi için uygun bir durumdur. Göğüs dikleştirme işlemi ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 8 sonuç bulundu.
1 - 8 arası gösteriliyor.
Gögüs Dikleştirme Ankara Güzellik Merkezleri

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Göğüs dikleştirme yöntemi, çeşitli sebeplere bağlı olarak sarkan göğüsleri kaldırma işlemidir. Göğüs dikleştirme işlemine ihtiyacınız olduğunu anlamanın basit bir analizi vardır; ayna karşısına geçip göğüs ucunun göğüs katlanma çizgisinin altında kalması demek sarkmanın oluşması demektir. Yani Göğüs dikleştirme işlemi için uygun bir durumdur. Göğüs dikleştirme işlemi göğüslerde meydana gelen yıpranma, sertliğini kaybetmesi gibi sorunlar karşısında kadınlar büyük sıkıntı yaşar. Dokularda ve bağlarda meydana gelen gevşeme, iri göğüsler, ileri yaş, iskelet sistemindeki duruş bozuklukları, emzirme, yanlış tercih edilen iç çamaşırı sebebi ile göğüsler de sarkma oluşur.

Hastalar kendi göğüs büyüklüğünden memnun olmaması, derisi gevşeyen göğüslerin toparlanması gibi durumlar için Göğüs dikleştirme işlemi yapılır. Böylece sorun giderilerek daha sıkı ve dinç göğüsler oluşur. Göğüs dikleştirme işlemi bu açıdan bakıldığında form verilme konusunda da başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Göğüs dikleştirme işlemine başlamadan önce asta ve doktor görüşmesi yapılır. Bu görüşme esnasında hastanın problemi, beklentisi ve sağlık sorunu olup olmadığı her detay doktor ile konuşularak paylaşılır. Doktorun yapacağı analiz (yaş, göğüslerin şekli vb.) ile durumlar tespit edilir. Eğer cerrahi operasyon yapılacaksa işlem sonrasında ( ameliyat izi, anestezi vb.) durumlardan bahsedilir.

Göğüs Dikleştirme Fiyatı

Göğüs dikleştirme fiyatı hakkında net rakamlar ancak doktorunuz ile yapacağınız görüşme sonrasında belirlenir. Göğüs dikleştirme işleminin cerrahi operasyonda hangi yöntem kullanılacağı, ekstra işlem uygulanıp uygulanmayacağı (form kazandırma) gibi faktörler etkili olmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Öncesi Sonrası

Göğüs dikleştirme öncesi sonrası sürecini ayrı ayrı incelemek gerekir. Göğüs dikleştirme öncesinde hasta kısa bir muayene edilir ve durum tespiti yapılır. Göğüs doku ve bağları kontrol edilir. Göğüs uçlarının durumu ölçülür. Eğer göğüslerde gevşeme ileri dereceli değilse ve dokulardaki yıpranma sorunu ilerlememişse Göğüs dikleştirme işleminin cerrahi operasyonda silikon ile şekil verilir. Böylece göğüslerin dik durması sağlanır. Eğer ciddi boyutta sorun varsa o zamanda ilaveten göğsü toparlama işlemi de uygulanır.

Göğüs dikleştirme sonrasında göğüsler sargı ile kapatılmıştır. Bu sargılar açıldığında ameliyatın etkileri hala devam ediyor olacaktır. Mesela şişlik gibi. Göğüsleri tamamen iyileşip göğüslerin estetik görüntüsü 30 gün sonrasında fark edilir. Ameliyatın yan etkilerinden bazıları işlem sonrasında görülebilir. Morarma vb. durumlar korkutmasın. Hepsi geçicidir. Tamamen iyileşmeden ağır işler, spor yapılmaması gerekir. Dikişlerin açılması, ağrıların oluşması istenmeyen durumlardandır. Dolayısı ile kişi bu süreçte kendine dikkat etmesi gerekir.

Göğüs Dikleştirme Yöntemleri

Göğüs dikleştirme yöntemlerinde ilk akla gelen cerrahi operasyonlardır. Cerrahi operasyon, 40 yaş ve üzerindeki kadınlarda görülen sarkmaların düzeltilmesi için gereklidir. Yani evde uygulanacak yöntemler bu durumun düzeltilmesinde etkili olmaz.

Göğüs dikleştirme yöntemlerinden bazıları sarkmalara, şekil bozukluklarına ve cildin bollaşmasına karşı alınacak tedbirler olarak değerlendirilebilir. Kürler, kremler, bitki özleri ile hazırlanan maske ya da egzersizlerde sonuç almak uzun zaman ister. Cerrahi operasyon gibi 30 gün içerisinde sonuç almak mümkün değildir.

Göğüs dikleştirme egzersizleri ile direkt göğüslere etki edilmez. Göğüslerin etrafındaki kaslar ve bağların güçlendirilmesi için yapılır. Egzersizler kemik ve kasları güçlendirmek için yapılır. Ancak göğüs sadece yağ ve sütten oluşmuştur. Dolayısı ile egzersizler etrafındaki kasları, kemiklere etki edecektir. Mesela şınav, el ağırlığı çalışmaları.

Göğüs dikleştirme masajı ile göğüslerin sıkılaşmasına etki eder. Çünkü hedef göğüs dokularını yeniden canlandırmaktır. Masaj esnasında bitki özlü, hoş kokulu yağ veya jeller ile uygulandığında işlemin etkisi artırılabilir.

Göğüs dikleştirme de buz yöntemi de mevcuttur. Sarılan buz parçası ile hafif basınç uygulanarak yuvarlak hareketler uygulanır. Günlük 10 dakika yeterli olmaktadır.