Ankara Hamile Pilates

Hamile Pilates Ankara Güzellik Merkezleri

HAMİLE PİLATES

"Ankara'daki Hamile Pilates salonları listelenmiştir. Ankara Hamile Pilates salonlarını inceleyiniz."

Kadınlar, hamilelikleri sırasında genellikle çok karmaşık olmadığı sürece çeşitli
Egzersiz hareketlerini gerçekleştirmekte özgürdürler. Pilates egzersizleri de vücudunuzun esnekliğini, sağlamlığını ve formunu koruyup, kaslarınızın belirginliğini teşvik eden önemli çalışmalardan birisidir. Elbette özel sağlık koşullarınız mevcutsa, yapacağınız egzersizlerden önce mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekir fak...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Hamile Pilates Ankara Güzellik Merkezleri

HAMİLE PİLATES

"Ankara'daki Hamile Pilates salonları listelenmiştir. Ankara Hamile Pilates salonlarını inceleyiniz."

Kadınlar, hamilelikleri sırasında genellikle çok karmaşık olmadığı sürece çeşitli
Egzersiz hareketlerini gerçekleştirmekte özgürdürler. Pilates egzersizleri de vücudunuzun esnekliğini, sağlamlığını ve formunu koruyup, kaslarınızın belirginliğini teşvik eden önemli çalışmalardan birisidir. Elbette özel sağlık koşullarınız mevcutsa, yapacağınız egzersizlerden önce mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekir fakat genel itibariyle, pilates egzersizleri hamile kadınlar için oldukça uygun bir hareket düzenini sağlamaya yeterli olacaktır.

Her ne kadar hamilelik sırasında gerçekleştirilen düzenli ve hafif egzersizler doğum sürenize direkt bir etki etmese de, bu egzersizler sonucunda kendiniz için yukarıda sayılan faydaları sağlamanız mümkün olmaktadır.

Öncelikle hamile pilates uygulamalarında elde edilecek olan en önemli yararların başında, kilo alımını kontrol altına almak gelmektedir. Ardından sırt ağrılarınızın azalması, kabızlığın, şişkinliğin ve su toplanmalarının önüne geçildiği bilinmektedir. Aynı zamanda hamile pilates sayesinde enerji seviyeniz yükselip, kaslarınız dayanıklılığı ve kuvveti artar, uykunuz düzene girer, hamile olmanıza rağmen duruşunuz bozulmaz ve hatta daha iyiye gider. Tüm bunların sonucunda vücudunuzun daha zinde bir hale gelmesiyle birlikte, hamilelik sırasında üzerinizde taşıdığınız ağırlığın da size fazla zorluk çıkarmasına izin vermemiş olursunuz.

Ayrıca vücudunuzla olan farkındalığınızı ilerletmiş olduğunuz için normal doğum aşamasını da kolaylaştırmaya yardımcı olacağınız oldukça iyi bir egzersiz yöntemidir. Bunu da sadece fiziksel gelişimi sağlayarak değil, doğru şekilde nefes alıp vermeyi de size öğreterek gerçekleştirir ve doğum sonrası sağlığınıza da katkıda bulunmuş olursunuz.