Ankara Güneş Lekesi Giderilmesi

Güneş Lekesi Giderilmesi Ankara Güzellik Merkezleri

GÜNEŞ LEKESİ GİDERİLMESİ

Güneş lekesi giderilmesi, güneş ışınlarının cilde zarar vermesi sonrasında yapılan işlemlerdir. Güneş lekesi giderilmesi işlemine talep yaz mevsiminin sona ermesi ile yoğunlaşıyor. Güneş lekesi giderilmesi sayesinde cilt nemlendirilmekte ve lekelerden arındırılarak pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Güneş ışınlarının içerdiği vitamine vücudun ihtiyacı olduğu gibi uzun süreli güneş...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Güneş Lekesi Giderilmesi

toplam 71 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Güneş Lekesi Giderilmesi Ankara Güzellik Merkezleri

GÜNEŞ LEKESİ GİDERİLMESİ

Güneş lekesi giderilmesi, güneş ışınlarının cilde zarar vermesi sonrasında yapılan işlemlerdir. Güneş lekesi giderilmesi işlemine talep yaz mevsiminin sona ermesi ile yoğunlaşıyor. Güneş lekesi giderilmesi sayesinde cilt nemlendirilmekte ve lekelerden arındırılarak pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Güneş ışınlarının içerdiği vitamine vücudun ihtiyacı olduğu gibi uzun süreli güneşe maruz kalmanın vücuda zararı vardır. Mesela ciltte lekelerin oluşması. Yaz mevsiminin gelmesi ile açılan tatil sezonu da güneşe maruz kalmayı artırmaktadır. Yaz sonrasında güneşli güzel günlerden geriye kalan güneş lekeleri sorunudur. Zamanında tedavi edilmeyen güneş lekeleri sonraki dönemlerde lekelerin ciltten arındırılması ya da iyileştirilmesini oldukça zorlaştırmaktadır.

Mezoterapi: ciltte bulunan melanin pigmentine etki eden bir yöntemdir. Yani ciltte melaninin fazla ve hızlı üretilmesi ciltte farklı büyüklükte lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Oluşan lekelere vitamin, hyaluronik asit gibi maddeleri içeren karışım verilmektedir.

Mezolift: cilde a vitaminin yoğun olduğu bir karışım enjekte edilir. Böylece koyu renkli kahverengi güneş lekelerinin rengi solgunlaşır.

Clearlift: farklı dalga boylarındaki radyo frekanslar ile ciltteki lekelerin köklerine etki edildiği lazerli bir sistemdir.

Leke açıcı kremler: melanin pigmentine karşı uygulanan en basit uygulamadır. Burada renk pigmentlerinin üretimin yavaşlatıp durdurulması sağlanmaktadır. Bir kere sürüldükten sonra başarısız olduğu kanısına varmamak gerekir. Çünkü bu yöntem düzenli periyotlarda kullanıldığında ve uzun vadede etkisi söz konusudur.

Karbon peeling: ciltteki lekeleri tedavi ederken soyma işlemi yapıyor. Böylece ölü tabakadan kurtulup alttaki pürüzsüz tabaka ortaya çıkar. Bu işlem tıpkı dövme silme işlemine benzer.

Thuılum lazer: lekeleri yok etmek için kullanılan yeni bir yöntemdir. C vitamini, alüminyum oksit gibi özel bir karışım ciltte açılan çukurlar vasıtası ile derinin altına gönderiliyor.

Fraksiyonel lazer: lazer teknolojisi Güneş lekesi giderilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yöntem sadece ten rengi açık kişiler için uygundur.

Dermapen: silindir üzerine sabitlenen mikro iğnelerin cilt yüzeyine açtığı kanallara serum veya ilaç verilerek lekelerin yok olması sağlanmaktadır.

Enzimatik peeling: peeling yani cildi soyma işlemi için kullanılan kimyasal içerikler ve bitki özlerinin harmanlanarak oluşturulan solüsyon ile yapılan işlemdir. Lekelerin oluştuğu bölgeye masaj yaparak sürülür ve etki etmesi beklenir. Böylece cilt yüzeyindeki lekeler temizlenmiş olur.

PRP: işlemin en önemli uygulaması serumdur. Kişiye özeldir. Yani kişinin pıhtı kan hücreleri kullanılarak elde edilir. Son derece güvenli bir uygulamadır. Laboratuvar ortamında hazırlanan serum kişiye tekrar enjekte edilmektedir.

Yukarıda saydığımız yöntemlerin hepsi Güneş lekesi giderilmesinde kullanılmaktadır. Medikal kozmetik uygulamalarının sonuçlarında elde edilen başarı oldukça yüksektir.

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm

Yukarıda saydığımız Güneş lekesi giderilmesinde kullanılan son teknolojik yöntemlerin hepsi son derece güvenli ve etkili çözümlerdir. Güneş Lekelerine Kesin Çözüm nedir? Gibi bir soru yanlıştır. Çünkü hangi tedavi uygulanırsa uygulansın başarılı sonuçlar elde etmek için zamanında müdahale gerekir. Dolayısı ile rengi git gide koyulaşan lekenin ciltten arındırılması da oldukça zorlu bir tedavi sürecine işaret etmektedir.

Güneş Lekesi Nedir?

Cilt yüzeyinde oluşan büyük, küçük kahverengindeki lekelere güneş lekesi denir. Açık tenli, koyu tenli kişilerde görülmektedir.

Güneş Lekelerine Doğal Çözüm

Limon: ciltte oluşan lekeler ile baş etmenin en kolay ve en ucuz çözümü limondur. Püf noktası işlem esnasında limonu sıkıp leke üzerine sürmek gerekir.

Yaban mevsimi: ciltte renk pigmentini yavaşlatacak antioksidana sahiptir.

Aloe vera: lekeler ile mücadele de kısa sürede etkili sonuç almayı sağlayan bir yöntemdir.